el bileği idmanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve psyzeer tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    el bileği çalışmaları biceps günümü triceps günümü yapılmalı yoksa herhangi bi günde olurmu?
    birde önce içmi dışmı çalışıcaz yoksa sıraylamı ve kaç tekrar kaç set olacak?
    evde çalışma temposuna göre dogru olanı nedir

2. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    belki cevap gelir bi sorum daha olacaktı fazladan konu açıp kirlilik yaratmaya gerek yok
    üst karınla gögüs arasında çalıştırabilir bi kas bulunuyormu yada gögüsün tam altında desem daha dogru olur sanırım

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bilek çalışmaları pazu antrenmanında ve en son çalışılırsa yerinde olur. İç kaslar için, wrist curl egzersizini 2 set ve 20 tekrar çalışabilirsiniz, uygun ve zorlayan bir ağırlık olmalı, dış kaslar için de ters wrist curl yapabilirsiniz, ancak ağırlık iç kaslara göre daha düşük olacaktır. Karın ve göğüs arasında da kas bulunmuyor.

Balboa7 ve psyzeer bunu beğendi.
  4. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    bel ile omuz arasında C harfi oluşacak şekilde bükülünce orda bi şişkinlik oluyor, tahmin ettigim gibi kaburga kemigiymiş. şemalardada görememiştim, biraz yumuşak oldugu için yanılmışım..
    teşekkür ederim

5. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    usta bi konuda görüşünüze ihtiyacım var konuda açmıştım ama burdanda sormak istedim belki görülmez diye

bugün sırt-omuz-triceps çalışmam vardı, telefon geldi acilen çıkmam gerekti. sırt-omuz bitmişti, arka kolda 3 hareket vardı ilk hareketin 2. setinde yarım kaldı çalışma. geriye 2 hareket kaldı.. dünde ön kol çalışmıştım.. eksik kalan çalışmamı yarınki bacak çalışmamın bitimine ekleyebilirmiyim? 3gün arka arkaya üst beden çalışması olmuş olucak.. gögüs-biceps / sırt-omuz / arka kol olmuş olacak kısaca.. bi zararı olurmu acaba, yoksa pasmı geçeyim bu seferlik, ne yapmalıyım

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Haftanın son çalışma günüyse sorun değil, sadece triceps çalışıp ertesi gün göğüs - omuz çalışmak doğru olmaz, ben olsam pas geçerdim ama motivasyonunuzu bozmayın çalışın gitsin.

psyzeer bunu beğendi.
  7. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    evet son gün sadece bacak çalışıcaktım, arka koluda beraber çalışayım.. saolunuz

8. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    usta bir malumatım daha olucaktı sıkıyorumdur sizi umarım.
    2-3 ay kadar serbest çalıştım ısınma amaçlı, sonra ara vermeden hacim çalışmalarına başladım. önümüzdeki hafta bitecek 2aylık program, flexor hocanın sitedeki dumbbell çalışmalarını uyguladım. salona geçicem devamında acaba dinlenmelimiyim bi süre kadar, biraz araştırdım farklı yerlerde dinlenin diyorlar ama tempomu bildirerek sormak istedim. siz ne tavsiye edersiniz?

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Estağfurullah ne sıkması, yoğun bir antrenman döneminden sonra 1 hafta kadar ara vermek vücuda iyi geliyor, ama dumbbell programıyla o denli yoğun çalışabildiğinizi sanmıyorum, motivasyonunuzu bozmayın, devam edin gitsin.

psyzeer bunu beğendi.
  10. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    kusura bakmayın rahatsız ediyorum, kafama takılan bir şey vardı, konu açmadan önce fikrinizi almak istedim. şimdi benim programım bitti dumbbell programı siteden alıp bi hocayla geliştirmiştik. salona geçecektim ama hiç içime sinmedi bütçeme yetecek salon hijyenik gelmedi müzikte yok vs vs.. hem evde daha motive bir şekilde çalışıyorum. evde devam edilebilirmi çalışmaya, salon daha verimli olacağı kesin ama 2 aylık sonuç hiçte fena değil. acaba bu ritim bozulurmu gelişim açısından? aslında en önemli olanı çok güzel yağ yaktım bu dönemde, ağırlık kaldırarak yağ yakımında bir durma olurmu? son demlere yaklaştım sayılır baya mesafe katettim. aslında gelişim çokta önemli değil yağlarımdan kurtulmaya çalışıyorum ama madem o kadar uğraşıyorum az buçuk hacimde alalım bi yandan, beslenmem gayet iyi istikrarlı gidiyor kilo artışı. ayarlanabilir dumbbell var, barım var, açılı sehpam var, z bar alayım bi tanede diyorum. bu ekipmanlarla verim alınabilirmi ? çalışma şiddetimi gayet iyi buluyorum max derecede zorluyorum, acımıyorum kendime veriyorum odunu tabiri caizse. hareketleride gayet muntazam şekilde yapıyorum. bi fikir verebilirmisiniz, evde çalışma gelişim ve yağ yakımı açısından ne kadar sürdürülebilir? zaten mart-nisan gibi sezon açılçak işe güce karışıcam o zamana kadar en verimli şekilde geçirmek istiyorum zamanımı

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Elbette yapılabilir, yeterli teçhizat olduktan sonra salona kıyasla daha bile avantajlıdır bana göre. Haftada birkaç gün en az 2 2,5 saatinizi alan, zaman ve fedakarlık isteyen salon misafirliğimi yoksa yan odaya atılacak 2 adım mı daha sürdürülebilir?! Güzel bir combo rack, bir kaç bar, yeterli plaja ağırlık ve barfiks imkanı olan bir ev bana göre en iyi salondur.

psyzeer bunu beğendi.
  12. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    ben her türlü evi tercih ederim daha konsantre geçiyor çalışma, salonda dikkat dagılıyor öyle yada böyle. plakalarım var bi süre daha idare edecek kadar, düz barım var Z bar alsam, açılı sehpam var decline incline dik konuma gelebilecek. sağlam barfiks demirimde.. bi programa ihtiyaç var sanırım 2 ay bitti, daha ne kadar devam edebilirim aynı programa acaba?
    birşey daha sorucam ağırlık kaldırma şansım olmadıgı zaman vücut ağırlığıyla yapılacak çalışmayla formda kalınabilirmi ölçü kaybetmeden? beslenme nasıl oluyor öyle zamanlarda sadece ihtiyacım olan proteini ve kaloriyi alıyorum degilmi?

13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle z bar lazım olacak. Programı motive olarak sürdürebiliyorsanız ve verim aldığınızı hissediyorsanız devam etmelisiniz, aksini düşünüyorsanız değişim şart elbette. Ağırlık ve vücut ağırlığı da göreceli, mesela 100 kg ile bench press seti çıkarabilen birinin vücut ağırlığıyla o kütleyi koruması zor. Sporsuz geçen dönemlerde vücut ihtiyacının yine bir nebze üzerinde protein alımı yapmak lazım, tabi karbonhidrat ve yağlara dikkat şart.

psyzeer bunu beğendi.
  14. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    kusura bakmayın rahatsız ediyorum. konu açmıştım cevap veren olmadı. gögüs çalışmasını değiştirmek istiyorum
    dumbbell press
    dumbbell flyes
    decline diamond push-ups
    dumbbell pullover..... bunları yapıyordum
    incline dumbbell press
    decline dumbbell press
    incline yada decline dumbbell flyes
    dumbbell pulover.... bunlarla devam etsem olurmu, yapış sırası nasıl olmalı acaba? kafama görede yapmak istemiyorum birinin akıl vermesi lazım bu konuda, yardımcı olabilirmisinz.. sizce nasıl bir program uygulamalıyım tecrübeleriniz ışığında

15. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    incline - decline ayrımı yapabildiğimize göre envanterde sehpa olmalı? Sehpa varsa bench press ilk ve temel egzersiz olarak yer almalı diye düşünüyorum, ama olmadığını varsayarsak; ağırlıklı push up - incline dumbbell press - decline dumbbell flyes yeterli olur.

16. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    evet açılı sehpam var incline-decline, varkende çeşitlendirmek istedim 9hafta oldu aynı hareketleri yapıyorum, sanırım bi değişiklik iyi gelecektir.
    sırasıyla incline-normal-decline dumbbell press yapıp decline dumbbell fly ile bitireyimmi, pullover ilemi bitireyim.. sol gögüs biraz az gelişmiş, sağ taraf daha toplu duruyor yani.. push-ups bi süre ara vereyim diyorum, güçlü olan kol dengeliyor zayıfı. zayıf taraf az çalışmış oluyor.. ne dersiniz

Sayfayı Paylaş