Erkeklerde basen ve kalça sorunu ile ilgili...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EmreYlmz tarafından 9 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. EmreYlmz

EmreYlmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba ben forumda yeniyim.Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.Şimdi benim sorunum aynen şu.18 yaşında öğrenciyim.Üniversite sınavı var.Günlük kendime dışarı çıkmaya bile vakit bulamıyorum.Yani şunu kastediyorum.Spor yapmam olanaksız.Haftanın neredeyse 7 günü evdeyim.Karın bölgemde fazla bir sorun yok.Ancak kalça ve basenlerde yağ var.Bu okadar can sıkıcı birşeyki birkere özgüveninizi kaybediyorsunuz.İnsanlar ne düşünüyor moduna giriyorsunuz.Daha fazla uzatmadan sonuca geleyim.Demek istediğim şu ki spor yapamıyorum.Bari bunu diyetle halledeyim diye düşünüyorum.Önerebileceğiniz bir diyet var mı? Boyum 1.81 Kilom 92.Karında gözle görülür sorun yok ancak kalça ve basenlerde var.Bunuda diyetle eritmem gerekiyor.Çok sorun yaptım lütfen yardım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Umarın konuyu doğru yere açmışımdır.

Not:OKUMASI BİRAZ SIKICI OLABİLİR AMA YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR :(

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    sadece diyetle zor olabilir.hiç vakit bulamıyorum demişsin çok iyi anlıyorum.ancak, üniversite iş hayatı derken hayat yoğun tempoda geçiyor hepimiz için.en azından ayakkabını giy ve 40 dk dışarıya çık bir şeyler yap.ilk 20 dakika ile başla..bence buna vakit yaratabilirsin.diyet dediğin şey kişiye göre değişir.beslenme tarzını eğer yanlışsa değiştir çok hareket et.inanır mısın spora gidemedim diye iş güç arasında wc de squat yaptığımı bilirim :) spor her an her yerde olabilir.yeter ki hareket et.proteinini ihmal etme ona ağırlık ver biraz.günlük kalori ihtiyacına göre bir beslenme planı yapabilirsin.mesela günlük 2000 kalori harcıyorsan bunun çok altına inmeden bir kalori hesabı yap.yarım kilo yağ yakmak için 3500 kalori harcaman gerekir.biraz besinlerin değerlerini araştır.protein ve sebze ağırlıklı beslen.kendini aç bırakma.hangi besin ne içeriyor ,vücuduna ne alıyorsun bilirsen ömür boyu kilo sorunu yaşamazsın.[/quote]

Balboa7 ve GurkanDln bunu beğendi.
  3. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Karın ve baseni evden çıkmadan diyetle çok zor eritirsin hocam kolay gelsin.

4. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    basen ve kalça için ''lunge'' en iyi harekettir. ağırlık kullan dememe zaten gerek yok. bir de squatsız olmaz.

spor yapamıyorum diye bişiy yok, 50 liraya ayarlanabilir 2 dumbell alıyosun, 3 günde bir bacak çalışıyosun. bence yapabilirsin :)

Sayfayı Paylaş