Evde 26 KG Ayarlanabilir Dumbell Setle Spor Yapımı Hakkında Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Serhaan tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Serhaan

Serhaan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar arkadaşlar hepinize,

Ben direkt konuya geçmek istiyorum. 2-3 senedir aralıklarla sene içinde yaza yaklaşırken 3-4 ay spor yapıyor kendim yapımda olduğu için fit bir yapıya ulaşıp yaza çıkış yapıyorum zaten yaz kış farketmeksizin body dışında sporlar da yapıyorum. Futbol özellikle voleybol gibi. Ve bu çalışma tamamiyle doğal olunca yaklaşık öbür seneye kadar çok abest kayıplar olmadan devam ediyor. Lakin bu sene çalışırken 4-5 ay çalıştım 3. aydan sonra protein kullandım. Fazla gelişmeye başladım(ciddi oranda hızlı gelişen biriyim) ama sonrası da çabuk oldu. Çalışmaya başlayınca, düzenli şekidle aynı saatlerde yemek yiyip bide ayarı kaçınca vücut yapımı kaybetmem biraz hızlandı. Şimdi ise 26 kg şeklinde ayarlanabilir (teki 26 kg) dumbell setim var. Birde yanına bar almayı düşünüyorum. Sizden ricam bu konuda bilgileri olanlar bana yardımcı olabilir mi ? Evde oldukça boş vaktim oluyor ve kışları her hocamın dediği gibi gelişme dönemi diye biliyorum. Yaza oranla. Sizden önerileri bekliyorum. Üniversite de okuduğum için belli miktar vaktim kalıyor bende sporuma yönlenmek istiyorum. Acaba istikrar sağlanırsa ne oranda gelişebilirim ? (Bir sorum daha olacak,genetik olarak kalça ve basen bölgelerimiz geniş yinede genetiğin üzerine giderek küçültmek mümkün mü?)
    Vücut Ölçülerim:
    Omuz: 134 cm
    Göğüs: 110 cm
    Bel: 91 cm
    Kol: 38 cm
    Kilo: 86 kg
    Kalça: 111 cm
    Boy: 1.83 cm

2. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Kardo 26 kg her türlü yeterli bir kilo, Kendine yetecek kadar yapabilirsin bence ama spor salonuna yazılman daha iyi olabilir, daha ayrıntılı çalışma imkanı ve biraz daha motive olabilirsin. Tabii ki kendi görüşün, dostum kalçada çok sıkılaşmamanı tavsiye ederim tabii bu sporu kendimiz için yapıyoruz ama bayanların en sevdiği noktalardan birisi dolgun kalçalardır. :D iyi günler

Serhaan bunu beğendi.
  3. Serhaan

Serhaan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet doğru diyorsun, spor salonundayken yoğun programım vardı geçtiğimiz 6 ay önce. 150-175 kg ile squat yapıyordum. Zaten genetikte var biraz daha kalçam sıkılaşmış erkek arkadaşlarım bile kafa yapar olduydu kızlardan daha iyi diye. Okulda bir ara kızların arasında muhabbetinin döndüğüne kadar şahit oldum. Ondan ötürü pek sıkıntım yok sadece az biraz daha küçültme taraftarıyım. Şu 2-3 ay salona gitme şansım yok evde yapmam lazım ondan söyledim. 26 kg sol 26 kg sağ. Yine bench için idare eder bir kg ekstrasını almayı düşünüyorum.
    Yorumun için teşekkür ederim kardeşim

Twain bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş