Fazla egzersiz zararlı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mxmp tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Abiler fazla egzersiz yararlı olmaz mı? Yani mesela göğüs çalışırken 7-8 egzersizle antrenman yapsak iyi olmaz mı bi gelişim görmez miyiz?

2. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    7-8 egzersiz nedir dostum profesyonel degilsen gogus icin 4 egzersiz yeterlidir fazlası - olarak döner

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sırt için de aynı mı?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Jay Cutler falan değilsen her bölge için aynı.

onur04 ve Created By Loss bunu beğendi.
  5. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    7.8 egzersiz yapabiliyorsan zaten bastan sallama calisiyorsundur.goğuste ilk hareketten sonra kendimden gecmeye basliyorum

Savino89 bunu beğendi.
  6. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Şu overtraining saçmalığına bir son vermek lazım.Bir örnek vereyim.Kolum 4 ay once 37-38 cme ulastıgında cok mutluydum.Ama 4 ay boyunca 1 milim ölçü alamadım.Düzgün besleniyordum programı değiştiriyordum v.s.Ama porgramlarım hep standart 2-3 hareketti kol için.Çünkü çok hareket yaparsam konuyu acan arkadas gibi bir korku oluyordu içimde.Sonra denedim, 3-4 bazen 5 hareket girdim süper yaptım,drop set yaptım, o kas'a bir düşman gibi muamele yaptım antremanda.Gözümden yaş geldiğini bilirim.Hatta öyle terlerdim ki önümü bulanık görürdüm.Tek kural var, kası yeteri kadar dinlendir yeter; Mesela koldan sonra 48 saat dinlendir.Bu sekilde gidiyorum 1.5 aydır.Anında 39 oldu kolum 1 ayda.2. ayımdayım bu sekilde, suan 39.5. Kolum 4 ay 38 de kalmıstı hep sizin dediginiz 'Kol küçük kas grubu aman 2 hareket yeter (!)' düşüncesi yüzünden.Yaza kadar 40 cm olur boyle giderse diyorum.Ama 1.5 ayda 39 oldu ve şuan 4-5 aydır ölü olan kolumu hortlattım 1.5 ayda 1.5 cm aldım.

KASI İYİ BİR ŞEKİLDE DİNLENDİREREK VE BESLEYEREK CALISILIRSA OVERTRAİNİNG HİKAYE

Saygılar

Savino89 ve fuigo bunu beğendi.
  7. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum senin mantıgına gore hareket edersek o zaman gir biceps icin 10 hareket kolun olsun bi ayda 30dan 40a bizim dedigimizi bu konuda saglam yol almıs adamlar diyor elbet vardır bi bildikleri prof olmayanlar icin goguste 7-8 hareket GİRİLMEZ zaten adam akıllı girsen ilk 4harekeri diger setleri giremezsin prof olmadıgın icin gogusun dayanamaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Burada mesele o.t veya surantrenman degil hala karsit gorusler var zaten bu konu ile ilgili, ancak bilim sizin kisisel kazanimlarinizla hareket etmez, sizin tabirinizle vucudunuzun bir bolgesine "dusman" muamelesi yaparak bunca kanitlanmis arastirma konusuna karsit bir antitez yarattiysaniz ilgili makamlarla iletisime gecin bilineni curutun, arastirilsin sizin ki dogruysa bizde oyle yapariz, aksi taktirde siz kendi bildiginizi bizde bizimkini yapmaya devam ederiz, ben yaptim oldu demekle olacak isler degil bunlar.

Sic Semper Tyrannis

Bekci ve Mustimusti bunu beğendi.
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kişiye göre değişir eğer imkan genişse iyi beslenip dinleniyorsan zamanda bolsa tabiki gelişim olabilirde ancak ileri seviyede değilsen maalesef ha istisnalar olabilir misal benimde tanıdık vardı her gün şınav çekerdi göğüs ve arka kolları iyi gelişmişti ama aynısı bende ve ona özenenlerde olmadı sonuç olarak her antreman sistemi her insana aynı tepkiyi vermeyebilir onun için kesin benim yaptığım doğru demekte hatadır

Bekci bunu beğendi.
  10. mxmp

mxmp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Peki diyelim sırt ve arka kolu aynı gün çalışcaz sırt için dört egzersiz yaptık yaklaşık 170-180 tekrar tuttu diyelim. Aynı gün arka kol da çalışsak olur mu? Yani bi o kadar da o tutacak. İkisi için yaptık yine 7-8 egzersiz. Kas grupları farklı olduğu için bu şekilde olabilir mi? Yoksa "hayır antrenman boyunca iki yer de çalışsan ikisinin toplamı en fazla 170-180 tekrar olacak" şeklinde mi?

11. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bende overtraining olayının insanların kafasında fazla büyüttüğü taraftarıyım . He şuda varki soran arkadaş 7 8 egzersizi o kadar set rahat yapıyorsa tabikide bir sorun vardır büyük ihtimal hareketten çalıyordur.
    4 5 hareketi yüksek ağırlıkla hakkını vererek yapın yeterlidir .

Sayfayı Paylaş