dumbell ile çalıştıktan sonra kollarım ağrıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve silentsecret tarafından 23 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yeni spora başladım nasıl yapılacağını ve nası bi beslenme dinlenme çizelgesi hazırlayacağıma iyice baktım baya bi araştırdım dün 5kg dumbell ile çalışmaya başladım çalıştıkdan sonra eklem ağrısımı kas ağrısımı çözemedim tam kolumun eklem yerinden biraz üsttü ağrıyor sizce kas ağrısımı hareketleri düzgün yapıyorum

bide çalışırken artık yorulunca kollarım titriyor zorlamak iyi değilmi zorlamassam gelişmez zaten diye biliyorum öyle aşırı bişi yok ama yani zorlayınca titriyor işte :D

2 gün oldu hala ağrıyor ama dayanılmaz veya kolumu kullanamayacak kadar değil

Son düzenleme: 23 Mart 2017
  2. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    keşki o agrilar bende de olsa...agri demek gelisim demek bir kac gun dinlen gecer

3. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yaşım 16 boy 1.82 kilo 68 biraz kollar zayıf o yüzden acaba fazlamı yükleniyorum dedim gerçi 5kg den bişi olmaz

4. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    inan bana 5 kg fazla degil eksik.kac set kac tekrar yapiyorsun onu yazarsan sevinirim bende 16 yasindayim kollar zayif 8 kg ile calisiyorum hic bisey hissetmiyorum

5. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yeni başladım çok ağırdan başlamadım yoksa kas gelişimi durur 5 kg den başlayıp artık kas gelişimi durduğu zaman yavaş yavaş 10 kg ye başlıcam haftada 3 gün yapıyorum 30-45 dk sürüyor 3x10 dambella çekiyorum mekik ve şınav da çekiyorum mekik 3x20 şınav 3x25 sen yorulana kadar sınıra gelene kadar çekebilirsin illa aynısını yapmana gerek yok kolların zayıfsa nası 8kg yetmiyor onu çözemedim :D bide düzgün yaptığına emin ol hareketleri çok profesyonal değilim ama baya araştırdım Ayrıca kas gücü için ağır çalışmalar yapılır fakat ben sadece şekle sokmak istiyorum hacim yapmak istiyorum dersen hafif çalışacaksın bu kanıtlanmış bir şey. Çok ağır kaldırıldığında kas hacim genişlemesi duruyor ve sadece güç kazanıyor buda genç sporcularda istenilemez bir şey. Yani hacim istiyorsan hafif ağırlıklarla çalışacak cüssesine göre 5-10 kglık ama ben güç istiyorum diyorsa az dan çoğa doğru ağır kaldırarak gerçekleştirebilir. ben ilerde arttırdığım zaman ikisinide yapmayı düşünüyorum bu sayede hem hacim kazanır hemde çalıştığın yerler kalınlaşır daha çabuk gelişirsin bi yanlışım varsa düzeltin :) kendini zorlamassan bir şey elde edemessin her çalıştığında kendini bi kademe daha zorlaman lazım

6. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    yazdiklarin dogru kardes

7. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    valla spor işime geliyor çalış çalış ye ye yat dinlen :D iyice bağımlısı oldum mazoşist olup çıkıcam heralde :D bu arada niye sitede çok az insan cevap veriyor ben daha güncel bi site beklerdim başka sorun varsa yaz hallederiz baya araştırdım çünkü baya

8. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    kolum 28 cm 8kg dambilla calisiyorum hareketi dogru yapsamda aci hissetmiyorum 20 tekrar 5 set yapiyorum ve de barfiksle ugrasiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mart 2017 ---
    ama 2 aydir gelisim yok !

9. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kol boyuna göre 28 cm dimi yanlış anlamadım :D ee kardeş yorulana kadar kolun zorlanana kadar çalışmıyosun demekki zorla kendini eğer çalıştığın dambıl hafif geliyorsa sana ağırlığını arttır

yaw koca sitede profesyonal kimse yokmu ya niye kimse cevap vermiyor :|

10. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    boy 183
    uzun zamandir senin kadar motivasyon veren olmadi be abi tesekkurler.
    kolum 28 cm ve nasil oluyor 8 kg dambil bana hafif geliyor

11. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    çalışmaya devam no pain no gain :D
    yarın çalışmaya devam edicem kolum hala arıyor ama biraz hareket ettirince ağrıyor kas ağrısı olduğuna eminsiniz dimi :D 2 gün oldu yarın çalışmamı bırakmak istemiyorum

12. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    google amcada da aramisdim kas dinlenmesi 48 saat suruyor yani bu 48 saat icinde protein karbohidrat tuketmeye özen gostermeli ve dinlenmeli

13. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    dedim ya zaten bi gündinleniyorum bi gün çalışıyorum haftada 3 gün dinlendiğim günler pasa karbonhidrat protein basıyorum dinleniyorum :D

Rambo206 bunu beğendi.
  14. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    nerdensin aga

15. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    angaralıyım ben :D sen ?

16. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Azeri-Bakü

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ağır çalışmak güç odaklı olsada kas gelişimi durmaz aksine çok da iyi hacım arttırır. Ayrıca bu konularda 5-10 kg değilde tekrar üzerinden örnek vermek gerekir :) herkese göre kilolar değişir yani tekrar sayısı vermek daha nesnel olur :)
    Ayrıca bir sette 15+ tekrar çalışmak kas gelişimine fayda sağlamaz. (Hipertrofi çeşitleri) hacım için 8-12 tekrar aralığında çalışmakta fayda var.

Son düzenleme: 26 Mart 2017
  18. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    mesela hocam eğer 8-12 tekrar da artık kollar zorlanmıyorsa tekrar sayısını arttırmamız gerekmiyormu zorlamassak nası gelişicek ? eğer sırf hacim çalışırsak hafif ağırlıklarla bu seferde kaslar genişleyecek yer bulamaz ki ilerde bi 10 kg alıp ikisinide yapmayı düşünüyorum yavaş yavaş arrtırmayı düşünüyorum ağırlıkları , ee şimdi sizin dediğniize göre herkes hafif ağırlıklarla değilde ağırlarla başlasa bu hacim için ayrı güç için ayrı ağırlıklar kullanılmaz dı ki aklım karıştı bak :D hocam şimdi ben dumbell ile çalışma günlerimde 3x10 set yapmaya çalışıyorum her hafta bi tık daha kendimi zorlmaya çalışıyorum şimdi artık 3x10 sette kaslarım zorlanmadığı zaman setlerimi yoksa tekrarlarımı arttırmalıyım yoksa yeni bir ağırlıkmı almalıyımıyım aklımı karıştırdınız :D bide +15 tekrar neden fayda sağlamaz ? kaslar çok fazla zorlandığı içinmi sonuçta çalıştıktan sonra kaslarda micro yırtıklar oluşuyor eğer tamir olmasına izin vermessek zararı oluyor zaten arada dinlenme günleri yaparak çalışılıyor attığınız konuda çok fazla terim olduğu için pek bişi anlamadım

Son düzenleme: 26 Mart 2017
  19. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    valla benim bildiğim ağır çalışmak kas gelişmesine ideal değil

20. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bide setleri arttırsak bile fayda etmez mi ? 3x8-12 yapıyorsak bi tık zorlayıp 4x8-12 yapsak ? şuanda ben 3x10 yapıyorum her hafta kendimi bi tık bi tekrar fazla veya tam yapmaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş