Egzersizler Bölümü ile İlgili İstekler, Sorular vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 18 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. OVERBLACK

OVERBLACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sevabına yardım lütfen.yaşım 21 178 71kg 3 senedir body ile ugrasıyorum ama aralar çok oldu sürekli olmadı yani ama son 4-5 aydır sıkı çalışıyorum evde 2 adet 12 kg luk dumbell var ayrıca barfix var bide salonla ogrendiklerimle hareketleri yapıyorum fakat sorun şu sol tarafımda kanat aşırı belirgin oldu ama sağ taraftaki kanatta bi gelişme yok buda çok moralimi bozuyo.bugune kadar 2 kısmada aynı hareketleri uyguladım ama fark neden anlamış degilim.Sadece sağ taraftaki kanat için önereceginiz bi hareket olursa çok sevinirim en azından onuda soldaki kadar yapmak istiyorum yoksa biçimsiz bi goruntu oluyo.sadece sagdaki kanatı çalıştırcak bi hareket varmı .Lütfen yardım bekliyorum arkadaşlar tavsiyeleriniz çok önemli benim için bi yol gösterin.

Tşkler simdiden herkese

Yanlis Baslik Secmissin
    /Despo

2. SeT

SeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle bu siteye ilk yazışım onu belirtiyim
    16 yaşındayım ve omuzlarımdan memnun değilim
    omuzlarımı genişletmek istiyorum
    bunu evde yapıcağım hareketlerle yapabilirmiyim veya omuz genişletmek mümkün müdür?
    mümkü ise nasıl
    şimdiden çok çok teşekkürler

Yanlis Baslik secmissin!
    /Despo

3. printer

printer Guest

gece yatmadan önce şınav çekmenin bi faydası var mıdır
    ?????????

Yanlis Baslik secmissin!
    /Despo

4. barbarossa

barbarossa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu bölüm gerçekten çok faydalı ama evde herkesin yapa bileceği bir kaç egzersiz yazarsan daha çok sevinirim varsada özür dilerim baktım ama göremedim

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  6. edonde

edonde Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Çok sade ve ama bir o kadar işe yarar bilgileri düzenleyip bizlere sunmuşssunuz , teşekkürler. Bir şey sormak istiyorum izninizle.. Ellerim biraz büyük . Bileklerim ise ellerime oranla inceler. Dolayısıyla hoş bir görüntü oluşmuyor anlayacağınız. Bileklerimi nasıl genişletebilirim. Biliyorum önümde iki seçenek var. Birisi kas diğeri kemik çalışmaları. Forumdaki bilek kas geliştirme egzersizleriyle bileğimi biraz daha geniş gösterebilirim ama bu sınırlı olacaktır herhalde . Çünkü bilek çevresinde bildiğim kadarıyla fazla kas kütlesi yok. İş birazda kemik genişletmeye düşüyor ama kemik geliştirme egzersizleri var mıdır bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirirm.

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hareketleri inceledim ama yan tarafımızda kalan bölgemiz için hangi hareketi uygulamalıyım

8. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    yay

Sevgili arkadaslar yay egzersizleri yokmu. Cok eskiden kitapta vardi bende ama bulamiyorum. Aklimda kaldigi kadariyla calisiyorum ama daha cok kol ve omuza faydasi oluyor. Yayin amaci kol yada ben diger egz.leri unuttum :D

9. wildheart

wildheart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeniyim, Acil Yardım Lütfen !

Arkadaşlar bu spora başlamaya henüz yeni karar verdim, daha önce de (yaklaşık 1 sene önce) mekik çekiyordum hergün düzenli bir şekilde fakat yaklaşık 1 senedir devam etmiyordum, benim sormak istediğim omuzlarım çok dar ve zayıf, geniş omuz ve göğüs yapmak istiyorum ne yapmam lazım???

10. wildheart

wildheart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ölçülerim

Bu arada boyum 1.77 kilom yaklaşık 67

Neden kimse cevap vermiyor:
    Kurallari Oku.

Yönetim

11. sertan

sertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle selamlar
    ben 14 yaşındayım boy 173 kilo 53 şimdilik bodyle aram yok meraktan takılıom bu sitde
    şimdilik şnav mekik otür hareketlerle kuvvetlendrmeye çalışıyorum kaslarımı
    sizce ne zaman başlamalıyım.bodye? ve kilo boy fln ne şekilde düzenlemeliyim böle iyimi.bana ayrıntılı bi açıklam yaparsanız sevinirim...

selametle kalın
    şimdiden teşekkürler...

12. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Karın Kaslarında Alt Üst İzolasyonu Nasıl Olur

Merhaba arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan şu soruma bir yorum getirmelerini rica ederim; ben üst karın ve alta karın kaslarını farklı çalıştırmak istiyorum üst karın kaslarını nispeten büyüterek yani yüklenerek alt karın kaslarını da define ederek uzun süre az yüklenmeli çalışmak istiyorum alt karın kasları büyümesin fakat yağ yaksın, üst karın kasları büyüsün yukardan aşağıya ivmeli olsun bu mümkün mü ve nasıl olabilir ?

13. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Kardeşim spora başlamakla iyi etmişsin yaşın çok genç değil bence başlayabilirsin evde de çalışabilirsin şimdilik şınav ve mekik seni kuvvet açısından geliştirir ama tabi bodybuilding antremanlarındaki ağırlık çalışmaları gibi ciddi bir gelişme bekleyemessin yine de çok faydalı olur alt yapı oluşturursun ilerki senelerde de istersen ağırlık çalışırsın daha çabuk adapte olursun daha hızlı netice alırsın şöyle söyliym ben 1 seneden bir az fazla oldu başlayalı 30 şınavı geçemiyordum şimdi 50 -60 çekiyorum birde barfis çekersen süper olur ama düz tutacaksın avuç içlerin karşıya bakacak ve bir omuz genişliğinden fazla açık tutuş yap bunda kendini geliştirebilirsen hem pazularına hem de sırt-kanat kaslarına iyi gelir ilk başta belki 1-2 taneden fazla çekemessin veya 10 tane çekersin bu önemli değil istikrarlı çalışırsan bu sayılar artarak gider şınavı da ayaklarını yüksek bir yere koyarak ve sırtına hafif birini oturtarak(varsa kardeşin) çekebilirsin mümkünse bir çift dumbell satın alarak bu sitede bulabileceğin dumbell larla yapabileceğin bir sürü egzersizi öğrenip uygulayabilirsin yalnız ağırlıkları değişebilen bir dumbell al eğer düşünürsen triceps, biceps, ve omuz kaslarını bu dumbell larla çalışırsın çünkü şınav mekik ve barfiks çekerken bu bölgeler pek az çalışır ve ciddi bir gelişme bekleyemessin kas geliştirecem diyorsan vücut geliştirme müfredatından birşeyler öğrenmeye çelış BU YAŞTA BODY YE BAŞLAMANDA BİR SAKINCA YOK BENCE BAŞLAYABİLİRSİN yaşım genç boyum kısa kalmasın diye düşünürsen tasalanma eğer yeterli beslenme ve uyku durumun varsa ve genetiğinde kısalık yoksa ki zaten yaşına göre boyun iyi korkacak bişey yok bu kadar ayrıntı yeter mi ?

14. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Re: Yeniyim, Acil Yardım Lütfen !

Bunu uzun vadede düşüneceksen bence önce kendine uygun iyi bir spor salonu bul orada sana lazım bilgileri öğrenirsin olmassa mesaj panosunun üstünde arama butonundan hangi konuyu merak ediyorsan yaz onunla ilgili söyleşiler ve cevaplar karşına çıkar

15. sertan

sertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkrüler yaptığın yorum için ben ufak ufak başlıom o zaman :D:D:D

16. kerimix

kerimix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kaportacı
    Yer:
    izmirr
    öncelikle selamm... bn 7 senden beri basketbolla ugraşıorumm ama ani boy uzamasından dolayı bi deri bi kemik kaldım :) oldukça zayıfım 188 boyum war 67 kilodayım yaş da 16 ve ben daha yeni 5 kiloluk dambıl aldım sizce dogru mu yaptımm birden yüklenmek dogrumu ?? ilk olarak çok agır mı gelir yardımcı olursanız sevinirim..ne kadarlık alıp çalışma yapmam gerekir ...TEŞEKKÜRLER...

17. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    baklavaların gözükmesi için sadece cardio yapmak yeterli olacak mı ve kaç dakika kardio yapmak gerekiyor...şimdiden teşekkğrler...

18. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Kanat rica etsem :D teşekkür ederim .. ya birde benim avatardaki adamin kanat şekli için ne yapabilirim tekrar teşekkürler

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hemen tartıp yolluyorum

Biraz sitede gezmeni tavsiye ederim o zaman kanat gelişecektir

20. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    umarım bu soruyu dogru yere yazmısımdır!!! haftada 4 gün antreman yapıyorum hangi kas gruplarını beraber calıstırmamı tavsiye edersiniz!!!

ikinci sorumda kol definasyonu yapıyorum!!!kollarımı biraz bulk buluyorum nasıl bir kol programı önerirsiniz....kollar 42 bulk!!!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş