1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Feanor08, 7.5 ay, 73 kg, gelişemeyiş!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Feanor08 tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yapabilirim fakat overtraining olup olanı da kaybetmeme neden olur diye korkuyorum.

2. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    skinny fatsın ondan geçmiş olsun

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenmanlarının 1 saati geçmemesine dikkat edersen overtraininge girmen o kadar kolay değil. Kardiyoyu da abartma yeter. Off günlerde yediğime dikkat etmiyorum demişsin, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Bunun dışında zaten başkaları da az yediğini belirtmiş. Önce yemeni düzeltmeden hormonlarda sorun arıyorsun.

Karışmayacaktım da testosteron lafları falan geçince tekrar edeyim dedim. 3000 kalori al günde. Her antrenmanda ya tekrar sayısını ya da ağırlığı arttırman lazım. Eğer birkaç hafta 3000 kalori ve yeterli protein almana rağmen gene gelişme olmuyorsa o zaman başka şeyden şüphelen.

Feanor08 bunu beğendi.
  4. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Bir üstte ki arkadaşın yazdığı gibi illa 3000 kalorilik bir diyete gerek yok. Günlük 1800 kalorilik bir diyetle bile 7.5 ayda en azından şimdikinden daha düzgün bir vücudunuz olurdu. Daha önce ki mesajlarda da demişler fakat bende merak ettim. Acaba doktora ölçümlerinizi yaptırdınız mı ?. Eğer onlarda bir problem çıkmadıysa ve siz dediğiniz gibi 2-3 ay çok yanlış beslendiyseniz bir 3 ay daha çalışın fakat düzgün bir beslenmeyle. Daha sonra yağ oranınızı %14 lere felan çekin. Ondan sonra büyük ihtimal düzgün bir vücudunuz olacaktır. Fakat ilk önce hormon kontrolünüzü yaptırmanızı öneririm. Ancak merak etmeyin eninde sonun siz azmederseniz istediğiniz gibi bir vücuda kavuşacaksınız.

Son düzenleme: 22 Eylül 2013
  5. mividaloca

mividaloca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sorun büyük bir ihtimalle beslenmeden kaynaklanıyor gibi gözüküyor, sabah kahvaltısı için 3 tam yumurta yağ olarak çok fazla 1 tam yumurta 2 tane beyaz daha ideal bir tercih olabilir, meyve suyundan kasıt sıkılmış değilse oldukça yanlış bir tercih sıkılmış olsa bile hergün tüketmemek gerekiyor, yaşınızdaki bir kişi için kahvaltıda 1 dilim ekmek çok az, 2 dilim tam tahıllı ekmek ya da aynı karbonhidrat oranında başka bir besin yenebilir, yağsız ve çiğ sebze (abartmamak şartıyla) yemenizde hiçbir sakınca yok, 10-12 adet yeşil zeytin, 6-8 arası siyah zeytin yiyebilirsiniz. Beslenme programında ara öğün olmayışı dikkatimi çekti 2 buçuk, 3 saat aralıkla günde 6 öğün yapmanızı tavsiye ederim. Ara öğün için spor öncesi muz ideal bir seçim olabilir, sizin programınızda antreman öncesi öğünü çok fazla karbonhidrat olmuş. Muz dışında ara öğünlerde 200ml yağsız ayran,4 adet kuru kayısı ve ya hurma da ideal bir seçim olabilir. Öğlen yemeği için 150-200 gram herhangi bir et uygundur ancak 1 tabak makarna biraz göreceli bir ölçü olmuş, bu öğün için yine 2 dilim ekmek veya buna karşılık gelen makarna (2 dolu yemek kaşığı=1 dilim ekmek) yenebilir, sizin programınızda hiç sebze göremedim öğlen yemeğinde 3 yemek kaşığı sebze yemeği yenebilir (abartmamak şartıyla çiğ sebze de olur). Öğlen öğününden 2.5 - 3 saat sonra tekrar bir ara öğün yapmanızı öneririm. Antremanlarınızı ara öğün ve ana bir öğün arasında yapmanızı tavsiye ederim. Akşam için öğlen belirttiğim her şey aynen geçerli. Bundan sonraki ara öğünde ise süt gayet güzel bir seçim, yanına 1 meyve de eklenebilir. Henüz kas kütlesini arttırmaya yönelik çabalarınız yağ oranı yüksek olduğu için çok fazla işe yaramayacaktır haftada yaklaşık 500 gram vermeye yönelik bir diyet programı uygularsanız (kabaca yukarıda yazdığım gibi) metabolizma hızını düşürmeden yağsız kas gelişimi sağlayabilirsiniz. Günlük almanız gereken kalori miktarı aşağı yukarı 2300 civarı, bunun %55'i karbonhidrat (yaklaşık 320 gr), %15 kadarı protein (yaklaşık 88-90 gr), geri kalan %30'u da yağ (yaklaşık 78 gr) olmalıdır. Programınızı yapmadan önce 15 dakika kardio yaparak ısınmak, ağırlık programından sonra da 15 dakika yüksek nabızda kardio yapmak yağ kütlenizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Gelişememeniz programınızda yazdığınız hareketleri düzgün bir şekilde yapmayışınızdan da kaynaklanıyor olabilir. Bir süre daha beslenmenize çok dikkat edip, biraz kardio yardımıyla halledilebilecek bir problem gibi gözüküyor. Son olarak herhangi bir supplement ya da steroid için yaşınız çok küçük

Feanor08 bunu beğendi.
  6. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok çok teşekkürler fakat tam anlayamadığım bir nokta var; yağ oranı yüksek olduğu için kas kütlesi arttırma çalışmanız yağ oranı yüzünden çok fazla işe yaramayabilir demişsiniz. Burda kastettiğiniz gelişimin belli olmaması mı (ki buna da razıyım yeterki olsun :) yoksa kas kütlesinin artmasına yağın engel olması mı? Bir de kilo vermeye yönelik bir diyet tavsiye etmişsinizz bunu uygulamak kas gelişimini yavaşlatmaz mı? Şimdiden teşekkürler.

7. mividaloca

mividaloca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet aynen öyle yağ oranı yüksek olduğu belirgin olmayacaktır. Hayır yavaşlatmaz yağ kütleni azaltmak için de kilo vermeye yönelik bir diyet programı uygulamalısın. Dikkat etmen gereken nokta metabolizma hızını düşürmemen yani hızlı kilo vermek için kilonu korumak için günlük ihtiyacın olan kalori miktarının çok fazla altına düşmemen gerekiyor. Sonuç olarak kaslar mecbur kaldığı zaman büyür, yağ bir gereklilik değildir kaslar protein ve karbonhidrat ile beslenir, spor yaptığın için neticede yağ oranın düşecektir yoksa yağların kasa dönüşmesi dünyanın en büyük yalanlarından birisidir. Herkesin vücudu kas geliştirmeye el verişli değildir, ancak SABIR ve düzenli çalışmayla elbette bir yere gelmek mümkündür.

8. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    cok kararsız kaldım yazmaya yanlış yönledirmek istemem bir arkadaşım da tanık olmustum bu kan tahlili falan için gidersen idrar tahlilide yaptırsan iyi olur doktor şey demiş arkadasıma böbreklerinle iligili bir sorun du tam hatırlamıyorum ama sonuca geleyim protein kacırıyor böbreklerin demiş idrarında protein cıkıyordu bununla bir bag kurulabilir mi daha uzman kişilerden yorum alabilirsin

9. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler öncelikle. Aslında söylediğiniz çok mantıklı yani aldığım proteini idrarla kaybediyorsam gelişememem normal. Bana bir tahlil yolu gözüktü sanırım.

10. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Dediğim gibi bu alanda hiç bir uzmanlığım yok sadece yaşadığım bir anıdan yola çıktım :) ama tahlilin zararı olmaz gibi geliyor aylak bir zamanın da yaptırırsın. en azından için rahatlasın

11. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar bu başlığı açmadan 2-3 hafta önce 31cm olan sağ kolum şuan 32,5-33 cm olmuş durumda. Sanırım yavaş yavaş kendimi topluyorum. Her şey için çok teşekkürler.

12. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme listeni tekrar düzenle, antreman listeni hareketleri vs vs tekrar hallet.
    İlk önce 5-6 kilo ver, daha sonra temiz olarak yavaş yavaş kilo almaya bak.
    Ayrıca 15 yaşındasın, biraz zaman ile hallolur.Ama hakkını vermen gerekiyor.

Feanor08 bunu beğendi.
  13. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar tekrar merhaba. Yeni fark ettiğim bir şey var. Aslında yaptığım hareketleri çok daha ağır yapabilecekken programı bozmamak adına bunu yapmamış ve kendim için hafif kilolarda takılıp kalmışım. Şuanda neredeyse bütün kiloları arttırdım. Şu anda hızlı bir şekilde ağırlık arttırabiliyorum. Sebep bu olabilir mi? Birde tuhaf bir şey var kol,omuz ve bacaklar ve hatta sırt yavaşta olsa gelişirken göğüs ve karın çok az gelişiyor ve programları eşit şiddette. Bu neden olabilir?

14. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Bence en büyük sorun (tabi eğer yeteri kadar besleniyorsan ve sorun beslenmen değilse)dinlenme.3-4 gün ard arda calısıyorsun kasa dınlenıcek,faalıyete gececek ve buyuyecegı zamanı tanımıyorsun,ıdmanda kas tınıları yıkılır ıdmandan 24 saat sonrasına kadar beslenerek tınılar tamır edılır ve büyürler.Benım onerım bır gun calısıp bır gun dınlenmen adına

Feanor08 bunu beğendi.
  15. komando1991

komando1991 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Yerinizde olsam yüzmeye giderdim yaşınızda küçük gelişiminiz için yararlı olur. Vücudunuzu şekle sokar ve ilerleyen zaman da vücut geliştirmeye başlayabilirsiniz.

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ayrıca 15 yaşındaki bir bireyin,gelişememesi çok da garip değil,daha ne kas yapın,ne kemik yapın oturmamış,üstüne bir de sen zorluyorsun bu da mantıklı değil.Bence yaşına daha uygun sporlar(basketbol,yüzme,koşu) gibilerine yönelmen ve 18-19'dan sonra bodye başlaman daha mantıklı,tabi bu sadece benim düşüncem

Feanor08 bunu beğendi.
  17. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok çok teşekkürler. Burada yazmayı unutmuşum şu anda programım sizin dedğiniz gibi bir gün çalışıp bir gün dinlenme şeklinde. Vücut geliştirmeye daha sonra başlamakla ilgili olarak da bazı yerlerde 15 te başlamak 20 adım önde başlamaktır yazıyor bazı yerlerde tam tersi yazıyor. Biraz kafam karışık o konuda.

18. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Biraz saçma bir yorum olmuş :) 14 ile 20 yaş arası test seviyesi bakımından en yüksek olduğu dönemlerdir.Asıl bu yıllarda hızlı gelişilir.Kendimden çevremden biliyorum görüyorum erken başlamak her çeşit avantajdır niye ben 18-19 undayken 3-4 yıllık vücudum olmasın?

19. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Muti5757 konuşma uslübuna dikkat et,saçma neye göre kime göre saçma?Bu sporda netlikler yoktur,saçma olup olmadığına da sen karar veremezsin ki,girip bakarsan '' https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uye-fotolari/15-ayin-sonunda-geldigim-nokta-79793.html '' bu işten az çok anladığımı anlarsın.Ben ukalalık yapmak istemem ama 15 yaşında bu spora bu kadar yüklenmenin bence çok doğru yanı yok,''bence'' dedim bak.Yine iyi beslen,düzenli uyku alışkanlığın olsun,zararlı bağımlılıklardan uzak dur,ama haftada 4-5 gün salona gidip bu kadar olayı abartmak biraz garip.Ayrıca dediğine cevap vereyim,sen ne kadar savunursa savun,kemik yaşı ve gelişimi bu sporda çok önemlidir.15 yaşında bir birey ağırlıkların altına girerek gelişimine bile zarar verebilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:18 ----------

Ayrıca 18-19 yaşında yapacağın 4 yıllık vücut,19 yaşında başlayıp 1.5 senede yapacağın vücuttan daha geride olacaktır.Nedeni ise kemik gelişimin tamamlanmaya yakın olması,hormon seviyelerindeki yaşa bağlı artış,beyin olarak ve düşünce olarak gelişmek,olaylara daha açısal yaklaşabilmek ve şartlar bakımından düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın,tekrar söylüyorum forumda üslubuna dikkat et.

20. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Bence bodybeast tarzı komple bir program işini görebilir, bu arada military pressde çok az kaldırıyorsun . Son olarak da 73 kiloda %19 yağ oranı nasıl olabiliyor biri bana açıklasın lütfen

Sayfayı Paylaş