Evde dumbell ile çalışma programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 28 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 455 üye.
  1. zisha

zisha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu maksimum 8-10 tekrar durumu her bölge için geçerli değil mi?

Yani omuz veya göğüs için vs. daha çok tekrar şeklinde düzeltilmiyor?

Örneğin omuzda dumbbellları yukarı kaldırdığımız 2 hareketi yaparken 8. tekrarda -tabiri caizse- anam ağlıyor :) (7.5 g ile ancak...)

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zisha amacın 8 ise olması gereken o zaten ama amacı 10 ise kiloyu biraz daha azaltman lazım..10'u zor çıkarabilecek kadar kilo seç..

3. hakan84

hakan84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar ben site ile yeni tanıştım yeni bir üyeyim herkese selamlar..

23 yaşındayım ve artık vucudumdaki yaglardan ve şekilsizlikten şikayet etmeye başladım, evde günde kendime 2 saat kadar vakit ayırabilmekteyim ve bi çift Dumbell alıp çalışmak istiyorum fazla bi göbegim olmamakla birlikte omuz ve gögüslerimde boyuma göre dar kalıyor şimdi benim yardım almak istedigim konu günde 2 saat çalışarak 3 ayda vucudumu nasıl forma ve şekile kavusturabilirim .. hareketleri gördüm arşivledim Dumbell lar ile istedigim vucud hatlarına kavusabilirmiyim..saygılarr
    üstadlar ; ben 186 boyunda ve yaklasık 90 kilo civarındayım ama

4. zisha

zisha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler ama zaten sorum genel olarak amacın ne olması gerektiği idi. Yoksa 50 yapmak istersen daha da azaltırsın tabii

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

En fazla 12-15 arası, en az 4-6 arası, en ortalaması ise 8-12 arası tekrarlar fazla tekrarlar gelişimle beraber kasta hatlanma yani definasyon için az tekrarlar daha çok hacimlenme, kuvvet arttırma için kullanılır, ve aynen söylediğin gibi set tamamlanırken başka tekrar yapmak inkansız olması gerek özellikle son setlerde 10 tekrardan sonra maksimuma zorlamak, çıkılabiliyorsa 11-12, tekrarlara çıkmak veya son bir iki tekrarı asla tamamlanamayacak gibiyse bir partnerin ağırlığa çok az(yine yavaş yavaş zorla kalkacak şekilde) takviye vermesiyle tamamlanır, böyle sert çalışıp iyi beslenenler genelde en iyi neticeyi alanlardır.

6. zisha

zisha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ok CENTAUR anladım, teşekkür ederim.

7. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    flexor, bu antremanda 1. günle 2. gün arası 1 gün boşuk bırakılmalı mı ?
    eğer birde sırtı eklersek bir kas grubunu 6 günde 1 çalıştırmış oluyoruz. yeterli olur mu?

teşekkürler

aimcross bunu beğendi.
  8. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkeze selam.yeni üyeyim.bende evde çalışacağım.yalnız ben SCHWARZXXL DEN veya FLEXOR dan ,bahsedilen basit olarak beslenme programını yazmalarını rica edecektim.sonra başlamayı düşünüyorum.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda amacınıza uygun beslenme programları var..arama yapınız..sorularınızı doğru yerde sorunuz ve bu tarz kişiye özel hizmet istemeyiniz..

saydam bunu beğendi.
  10. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    diez,arama yapmasını ben de biliyorum.sende 1 sayfanın 2. mesajını okursan ne demek istediğimi anlarsın.benim kendi söylemim değil yani.

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu forumda her konu sadece bu konu başlığı içine yazılmıyor her konu ilgili bölümde açılır, yeni başlayanlar içinse o bölüme, beslenme içinse o bölüme eklenir. Bu bölümün antrenman bölümü olduğunu ve beslenme veya yeni başlayanlar konuları için ayrı bölümler olduğunu ana sayfaya biraz göz gezdirmiş ve az çok mantık yürütebilen herkes farkeder. Yönlendirmede uslup uyarı tarzında olmasının sebebide bu.
    1. sayfanın ikinci mesajına göre bahsedilen konunun açılmış olmadığını düşünmen yanlış. Bahsedilen konu açıldı yalnız farklı bir başlık altında bu başlıkta değil ilk önce mesaj tarihlerine bakarak bu tahmin edilebilir aslında.
    Arama yapmasını bilmenede gerek yok, forumda beslenme diye koskoca bir bölüm var, ana sayfadanda rahatça görülür, yeni başlayanlar bölümünde de sabit bir başlık var yeni başlayanlar için beslenme tekniği diye(bahsi geçen SCWARZXXL ın çalışması) . Forumdaki bilgilere güvenebilirsin, şahıslardan teker teker özel olarak teyit ettirmeye gerek yok. Linkte vermiyeceğim tarif ettiğim sayfalara girip okuyabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ekim 2007
    saydam, FleXoR ve diez bunu beğendi.
  12. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeni gelen birine çok güzel bir hoş geldin yazısı galiba bunlar.yardımın için elin geleni yapıyorsun görüldüğü üzere.yazında ki saldırıyı anlayamıyorum.mantık yürütebilen yazısı çok güzel bir kelime mesela sağol.benim yazımı ne yönlere çektiğini de şaşırdım kaldım.üstün olma durumu mu bu bilmiyorum.vermediğin link için de tekrar sağol.

departed bunu beğendi.
  13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Karşınızda yöneticiniz var üstün çünkü yönetimde ve yetkileri sizden daha çok
    Ayrıca bu üstünlüğü yönetimdeki kişiler egolarını tatmin etmek için çabalasaydı forum bugun bu seviyeye çıkmazdı.
    Yönetimdeki arkadaşlarım forumun doğru kullanımı adına işlerinden , uykusundan,zamanından fedakarlık edip bazende ailesinin yanında olacağına sizlerin yanında olmuştur. hiç bir zamanda takdir ve övülmek beklenmemiştir yapılan tüm çabalar hatta bu forum tr deki sporu yükseltmeye bir adımdır.
    ben bu yazdıklarını yeni olmana ve forumu girdiğin her hangi bir forum olarak nitelendirmene veriyorum.

Konuya dönelim

Son düzenleme: 6 Ekim 2007
    hcbitti, saydam, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben konuyu bu kadar uzatmak istemezdim.buraya değilde özelime yazılsaydı ilk mesaj hatta silinip belirtilseydi bence daha uygun olurdu.özelime yazılmadığı için ben de yine buraya yazıyorum.forum yöneticilerinin elbette üstünlükleri vardır forumda.orayı düzenleyen,şekil veren kişilerdir.ama ben yenide olsam bu şeklide bir mesajı almaya hakkım olmadığı kanaatindeyim.hele CENTAURa nın mesajı tam bir saldırı havasındaydı.iki mesajında yazı üslubunu beğenmedim ben.
    yalnız FleXoR senin gibi yazı yazılmasından yanayım.bu isteğim çoksa ve sadece amacım bilgi almak için girdiğim ve daha ileri bir üyeliği devam ettirecek hevesim olduğu halde bu hevesim kırıldı.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Biz hiçbir üyemizi kaybetmek istemediğimiz gibi hiç bir üyeninde üyelerimizi kaybetmemize sebep vermesine göz yumamayız.

Sizden ricam Konuya dönelim çünkü bu başlıktaki son mesajımdı.
    anlayışınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum

Son düzenleme: 6 Ekim 2007
    Zeor, ace, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. desidero

desidero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekürler...

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  18. gar10brk

gar10brk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    flexor hocamıza ve yorumlarını eksik etmeyerek biz amatörlerinde gelişimine katkıda bulunan diğer hocalarımıza teşekkürler
    yaklaşık 2 aydır programdaki 1. günü pazartesi,cuma 2. günü ise çarşamba,pazar günleri olmak üzere hiç aksatmadan uyguluyorum.her harekete göre farklı ağırlık giriyorum,setler ise tavsiye edildiği gibi 4*8...
    programın faydasını görmeye başladım ama aklımda bi kaç soru işareti var sizlerle paylaşmak istedim;
    1.yukarıdada belirttiğim gibi haftada 4 gün çalışıorum bu gerçekten yeterli olurmu?
    2.Dumbbell Preacher Curls yerine Concentration Curls yapsam olurmu?yada Dumbbell Preacher Curls e alternatif olarak yapabileceğim başka bir hareket?
    3.yakında bar almayı düşünüyorum.bu hareketlerden barla yapılabilecek olanlar hangileridir?
    4.arada kalan yani çalışmadığım günlerde 2*max tekrar şeklinde şınav çekmemin gelişimime olumlu yada olumsuz etkileri olurmu?bunlar nelerdir?

aslında bu soruların cevaplarını az çok tahmin edebiliyorum ama sizlerden alacağım net cevaplarla daha verimli çalışabileceğimi düşündüğümden sormaya karar verdim umarım fazla abartmamışımdır:)

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    1-c haftada 4 gün her bölgenin 2 kere antreman yemesi demektir fazlasıyla yeterlidir.

2-c Concentration Curls yapsan olur fakat kol içe dönük değil karşıya bakmalı

3-c dumbell curl , triceps extension , ve dar bench pressi barla yapsanız daha iyi olur.

ayrıca şınav çekmenize gerek yok adelenizi çalıştırdığınız kadar dinlendirmenizde önemlidir.

Son düzenleme: 12 Ekim 2007
    gar10brk bunu beğendi.
  20. heleloyz

heleloyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,ben öss yüzünden salonu bıraktım ve evde bu programa başlayacağım ayarlı dumbbell edindikten sonra.geçen sene 8 ay ve birkaç ay aradan sonra 6 aylık dönemlerde bu sporu yaptım altyapım fena değil sadece yağlanmam var biraz boyum 185 kilom 80.soruma gelince bu önerilen program başlangıç veya prof olarak sınıflandırılabilir mi yoksa evdeki imkanlarla yapılabilecek en iyi program olarak mı görmek lazım bunu sormamın nedeni bu hareketleri kendi vücudumuzun isteklerine göre şekillendirebilirmiyiz mesela benim bicepslerimi uzatmam lazım hammer curl yerine concentration curl yapsam sizin dediğiniz gibi yani karşıya bakacak şekilde bu mümkünmüdür ayrıca ben setlerimi hep 4*8 olarak yaptım bu programda da aynı şekilde devam etmem en azından olan kası korumak adına bilinçli bir davranış mı olur.teşekkürler şimdiden..

Sayfayı Paylaş