1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Feanor08, 7.5 ay, 73 kg, gelişemeyiş!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Feanor08 tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Enderr

Enderr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum beslenmeyi geçtim gün içersinde hiç yemek yemesen sadece meyve tarzı seyler bile yesen vucudun fitleşir alt karında aşırı derece yaglanma görüyorum. öncelikle kendini kimseyle kıyaslama derim herkesin anatomisi durusu kas dagılısı farklı olur bu yönden tribe girme. bence sorun çalışma stilinde cunku dedıgın ant programını uygulayıp belırttıgın seylerı yesen en azından vucudun fitleşirdi ama moral bozmana hiç gerek yok yasın oldukca genc steroid işlerinede bulasma derim daha gelişimin bile tamamlanmamış. sana tavsiyem kendi anatomine ve eksiklerine uygun deneyimli bi hocadan haftalık bi antrenman programı hazırlatman devamında gerekırse 1 hareketı defalarca kez sorarak tam olarak nizami bir sekılde yapman mesela söyle söylym bench için agırlıgn altına yattın agırlıgı 1 saniyede kaldır 2 saniyede indir yani sindir her hareket için bunu uygula mesela barbell curl ıcın de aynısı guc uygularken yanı agırlıgı kaldırırken 1 sanıyede kaldır ındırırken 2 sanıyede ındır ama 2 sanıyeyıde gecmesn ezılırsın setını cıkartamazsın buna uygun agırlıklar sec.birde sana eger mumkunse gunluk yasantın ıcın en az 5 öğün yemeni öneririm 3 ana öğün 2 ara öğün. beyaz ekmek kesinlikle tüketme tam tahıllı ekmekler kullan. tatlı falan yıyorsan eger organık tatlılara gecis yap fazla abartmadan kı dedıgın antrenmanı uygulayıp 7.5 ayda bu kadar göbek ve karın problemı yasaman kesınlıkle dogru calısmama ve beslenmemeden kaynaklıdır. mesela örnek bi beslenme programı sabah kahvaltında asırı derece yukleme yapabılrsn 4-5 kaynamıs yumurta ıster sarılarıyla ye ıster sadece beyazını yanında az sekerlı bi cay tatlı ihtiyacını karsılamak için en fazla 1 yemek kasıgı bal veya pekmez. bala cevız koyarsan guzel derecede bı erneji verir sana 2-3 dılım kepeklı veya tam tahıllı ekmek zeytın peynır zengınlestırıleblr daha fazla. ara ogunlerde meyve tuket hem cabuk ogutulur hem enerjı verır hemde fazla kalorı ıcermez. birde antrenman oncesı karbonhıtrat agırlıklı beslen lapa pilav veya yagsız tutsuz makarna cinsinden ama abartmadan. asırı proteın yuklemesını 1. si kahvaltıda 2. si ıdman sonrasına bırak. ve ıdmandan en gec 45 dk sonra proteın yuklemesı yap yanı anlcagn eve gıttıgınde yemegın hazır olması gerekıyo suplement kullanmıyorsan eger. he son olarak ta 2-3 yumurta beyazı yatmadan once yersen sabaha kadar kasların proteinsiz kalmamış olur daha cok beslenmiş olur ve illaki faysasını görürsün. dogru beslenme dinlenme ve calısmalarının getırdıgı gelişimi ileride bizimle paylasırsan sevinirim umarım bi nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir..

2. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok teşekkürler. Dediklerinizi uygulayacağım fakat şuanda biraz tuhaf bir durumum var. Bu başlığı açtığımdan beri 5kg aldım, yalnız işin ilginci 5kg kas almamış olduğum ortada fakat aynaya bakınca 5kg yağ almış gibi de duruyorum. Bu 5kg nereye gitti ben anlayamadım.

3. Enderr

Enderr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya kardesm senin kiloyla ilgili rakamsal takıntıların olmasın işi zamana bırak dediğim gibi rakamsal degerleri boşver senin öncelikle amacın rakamsal degerlerden cok ayna karşısında hoş estetik bir duruş. yapılan yorumları okudum sadece bu yorumlar dahilinde bile cok iyi yerlere gelebilirsin. disiplinli calıs duzenli beslen dogru dınlenme uygula zaten hersey kendı kendılıgınden gelicek göreceksin önce vucudunu bi fitleştir daha sonra rakamsal degerleri gözönüne alırız tekrardan.

4. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Eskiden teşekkür butonu vardı şimdi bulamadım o yüzden yazıyorum, çok çok teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2014 ---
    Son bir soru daha sormak istiyorum, antrenmanları sertleştirsem faydası mı olur, zararı mı?

Son düzenleme: 25 Ocak 2014
  5. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam yağ yakın. Konunuza önceden de yazmıştım uzun zamandır takip ediyorum. Sizin probleminiz yağ fazlanız olması. Şimdi burada bana karşı çıkacaktır bazı arkadaşlar lakin siz görünümüzü beğenmediğiniz sürece ağırlıklar istediği kadar artsın size psikolojik açıdan bir faydası olmaz. Daha hafif çalışıp kardiyo yapın.

Feanor08 bunu beğendi.
  6. Robe

Robe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Yağ yakmanız gerekiyor bencede resimlerden anladığım kadarıyla yağ oranınız fazla hatlar ondan belirgin değil , programınıza cardio da koymanızı tavsiye ederim ben haftanın 2 off gününü cardiyo yaparak geciriyorum .

Feanor08 bunu beğendi.
  7. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    kilo verdiğin için vücut sarkma yapmış vücudun şuan kendini toplaması için %.70 beslenmeye bakıyor protein+karbonhidratı üst düzeyde tutman gerek sana hemen bir program söliyebilirim
    sabah 4 yumurta beyazı 3 dilim çavdar ekmeği 2 tane domates ayran peynir zeytin yemekten 1 saat sonra 2 tane muzu doğra üstüne bal sık ye ara öğün 1 avuç badem 1 tabak yoğurtla karıştırılmış yulaf ezmesi. öğlen yemeği 150-200 gram tavuk göğsü makarna veya lapa prinç mutlaka olucak konserve bezelye al prinçin içine hem tavuğu hem bezelyeyi koy muhteşem bir protein kaynağıdır yanında ayran 1 tabak mevsim salatası. ara öğün 1 elma 1 portakal. akşam yemeği ızgara balık.soğan.patates fırında makarna veya barbunya.fasulyede olur 1 tabak mevsim salatası 1 bardak üzüm suyu. antremana gitmeden 1 saat önce küçük bir tabak yulaf ezmesi yoğurtlu. mutlaka protein tozu kullan.

ŞUNUDA BELİRTMELİYİM Kİ YAĞ ORANIN HADDİNDEN ÇOK FAZLA DOĞRU DÜZGÜN BESLENMEDİĞİN İÇİN VÜCUT ÇOĞUNLUKLA KASTAN YEMİŞ HER NE KADAR KİLO VERSENDE SADECE İNCELMİŞSİN VÜCUDUN OLDUĞU GİBİ YAĞLI BİR ŞEKİL ALMIŞ ŞİMDİ KASLAR GELİŞMEMEKTE İNAT EDİYOR ÇÜNKÜ OLDUKÇA ZAYIF... O KİLOYA %.19 YAĞ ÇOK CİDDİ BİR RAKAMDIR SEN NE KADAR VÜCUT ÇALIŞIRSAN ÇALIŞ O KASLAR BU DÜZENSİZLİKTE GELİŞMEZ HOCAN GERÇEKTEN ÇOK İLGİSİZMİŞ SANA GÜZEL BİR BESLENME PROGRAMI VERMELİYDİ SEN EMİNİM O YAZDIĞIN PROGRAMA UYMADIN 1-2 GÜN ONDAN SONRA KAFANA GÖRE DEVAM ETİTN YAPMA. BAK BEN 142 KİLOYDUM ŞİMDİ 97 KİLOYUM BENDEDE AŞIRI SARKMA VAR NİEMİ KARDEŞİM KİLO VERİCEZ DİE KASLARIMIZI ZİYAN EDİYORUZ HALBUKİ YAĞLARI YAKMAMIZ GEREK ŞUAN GÜZEL BİR BESLENME PROGRAMIM VAR VE 20 GÜNDE BAYA BİR FARK ALDI VÜCUDUM HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞİYOR KASLARIMI HİSSEDEBİLİYORUM BANADA ÇOK SÖYLEDİLER DİNLEMEDİM SEN SEN OL ŞUNU UNUTMA BU İŞİN %.70İ BESLENMEDE BİTER.

Son düzenleme: 9 Şubat 2014
  8. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bence sen bosver dıyetı mıyetı boyle yaparsan hormonların ıcıne edersın..hemen kılo almak ıstıyoran, telefi etmek istiyorsan ıstedıgını..ornek sabah otur 250 gr yulafı sütle ye ustuen cevız tarcın koy karıstır yagsız sutle tuket, yumurta beyazı ye 4-5 tane.hatta tam yaglı ılede tuketebılırsın..ara ogunde 1 elma vb. saçma şeyler değil, ara öğünde ister kilo vermek olsun isteer almak, gene ara öğününde proteının liflerin komplex karbonhıtratın saglıklı yagın olcak ayn ısekıdle proten shake veya tavugunu ye veya kırmızı etını, accık yag ekle unutma bunu her ogunde yag tuket cunku proteın sentezını arttırır.oglen vucuduna uzun sure enerjı veren bırsey ye cunku beslneme baktım hepsı basıt seker kaslarda işlev goremıyorum ve kas kaybı olmus sende vucut kıtlık moduna gırıp yağda depolamış, yanlışmıyım? bulgur pılavını ye, balık tavuk ne varsa ye yok ev yemegıde olur yumrta vs, salatanı ye.. ant oncesı 100 gr yualf ezmesnı veya bulgur pılavını ye, antrenmandan hemen sonraa jelıbonlarını ağzına at proteın tozunu ıc yoksa sorun deıl cıkolatalı sutte olur vucudu anabolıc etkıye sok ve gıt eve guzelce kepeklı makarna bulgur veya bıraz basıte yonel pırınc tavuk makarns vs. tuket..aksamda karbonhıtratı kes afedersin kıçını yere koydugun an karboyu kes.. ve yagşa proteınle beslen..aksam tavuk ye 200-250 gram ve yanında salata zeytın yaglı olabılır veya normal.açıktıgındaa 100 gr tavuk veya hıc onuda yemeden kuruyemıs ye..proteınden korkma hala proteın yaglandıır dıyen saçma ınsanlar var, fazla proteın ya ıdrar yoluyla atılır, yada vucudda enerji olarak kullanılır.

Feanor08 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş