Fit Olmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkalp_tr tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    45 Dakika Sabah Bisiklet , 45 Dakika Akşam Bisiklet İşini Görebilir , Diyetle Beraber.

2. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar yarım saat önce geldi eliptik bisiklet, voit ec 850, 1:30 saate ilk çalışmamı yapacağım...

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    hersey kafada biter aslında eger psikolojik acıdan koymussan kafana gerisi gelir ki gelmemesi icin bir neden yok cardio beslenme vs.yazmıs arkadaslar en önemlisi beslenmedir insan bogazından ne girdigini bildigi zaman gerisi corap sökügü gibi gelir. Fit duran insanların senden ne fazlası var belki senin fazlan var ? kolay gelsin

berkalp_tr bunu beğendi.
  4. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    İlk çalışmamı yaptım 20 dakika 3. seviyede 17-18km/h de çalıştım nabız 15 dk kadar 120-140 arasındaydı, ancak yaktığım kalori 80 di :)

5. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    2. gün, nabız 1,5. dakikada 130 a çıktı, 5-10 sn hariç 130 un altına düşmedi.
    20 dk 15 sn çalıştım, her gün 15 sn artırmayı planlıyorum.

6. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Eliptik bisiketle iradeli bir biçimde çalışma yapamadım, aslında güveniyordum kendime...
    Şu anda 97 kgyim, bel çevrem ise 107 cm. Bilinçli bir biçimde spor veya diyet yapmadım, sanırım biraz stresten dolayı kilo verdim.
    Yaz tatilinde Muay Thai yapacağım, kondisyonumu artırmak için.

7. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Berkalp kardeşim öncelikle merhaba.sana birkaç tavsiyem olacak.bunları denedim ve faydasını da gördüm. şimdi senin hedefin kas ypamak değil anladık orasını.zaten istesen de 5 kg lık dambıllarla kas yapamazsın.yaparsın da fark bile edemezsin.ben şu an ortalama 10 kg lık dambıllarla çalışıyorum ama yine de vücudumda belirgin bir fark yok.kas yapmak tahmin edildiği gibi kolay bir iş değil.o yönden öncelikle sıkıntın olmasın.gelelim ikinci konuya; kilo vermek istiyorsan kaba bir tabir olacak ama boğazını tutacaksın kardeşim.yağlı yemek yemeyeceksin.ekmeği neredeyse sıfırlayacaksın.biraz proteni agırlıklı beslenmeye çalşcaksın.karbonhidrat ihtiyacını makarna tarzı ürünlerden yine yağ kullanmadan karşılayacaksın.bol bol yagsız salaya yiyeceksin.şekerli meyvelerden uzak duracaksın.ve bol bol mekik ve şınav çekmeye çalışacaksın.koşu olmadan istediğin sonucu alman ikmansız değil ama bu süre uzar.koşuyu olabildiğince yapmaya çalış.rakamlara da takılm****endini çok yıpratmadan ama yoruldugunu hissedene kadar yap bu dediklerimi.iki ay sonra en az 10 kilo vermş olursn dediklerime biraz dikkat edersen.sonuç olarak önemli olan boğazını tutman ve mümkün lduğunca hareketli olmaya çalışmandır.hareketten kastımı üstte açıkladm zaten.kas konusunda da gönlün o kadar rahat olsun ki emin ol özellikle yapmaya çalışssan bile 5 6 kiloyla hiçbişey olmaz..umarım yardımcı olabilmişimdr

8. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,
    Yaklaşık 3 haftadır Kick Box yapıyorum, bunun yanı sıra kendim şınav-mekik çalışıyorum ve arada bir basketbol oynuyorum.
    Şu anda 97 kiloyum,
    El bileği çevrem 18,5 cm(değişmesine şaşırdım)
    Bel çevrem 105 cm
    Göğüs çevrem 106cm

Önerilerinizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kick box'a aynen devam. unlu mamüller yememeye, basit şekeri azaltmaya özen göster. öğün adedini artırmaya çalış ve basketbola da ara verme. haftada en az 3 gün spor yapman gerekli diye düşünüyorum

berkalp_tr bunu beğendi.
  10. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Haftada 3 gün 2 şer saat kickbox yapıyorum

11. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Değerli cevabınız için teşekkür ederim.
    Seneye üniversite sınavına gireceğim için elimden geldiğince yoğun çalışıyorum, ama gene de haftada 3 gün 2 şer saat kickbox yapıyorum, geriye kalan günlerin 3 ünde de 6 haftada 100 şınav programına çalışıyorum 3.gün bugun bitti ve max 11 şınavla kapattım.
    Basketbola pek fırsat olmuyor...

12. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar, tekrar ben :)
    Şu anda 97 kgyim, bel ve göğüsüm 103cm. Böbrek üstlerim çok yağlı, ama onlar için ekstra bir şey yapmıyorum. 6 haftada 100 şınav programına 3 hafta önce başlamıştım, başladığımda 3 şınav çekebiliyordum şu anda 14 şınav çekebiliyorum ama 3. haftaya geçmedim 2. haftayı tekrar edeceğim. Sabahları 5 set halinde mekik-şınav-leg raises yapıyorum. 1-2 ve 4. setlerde 5 şınav 5 leg raises ve 20 mekik biçiminde, 3. sette 6 şınav 6 leg raises ve 22 mekik, 5. sette ise max yapıyorum, en fazla 12 şınav, 23 leg raises ve 52 mekik yapabildim.
    Haftada 3 gün antrenmanım devam etmekte, ama ramazan dolayısı ile tamamen thai çalışmasına dönecek ve kardio çalışmaları kalkacak. Ben oruçlu olmayacağım için antrenmandan önce basketbol oynamayı ve torba çalışmaları yapmayı planlıyorum.
    Tavsiyelerinizi beklemekteyim.
    Teşekkürler.

EDIT: Fotoğrafları düzelttiğim halde eğik çıktı :/ Siteyi açıp sağ ve sola döndürme butonuna basınca düzeliyor...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:08 ----------

2. defa edit yapamadım yönetici yorumları birleştirirse sevinirim flood yapmak istemem...
    By berkalptr at 2012-07-16

By berkalptr at 2012-07-16

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:27 ----------

Az önce şınav çekeyim dedim önce rahatça 10 tane çektim sonra biraz kasayım dedim 20 tane nizami şınav çektim :) https://www.youtube.com/watch?v=jJx49RvjACs sağ olsun...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:04 ----------

Spam yapıp duruyorum ama nasılsa otomatik birleştiriyor diye ha.
    Az önce gaza geldim, tek sette 60 mekik ve 30 leg raises yaptım; toplamda da 55 şınav.
    Akşam antrenmanda da bi bu kadar yaparım :)

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
    Gye Baek bunu beğendi.
  13. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Düşündüm de arkadaşlar, belimi inceltmek için de tüyo verirseniz hiç mi hiç fena olmaz :)

14. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ne yaptın, son durum ne? kaç kg verdin? :) belinin incelmesi için sanırım yağ oranını düşürmen lazım.

15. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    8kg verdim, belim 12cm inceldi :)

16. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler :) Fit olman dileği ile

berkalp_tr bunu beğendi.
  17. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar.
    94 kg ye düştüm, belim 102 cm.

18. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar arkadaşlar. Bugün bir hocamın referansı ile diyetisyen sayın Damla Tatlıdere Noyan'a gittim. (Etlik Lokman Hekim Hastanesi)
    Bir beslenme programı oluşturduk, çeşitli ölçümler doğrultusunda.
    Boyum 187, kilom 95.3, kaybetmem gereken yağ kütlem 8 kg civarında çıktı. Söylediğine göre metabolizma hızım yüksek, aynen aktarıyorum:
    'Gün boyunca parmağını bile kıpırdatmasan harcadığın kalori miktarı, benim yaşımdaki bir kadının 2,5 saat civarında yaptığı kardio egzersizi ile beraber toplam harcayacağından yüksek.'
    Bu doğrultuda yağ yakımı için herhangi bir egzersiz yapmamın çok da elzem olmadığına kanaat getirdik.
    2 hafta sonra kontrolüm var, sonuçları paylaşırım.
    Sizler ne düşünüyorsunuz?
    Teşekkür ederim.

19. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    sporu kilo vermek için yapma sende bende o niyetle başladım ama başlayınca bağımlısı oluyorsun bırakamıyorsun ki :)

20. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    :) Bu mesajları dönüp dönüp okuyunca hoşuma gidiyor.

Şu anda boyum 188, kilom 89 ve bel çevrem 94cm, yağ oranım %20 civarı. Ve koşmayı seviyorum. :)

Sayfayı Paylaş