Drogba -Sneijder

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TheKing tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ayrıca arkadaşlar bir futbol delisi olarak kendi takımımın maçlarını izleyemez hale geldim türk futbolunun kalitesi yüzünden.
    Bırakın da biraz gerçek anlamda yıldız izleyelim.Bu transferlere bu anlamda futbolu seven herkesin memnun olması lazım.

Zerk ve khephnes bunu beğendi.
  2. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    khepnes kendi ağzınla söylemişsin büyük takımlarda oynamak demek yıldız olduklarınımı gösterir demişsin her halükarda iyi oynayan oyuncu yıldızdır demişsin bende diyorum ki sniejder ve drogbayı görücez gs de avrupadaki futboluyla karşılaştırırz o zaman kararımızı hep birlikte veririrz tamam mı ? evet gece hayatı özelllikle avrupada yıldızı parlamak üzere olupta rusya ligine giden genç oyuncularda var ve sonrasındaki hüsran her oyuncu için demiyorum ama pek çok oyuncuyu rus ligi bozuyor krasic fenere geçirilmiş en büyük kazıklardan birisi zaten R.carlos sneijeder karşılaştırması çok zor demişsiniz mr.dblue ben mevki olarak değilde kariyere bakarak bu karşılaştırmayı yapabiliyorum :) Her oyuncu Chealsede oynayamaz Meirelesde Chealsede oynamış bir oyuncu demekki basit bir konu değil bu ! Fenerbahçe ilgilenmemişmi olaya bak demişsiniz biraz araştırma yapın gelin tartışalım lütfen her türllü tartışmaya açığım ve tekrar ekliyorum keşke böyle çok iyi oyuncular Türkiyeye gelsede bizde değil Galatasarayda oynasa hiç farketmez ama belli bir yaşı aştıktan sonra değilde en verimli zamanlarında gelselerde sizin en büyük rakibinizin taraftarı olarak ben bile sevinebilsem şahsen ben Fenerbahçeninde Galatasarayında transferlerine gülüyorum ha belhanda gelirse o ayrı şuanda zaten kariyerinin verimli zamanlarında ve genç bir oyuncu saygılar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:14 ----------

Unutmuşum ayrıca kuyt neden bu kadar basite alınıyor anlamış değilim siz nasıl inanıyorsunuz kuyt hakkında söylediklerinize ? Bence ben gayet gerçekçiyim sizdende aynı şeyi beklerim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:21 ----------

Chelsea Liverpool ve porto gibi gibi takımlarda forma giymiş olan meireleside Fenerbahçe'ye gelince çok küçümsemeye başladı Gs taraftarı

3. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili online305 fb li kimliğinden kurtularak yorum yapmadığın için seninle sağlıklı tartışma yapamayız.
    Ben kuyt drogbadan iyi topçu diyen biriyle futbol tartışmam.
    Teşekkür ederim....

obensaltan, Zerk ve saq04ever bunu beğendi.
  4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    ÇATLAYIN ÇATLAYIN :) :) :) :) :)

Drogba FB ye gelse şuan yer gök inliyordu :)

Abi bilmiyorum farkındamısınızda Drogba ve Snejideri tartışıyoruz kıyamet alemetleri kapıda.

Zerk ve batt_34 bunu beğendi.
  5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Aykut hoca bırak işte kötü yönetiyorsun

6. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekçi konuşmuyorsunuz ama ben teşekkür ederim.
    al işte Drogba ve Snejiderin gelişini kıyamet alameti gibi görüp onlara tapan bir galatasaraylı daha işte tamda bundan bahsetmeye çalışıyorum TÜRK futbolu böyle düşünceler altında malesef gelişemez gelişemez gelişemez.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:33 ----------

Drogbanın meirelesin ve kuytın kariyerlerine bir bakın en basiti vikipedia alın burdan bakın lütfen gerçekçi konuşun !

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:35 ----------

AÇIKLAMAYA BAKIN ARKADAŞLAR ŞUAN GÜLÜYORUM AMA NEDEN GÜLDÜĞÜMÜDE BİLMİYORUM :)

Didier Drogba resmi internet sitesinde "Galatasaray benim için çok heyecan verici bir misyon. Istanbul'da beni değişik bir ortam bekliyor. Bu takımı, taraftarlarını ve atmosferini yaşamak için sabırsızlanıyorum. Bu transfer benim için yeni bir maceranın başlangıcı." açıklamalarında bulundu.

