Fazla kilolarla fitness başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Virtuser tarafından 6 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Virtuser

Virtuser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba iyi forumlar.

Merak ettiğim bir husus var ve yardım isteyebileceğim pek bir tanıdık yok etrafımda kısa kesip sorumu sorayım
    arkadaşlar yaşım 19 1.80 boyundayım 140 kiloyum oncelikle belirteyim ağırlık antrenmanından yana sıkıntım yok ama cardio çok hızlı yapamıyorum kalbim fazla zorlanıyor bu hususları dikkate alarak neler yapmamı nasıl bir yol izlememi önerebilirsiniz acaba forumda gorduğum onca deneyimli tecrubeli abilerden kardeşlerden fikir ve yardım istiyorum şimdiden teşekkürler

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bence kardiyoya başla her gün artırarak çalış bisiklet olur koşu olur önce kardiyo yapmalısın

3. Virtuser

Virtuser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    140 kiloyum yağ oranım çok fazla dostum benim sormak istediğim tempomu nasıl artırabilirim 1 kat merdiven çıkınca bile dururmuşçasına atıyor

4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Dediğim gibi her gün süreyi artırr beslenmeni azalt

5. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    HIIT kardiyo yapmalısın gidipte 30dk filan hızlı koşcam diye yarım yamalak kardiyo yapmaktansa (kendimden bılıyorum) hiit yap örnek: 5dk ısınma 4-5km de ardından 10 tur 20saniye koşabildiğin en yüksek hız 40 an yürüyüş 5-6 şeklinde yine 5dk yürüyüş yada 10dk %10-12 egımde 6km ayarla kendine göre ama şunu unutma kimse bi anda sıfırdan kardiyoyu rahat çıkartamaz 1.haftadan sonra zaten vücudun alışacak

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Virtuser

Virtuser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim gerçekten :)

7. AspaL

AspaL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    uzman çavuş
    Yer:
    antalya
    amacın kilodan ve yağdan kurtulmaksa kardiyo zaman kaybıdır . uyumadan 4 saat önce beslenmeni bitir ve sabah 1 saat erken kalk sadece 1 bardak su iç ve yapabildiğin zorlanmadan basit egzersizleri 1saat boyunca yap ve sonra kahvaltını yap . karbonhidratı ve şekeri düşür bu şekilde yaparsan ve ağırlık çalışmalarına devam edersen çok kısa bir sürüde fitleşirsin . 1 hafta ve ya 2 hafta sonra tart kendini kilo kaybı varsa devam et yoksa karbonhidratı ve şekeri iyice düşür . yüksek kalorilerden uzak dur . faydasını görceksin emin ol benden GARANTİ :)

8. Virtuser

Virtuser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    başka fikirleri deneyimleri olan arkadaşlar vardır elbet paylaşırlarsa sevinirim

9. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Low carb garanti zayiflarsin low carb diyeti yaz incele

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Önce düşük tempo yürüyüşler ile başla. Kalbini fazla yorman sana zararlı olacaktır. Beslenme düzenini iyice oturt. Kilo vermeye başlayacaksın. Birde kan değerlerin için doktora gitmeni tavsiye ederim. Kilo verdikçe cardio temponu arttır.

11. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Aynen dostum direk koşuya başlarsan kalbin acı ceker (gercek anlamda :) ) ve direk bıkarsın başın doner mıden bulanır bende ole olmustu ılk basladıgım vakıtler yavas hareketler ama yorucu hareketler yapmaya bak ama aynı anda kesınlıkle agırlıkta calıs hem seni yorar hemde kas kutlenı korursun

Sayfayı Paylaş