dumbell ile çalıştıktan sonra kollarım ağrıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve silentsecret tarafından 23 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bu arada flood yaptığım için özür dilerim sil tuşunu bulamadım kusura bakmayın uzun bi araştırmadan sonra olayı çözdüm yaptığım ağırlık çalışmasına göre set ve tekrar sayısı değişiyormuş ben yeni başladığım için daha o kadar gelişmediğim için farkedemedim gelişince artık yeni bi ağırlık alırız :D teşekkürler konuyu kapatabiliriz

abseto bunu beğendi.
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Evet set tekrar yoğunluk çok detaylı konular şahsen ben de ancak kendimi idare edecek kadar bilgiye sahibim :) az önceki yorumlarına bakarakda 15+ tekrarda yırtılma felan elbette olur ama dediğim gibi o tekrarda çalıştığın kilo da düşük olacağından dolaylı olarak yırtılmaların oranı değişecek ve hacim-güç yerine dayanıklılık gelişecektir. Sizde ağırlık yetersiz geldiği zaman 12 tekrarın üstüne çıkmayıp ağırlık arttırmalısın. İnternette progressive overload diye araştırabilirsin :) az önce attığım hipertrofi çeşitleri adlı linkede bakarsan orda daha detaylı anlatıyor.
    Kısacası seni maks zorliyacak şekilde 1-12 tekrar arasında istediğin gibi çalışabilirsin. elbete güç-hacim farkı olsada ikisindede seni tatmin edecek kadar hacim gelişir :)

3. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah hocam sağolun bide şimdi aklıma bi soru takıldı bi adam 5kg ağır geliyorsa yani çok ağır değilde yani çok hafifte değil adam kendisini zormayıp 3x10 çekmesi gerekirken 3x5 çekse kasları gelişmez değilmi sonuçta kasları zorlayıp beyin kasları uyarmamış oluyor. ama şimdi güç içinde ağır çalışıp az tekrar yapılması gerekiyor sizce bu adamda az kas olmazmı sadece güç kazanmış olur ee güç kazanıncada o 5kg hafif gelmezmi ? saçmalamış olabilirim ama beynim yandı gece gece :D neyse artık ben 3x10 yapıyordum doğru yapıyormuşum demekki

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Anlamadığın amaç tekrarlara göre ağırlık seçmek. Yani 10 tekrarı maks 10kg la yapıyorsa 5 tekrarı 15kg la çalışır bu yüzden güç ön planda olur :)

5. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    birde 5 kg sana hafif geliyorsa o 5 kg la Arnold consntartion curl yap bicepsi zorlarsin ben sahsen 10 kg la 15x10 yapiyiroum,yani bu sporda bildigim tek bisey var o da cok isteyen degil cok calisan kaslanir simdi soyliceksiniz overtraing olmuyormu ?bir arkadasim vardi 5kg la her gun biceps calisiyordu 2 yilda 36 sm kol yapti...

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Anlamadım 2 yılda 36cm iyi mı ?

7. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    adam yalniz 5 kg la calismis bide sinav ve barfiks
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mart 2017 ---
    belki 36cm den daha fazla

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle doğru konuşmak gerekirse 5kg la kas mas büyümez. (İlerledikçe)
    10 yılda yapsa o kol büyümez kilosuna göre hep hafif kalır. Ben 3 ayda 36cm kol yaptım zaten :D ama iyi birşey olarak deniyorum 40cm altı 1.70 birisi için hacimli sayılmaz (bence)

9. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    adam 5kg la her gun pyramid set yapiyordu,Tamam soyluyorsun 5kg la kas mas buyumez o zaman sen 3 aya 36 cm kol yaptiysan kac kg la calisiyorsun???
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mart 2017 ---
    bide boyle bir sorum olucakti yalniz arnold concentration curl yaparsam bicepsim buyurmu yoksa kas ayni harekete alisdigindan buyumezmi

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç izole kol çalışmadım. Bench press , barfiks ohp gibi hareketler yapmıştım. (5x5 kuvvet programı diyede ararabilirsin)
    Ama 5-10 kg değil tabi :) 30-50kg fln yeni başladığımda öyleydi.
    Dediğim gibi amaç ağırlık arttırmak olsun. 5 bırak 10 la çalış o yetmezse 15 le.... Ağırlık arttırmadan gelişim zor. Yinede dediğin gibi değişik hareket çeşitleriyle kasıda şaşırtabilirsn iyi olur

11. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
  12. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bence direk 45 kg lik ağırlıkları değişebilen bi set alın en iyisi o

13. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    45 li bi set alicagima gider spor salonuna yazilirim,bana hava hoş 10 kg la kasimi hiss ede biliyorum

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Elini 3000 kere biceps curl şeklinde kaldır yine kol hissedersin. Önemli olan dışardakiler hissedebiliyormu ? Kimse koluna bakınca sporla uğraştığını anlamıyorsa ne anlamı var :/

15. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    10 kgla 15 kere arnold concentration curl yapdigimda hiss ediyorum bu bana yeter aga
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2017 ---
    birde bir yilda 3sm buyudu kolum yani 29 sm bu da benim icin buyuk bisey,birde aklimda bole bir soru cikti nasil oluyorda kolu 35 cm olan adami bilek gulesinde yeniyorum .bu da demek oluyor kas guc kuvvet demek deyil

16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yılda 3cm yeni başlayan birisi için iyi sayılmaz. hele o kilolarda. Emin ol moralini bozmak için yazmıyorum ama inadından vazgeçip daha düzgün bir program oluştursan daha çok verim alırsın.
    Ayrıca kolu 35 cm derken :D bizim arkadaşlardan çoğunun kolu 35-40 cm altında değil :D tabi yağ torbası 40cm kollar :D güçlü olduğu anlamına gelmez.

17. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    kardes zaten 10 kg la devam etmiyecem 18 yasim oldugunda spor salonuna yazilicam,birde iyi bir protein kullanicam bir de ben yalnizca dambil calismiyorum ki,her gun de barfiks yapiyiyorum nizami sekilde

18. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yukardaki yazılardan hani 10 kg yetiyor arttırmaya gerek yok gibi anlaşılıyor da ondan dedim :D hayırlısı olsunj ne diyim

19. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sporda yazılıp o kadar çok gitmeyen varkii zaten spora gidicek adam evde ağırlık kaldırmaya uğraşmaz gider en temizinden bi spora yazılır hocasına başvurur en temizinden verimli bi şekilde çalışır tabi hocayada göre değişirde orda daha verimli çalışırsınız evde çalışmayacak adamın set alıpda evde çalışmasına ne gerek var ?

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış gelmişsin :) salona parası yetmeyecek veya zamanı kısıtlı olan salona uzakta kalan kişiler için set mantıklıdır. Yoksa spor yapmak istemeyen adam ne yapsa boş

Sayfayı Paylaş