Bu sözü söyleyen Drogba 2-3 sene önce adının Galatasarayla anılmasına karşılık Ben 3.dünya ülkesinin bir takımında kesinlikle oynamayı düşünmüyorum demişti bak bak birde yeni bir maceranın başlangıcıymış yolu yarılamışsın daha ne macerasından bahsediyorsun :D

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Drogba bu lafı söylediyse onun cahil olduğunun göstergesi ama futbol yıldızı olma gerçeğini değiştirmez.
    Ayrıca haklılık payı da yok degil şu anlamda futbol kalitemiz 3. Dünya ülkesi kıvamında.
    Ayrıca michael schumacher de birkaç sene önce ist boğazı hakkında cok güzel nehir demişti.:)

dragox bunu beğendi.
  8. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

İşte klasik bir FBli..Çamur atmaya şimdiden başladı :D :D Meireles, Kuyt, Sow çok önemli ve kaliteli isimler kesinlikle ama " Top Class " diye nitelendirilen futbolcular asla değil..Drogba ve Sneijder çok çok büyük yıldızlar ve en iyi futbolcular arasında..Bunlardan daha iyisi Messi, Ronaldo, Xavi, Iniesta'dır..

obensaltan, Zerk ve mr_dblue bunu beğendi.
  9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yalnız Kuyt'a Drogba'dan iyi misin diye sorsan sana 1 saat güler aralıksız ilginç bilgi yani iyiymiş.

obensaltan, Zerk, mr_dblue ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. online305

online305 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Kesinlikle çamur atma gibi bir niyetim yok yorumlarımı iyi okursan bunu anlarsın keşke hep gelseler ama verimli zamanlarında gelsinler Sen Türk değilmisin arkadaşım bu durumdan rahatsız olmuyormusun? şahsen ben bir Türk olarak oluyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:20 ----------

şunuda belirtmeliyim ki sneijder bildiğim kadarıyla 28 yaşında ve hala oynayabilecek durumda fakat drogbanın son sözleşmesi olucağından eminim :) Sneijder konusunda bir Fenerbahçeli olarak ben bile gurur duyduğumu söyleyebilirim fakat drogba konusunda sizinle aynı fikri paylaşmıyorum sneijder konusunda beni düşündüren kızdıran şeyse gs yi bekletip interden parasını almaya çalışması ve o sırada avrupadan teklif beklemesiydi yani zoraki geldi gibi olması :(

11. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Tartışmak anlamsız olacağı için bişey demeyeceğim..İnş. Galatasaray'a faydalı olurlar..

12. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Krasic, Kuyt ve Meireles son 2-3 senede kaç maçta oynamış kaç gol atmış? Bana sadece bunların cevabını ver. Tartışmaya gerek yok.

İşte bizim milletimizin cahilliği burdan geliyor. Gelsin adam 2 karambolden gol atsın 2 maç koşsun hemen kaba etlerini kaldırırsınız.

Yok Kuyt Drogba'dan iyiymiş. Yok Carlosla Sneijder aynı şeymiş. Oldu canım. Carlosa 35 yaşında kaç milyon euro verdiniz acaba getirmek için? Şimdi bize laf ediyorsunuz.

Sneijder fenere teklif edilmişmiş siz istememişsinizmiş :D ahah anca gülerim şuna ya. Gerçekten diyecek birşeyim yok.

Unutma Manchester 1buçuk sezon önce Sneijderi istedi ve alamadı :)

Zerk, Rinkushichi, saq04ever ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fenerbahçe adam bulamadığından emreyi aldı yine :D

14. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Hemen ligin kalitesini düşürdüler ya :D

15. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynen çirkef geri döndü :D

16. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bir fenerbahçeli olarak söylüyorum ki drogba şuan aktif futbol oynayan en iyi 3 forvetten biridir. yaşı maşı önemli değil. keza sneijder de "high class" bir orta saha oyuncusu. galatasaraylılara hayırlı olsun.

ben fatih terimin aklındakileri anlamış değilim. bu kadro şampiyonlar ligi için kurulmuş olabilir ama galatasarayın ciddi bir savunma takviyesine ihtiyacı olduğu ortada. şuan gözüken kadro da zaten oldukça ofansif bir kadro. takım göze hoş gelen bir oyun oynayabilir ama avrupada oynanacak takımlar hiçbir açığı kaçırmazlar. galatasaray arenada 3-4 gol yiyip elenebilir mesela. bu durumda sizce taraftar anlayış gösterir mi? uzun zaman ardından avrupada başarı yakalanacakken böyle bir şeyi ne fatih terim ne ünal aysal kaldırabilir. ha, galatasaray schalke ye 5 tane sallayıp turu da geçebilir. hatta kupayı da alabilir. bilemeyiz ama ortada ciddi bir risk var.

umarım drogba ve sneijder; quaresma, guti gibi örneklere benzemez. çünkü sonuçta zedelenen ülke imajı oluyor. zaten oyunculara fazla para veriyoruz. bir de hep böyle negatif sonlar görürsek vay halimize. real madrid de bayern münih de en iyi transferleri yapıyor ama real daha 1 şampiyonluk alabildi, bayern de 2 sezondur dortmundun arkasında. önemli olan takıma entegre olabilmeleri yani.

doğubey ve Swager bunu beğendi.
  17. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Aykut Kocaman gitmesinde , kim gelirse gelsin fenere :evil:
    ---

Defans cok riskli gözüksede bence standartın üstünde , tabi ileriye böyle adamlar alınca arka biraz fukara kaldı.

Ama şimdi stopere yabancı birini aldıklarını düşünelim 3 tane yabancı stoper (ujfada dönecek 1 ay içinde) hangisi oynayacak vs.. riskli yani ilerisi için.

Ben 1 tane yerli stoper bekliyorum , büyük ihtimal Serdar Aziz gelebilir içimde öyle bi his var , bursa hazır stoper transfer etmişken araklamak lazım :)

Sol bek için bence Riera gider abi , hakan falanda var hiç gerek yok Riera zaten 3m euro alıyor bi sol bek daha alacan dünya para. Varsın sol bek eksik kalsın

Bide şu nalet meloyu göndermeleri lazım , o pozisyona düzgün efendi memur zihniyetli bi adam lazım işini yapsın yeter yanında selçuk var zaten :)

18. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    '' DROGBA ''

tüm olumsuz düşüncelere karşı verilecek tek cevap :)

19. doğubey

doğubey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

galatasarayın bir savunma zaafiyeti olduğu su götürmez bir gerçek. zaten drogba ve sneijder de bu zaafiyeti ortadan kaldırmak için alındı. biraz çelişki gibi gelebilir ama elim döndüğünce anlatayım:

fatih terimin kafasındaki sistem, topu olabildiğince 3. bölgede tutup, savunmayı da orta saha çizgisine çekip, top kaybedildiği anda alan daraltarak tekrar kazanmak ve hücuma çıkmak üzerine kurulu. yani hücumda oynayan elemanlar top tutarak ve savunma durumunda topun arkasına geçerek toplu savunma yapma konusunda başarılı olmak zorundalar.

geçen sezon muhteşem oynayan galatasarayla bu sezon berbat oynayan galatasaray arasında iki fark var: elmander ve enginin olmayışı. yerlerine emrabad ve burak yılmazın olması. bu da maalesef fatih hocanın yanlış öngörülerinden kaynaklanan kadro planlaması hatasından meydana geldi.

burak yılmaz 3. bölgede ayağında top tutamadığı için savunmanın dengesi sürekli bozuldu. ya önde kalarak arkaya adam kaçırdı, ya da geri çekilerek orta alanı rakibe bıraktı. fakat elmander, bjk maçında görüldüğü gibi gelen topu tutup en mantıklı tercihle kullanıyor. bu da takımın ileri yerleşip savunmayı öne almasına sebep oluyor.

drogba transferi ise, elmanderin 2 gömlek üstü bir adamı almak demek. drogba hem top tutar, hem akıllıdır, hem çok çok güçlüdür, hem iki ayağını da kullanır, uzaktan vurur, kafa vurur, ne ararsan var bu adamda. kulübün içinden bilgi alabildiğim için dönem dönem şunu da diyebilirim ki drogba transferi hocayı sneijderdan çok daha fazla sevindirmiştir. böylece hocanın kafasındaki tek forvetli dizilime de dönülebilecek. burak bu vakitten sonra eskisi kadar forma şansı bulamayacaktır.

yani kısacası önem itibariyle drogba > sneijder sırası geliyor. drogba ve sneijderin getireceği hücum gücü, rakiplerin galatasaray kalesine geliş sayısını azami azaltacağı için dany gibi hızlı bir stoperle semih gibi zeki ve soğukkanlı bir stoper yeterlidir. o bölgede hakan balta bile oynasa çok büyük sırıtmaz.

ha, oyuncular oynamadan sonucu bilemeyiz ama, fatih hoca en azından ne yaptığını biliyor bu transferleri yaparken. o sevindirici, panik transferi değil bunlar.

Aramiss bunu beğendi.
  20. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    Emre Belozoglu....

Saha icine isyan ve ruh geldi. 6 aydir en cok bunu ozlemistik.

Belhanda, Emenike ve birde stoper geldimi belkide galatasaraya tarihindeki en buyuk vurgunu yapma firsati icten bile degil. inanmis bir FB.

Daha once yaptik yine yapariz

Son düzenleme: 30 Ocak 2013

Sayfayı Paylaş