ekstra gün

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emred2700 tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar. Hali hazırda 3 günlük bir fullbody antreman uyguluyorum. Antreman gayet ideal ama pazar günüm boş. Yani pazartesi çarşamba cuma antreamanim var. Bu pazar gününde antreman için değil de barfiks, şınav gibi dayanıklılık hareketleri yapsam gelişmeme bir zararı olur mu? Sonuçta dinlenme sürem barfiks ve şınavla geçecek. Tabi antreman günü kadar yüklenmeyeceğim ama yine de tedirginim? Yapmalı mıyım yoksa yapmamalı mı?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Cardio yapabilirsin onun yerine. Yok ben cardio yapmayacağım dersende normal antrenmanını 4 gün yapsan da sıkıntı çıkmaz.

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Pazar barfiks falan yapıcaksın pazartesi direk yeniden fullbody antrenmanı biraz yanlış olabilir bence yapmaman daha iyi yani 2 gün art arda aynı bölgeleri çalıştırmış olucaksın bence hiç bozma
    4 gün yapmak istersende upperlower body i tercih ederim. Full bodyden daha iyi olur 4 gün için

4. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    cardio yapamam ben. Zaten zayıfım ve kilo almaya çalışıyorum. normal antremanı 4 gün yapmayı düşündüm de antremandan sonraki gün her yerim ağrıyo. o halde tekrar antreamana girsem kaslar daha dinlenmeden yorulmaya zorlanacak. Ondan çekiniyorum. Açıkçası özetlemek gerekirse fitness işine başlamamın nedeni hacim ve görüntüden çok dayanıklılık ve güç kazanmak. Görüntü onlarla birlikte gelir diye düşünüyorum. Bu bağlamda ilk hedefim de tek elle şınav ve barfiks. ama programımda barfiks filan yok zaten koyacak yer de yok barfiksi başa koysam antremanın sonunu getirmem sona koysam barfiksi hatasız yapamam.

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bende Total body yapıyorum. Arada 4 gün gittiğim oluyor. Beslenmen filan nasıl ve kullandığın supplementler var mı ? Eğer bu kadar kas ağrısı yaşıyorsan 4. Gün gitme.

6. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenmeye dikkat ediyorum ama yeterli olmadığının da farkındayım. Günde 4 haşlanmiş yumurta 250 gr yulaf, 0,5 litre süt, 100 gr fıstık ve normal bir akşam yemeğim var.(genelde kurubaklagil yemeği, yoğurt ve pilav alıyorum) supplement kullanmıyorum. Ayrıca ağrılar kalça diz arasındaki kaslarımda çok şiddetli diğer bölgelerdekiler tatlı acı şeklinde. Buradan bel ve aşağıdaki kaslarımın güçsüz olduğu sonucuna vardım.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece sabah kahvaltı ve akşam yemeğiyle ve bu kadar beslenmekle kilo alamazsın. Beslenme planı çıkarman gerekiyor. 3 gün bile enerji bulduğuna şükret diyorum sana.

8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kas ağrılarının sebebi yeterli beslenmemek. Önce beslenmeyi tamamen oturt sonra eklersin 4.gunu

9. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenme işine tekrardan yöneleyim o zaman

10. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    fullbody 3 gün yeter artar bile. mesela ben haftada 3 gün deadlift squat owerheadpres 3 er set yaparım. amacım genel olarak sağlamlaşmak 1 yılı böyle tamamlamayı düşünüyorum ve idmanın %40 bölümünü bu şekilde tamamlarım ve gerçekten yoruluyorum.

haftada 4 gün squat??? Allah korusun :)

11. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    antremanımda squat yok :) leg pressle idare ediyorum. Daha yeniyim fitness işinde. squat deneyimte omurgamı elime almaya niyetim yok :) ve emin ol bizim salonda squat yapmayı bilen de yok.

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Squat yap.

alpaslanözden bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş