Erkek squat yaparsa

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cardemumut tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. cardemumut

cardemumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cümleten sa beyler aklıma takılan bir soru var şahsen bel basen kalça kısmını ufaltmak istiyorum bir çok forumda squat yapın diyorlar ama bazı forumlarda da squat kalçayı dikleştirip dışarı doğru çıkarır diyorlar sizce hangisi doğru yani sqat yaparsam kalçam çıkıp büyükmü gösterirşimdiden teşekkürler iyi forumlar

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    kim kardasyan olursun sakın yapma :D işin şakası en etkili kaça ufaltma kardiyo ile sağlanır.. tabi beslenme düzeni şart..

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Erkeklerin squat ı abartması bende süphe olusturuyor latin booty gibi bir görüntü oluşması hiç hoş degil haftada bir 4-5 set 50 şer kere çök kalk yeterde artar bile

ahmetgms98 bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Squat bir güç hareketidir :D siz öyle görüyorsunuz ben mesela güç üstünden ilerlenebilcek en iyi hareketler arasında görüyorum

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şüphe oluşturuyor derken?1 numaralı güç hareketini birilerini ya da ne bileyim beni salonda yaparken görseniz ağır ve yoğun bir şekilde,ne düşünürsünüz acaba?merak ettim gerçekten.

BamBam16, Created By Loss, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bu sporla alakası olmayanların yakıştırmaları bitti, sporun içindeki insanlar yakıştırmalar yapıyorlar. Vallaha pes...

columbu ve Balboa7 bunu beğendi.
  7. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Squat candır.Squat yapmayan vücut geliştirme yapmıyo demektir .Bacak çalışmak gereksiz zaten dimi.Yazık...

Tolgahantt, KaraFırtına ve Guarana bunu beğendi.
  8. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Sana şöyle söyleyim squati bende yapiyorum karşı degilim bel fitigim oldugundan dolayi sadece çök kalk yapıyorum haa ağırlık olsa daha iyi olur benim ettiğim sitem salona gelip o gün sadece squat calisanlara adamlardaki kalça normal bir insanin kinden 1 metre geride duruyor hele triceps push down yaparken kalcasini disari cikarark yapmasi bir erkege yakisir bir goruntu olarak gelmedi bana o yazdigim yoruma bakarsan squati abartan insanlari hedef aldim...

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    evet ben de onlardan bi tanesiyim,üstelik hafif lordozum da var yani kalçam daha dışarıda duruyor.bunun neresi yakışmıyor anlam veremiyorum.güçlü bir vücut istiyorsan güçlü bacaklara sahip olman lazım,bunun da getirisi bazı bünyelerde daha hacimli GLUTES oluyor,kalça abes bir söylem de ondan belirteyim istedim.

Glamour, Mustimusti ve Created By Loss bunu beğendi.
  10. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Hayırlısı kardeş bu benim fikrim. Herkesin bir popisi var

yuppocan bunu beğendi.
  11. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu iletinin şaka olduğunu düşünüyorum. Yani daha doğrusu öyle olmasını umuyorum. Bir insan bodybuilding yapıp, ağırlıklı squata abartı diyorsa, müslüman olup, namaza gereksiz demek gibi salakça bir cümle kurmuş olur.

Yav squat, deadlif, bench press. Bunlar powerlifting den, bodybuilding e, olimpik kardırışlardan, performans sporlarına kadar beden ile yapılan bütün sporların temeli. Vücut postürü, güç dengesi, toplam güç miktarı vs vs bu hareketler olmadan yapılamaz. Bakın yavaş yapılır demiyorum, YAPILAMAZ. Bir erkek squatı nasıl abartır? Bu ne kadar cahilane bir laf? Squat kadınlar bikinili kalça pozu versin diye icat edilmiş bir egzersiz mi sanıyorsun sen? Bana kalsa bunun fikirle, özgürlükle bir ilgisi yok böyle saçma bir cümle kuran adamı direk admin olsam banlarım. Boşa zaman kaybı.

KaraFırtına, Kauss, Mustimusti ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    soruyu soran arkadas için yağ oranını düşürmen lazım ama kalça yapında önemli squat yaparsan sana faydaları olur ama küçültmek için bunu yapamazsın senin gideceğin yol kardio olacaktır. wrath06 nickli diğer arkadaşın bu düşünce tarzı çok yanlış olmuş salonda deadlift ve squat yaparken 2 sinde de kalca dısarı cıkıyor hareket formundan haliyle o hareketi yaparken o agırlıklarla o kadar zorlanırken birinin kalçamızı görüpte bu sekilde düsünmesi... denecek bir şey bulamıyorum, sadece insanlara biraz saygı göstermenizi ve görünüşe değilde niyete bakmanızı dilerim.

13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Vurun abalıya vurun ağzınıza laf verdik. Ben lafımın arkasındayım kendi salonumda gördüğümü söyleyim adamda 34-35 cm kol 115 cm omuz var o günü sırf squata ayırıyor gelişiyor mu dersen kalçasından başka bir yeri gelişmiyor üst vucut yapıpda bacak gününü geçenlere benzetiyorum bunları kocaman kollar kocaman omuz var bacaklar tavuk bacagı gibi olay sadece bu haa yarası olan gocunur. İnsanların düşüncesine tahammülün yok ne demek ben olsam banlarım atıp. İslamda 5 vakit namaz var 20 vakit değil namaza benzeteceksen eğer...

14. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Ya hazır konusu açılmışken bir bayan olarak bende sorabilirmiyim bende yeni basladım 3gün oldu haftasonları rest veriyorum hergün x25 sumo x25basic x25lunge x25deadlift tarzında yapıyorum lungede 2kg diğerlerinde 4kg ile yapıyorum sizce ne kadar sürede etkisini görebilirim? Ama ağrım var bayağı ya çok mu geldi ki

15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Squat temel hareketlerden biridir. Yapmanı öneririm. Şahsen kendimden örnek vermek gerekirse Quardricepslerim ve glutesimi boşlamıştım ki squatı yapmayı sevmeyen biriyimdir. Son 4 aydır düzenli olarak farklı formasyonlarda squatı ve türevlerini antrenman programıma ekledim. Daha önce belden kurtarıp da quardricepslerimin rahatsız olduğu jeanleri daha rahat giyiyorum. Yani squat alt bölgenizi toparlar. Bu sırada glutes bölgemde sıkılaştı ve toparlandı. Bazı arkadaşların hoşuna gitmiyormuş ama özellikle karşı cinsten gayet olumlu geri dönüşler aldığımı da söyleyebilirim. Ayrıca squatın büyüme hormonu üzerinde ki etkileri konusunda da bir çok araştırma bulunuyor.

elezar bunu beğendi.
  16. Prisonbreakx

Prisonbreakx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Iyide adam hakki bnce. Squata onem verenlerin popo kadinlarinki gibi gorunuyo. Ha bende onem veririm o ayri ama karsi cins seviyosa bi problem yok :D cidden kizlar erkeklerde dik siki popoyu seviyorlar mi?

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kere erkek ve kadın fizyolojisi farklı. Ekteki resim de ki gibi squat yapıp bir glutese sahip olan erkek var mı arkadaşlar ? Yani böyle bir glutesden bahsediyorsanız tamam hak veriyorum sizlere.

Squat dediğiniz hareket sadece glutesi etkilemez ki merkez bölgeyi de güçlendiren bir harekettir. Ayrıca alt vücudu çalıştırmak cinsel gücü arttıran etkileride bulunur. ( Yalan olmasın araştırmanın adını unuttum ama ), güçlü kaslar sayesinde güçlü performansta gösterirsin.

Ben önce ki yazımda dik popo demedim farkındaysan, sıkılaştı ve toparladı dedim. Sen bir bayanda salmış bir glutes bölgesi mi istersin :)

Ekli Dosyalar:

• 1.png
      1.png
      Dosya Boyutu:
      276,9 KB
      Görüntüleme:
      1.331
    Balboa7 bunu beğendi.
  18. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Vücut geliştirmenin V'sinden anlamayan birinin işidir squat'ı yermek..Squat 3 temel hareketten biridir VG sporunda.Erkeklik hormunu salgılanmasını tetikler vs.Karın çalışıp,3.5 dakikada bir tshirt'ü kaldırıp fotoğraf çekenlere selam ederim.Devam beyler,ayna sporuna devam.

Balboa7, Mustimusti ve doxux bunu beğendi.
  19. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Squat deadlift bench press barbell row temel egzersizlerdir.Elimde olsa haftada 2 gün bacak yaparım 6 şar settende squat

20. Prisonbreakx

Prisonbreakx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Iyide seninde cok bisi bildigin yok gibi gorunuyor. Sidik yaristirmak icin yazmiyorum sadece bilmis edasiyla adama laf yapistirdigin icin. Benim testosteronum 600 lerde yasima gore iyi yani. Squatta en onem verdigim hareket ama senin gibiler cikip squat erkeklik hormonunu tetikler fln deyince sinir oluyorum. Ona bakarsan yuksek tekrar barbell curlde tetikler? Squat daha fazla tetikler ama ne kdr tetikler hic arastirdin mi? Ayrica testosteronu en etkileyen sey beslenmedir bak uyku demiyorum. Istersen 6 saat uyu ama cok iyi besleniyosan testosteronun yuksek olacaktir. Tabi genetikte onemli. Ayrica spor sandigin kdr testosteronu arttirmiyor. Spor yapan duzenli beslenir ondan yukselir. Hatta sunu soyliyim bi cok kisi beslenmesine cok onem vermediginden test seviyesi ayni olabilir. Cunku vucudu yipratirsan test seviyen dusecek. O yuzden beslenme ile antrenman yogunlugu iyi ayarlamak gerek.

Sayfayı Paylaş