doğru kardiyo yaptığın nerden anlaşılır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbirfn tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    fazla terlemedenmi?
    fazla nefes alıp vermeden mi?

nerden anlaşılır yağ yaktığın, doğru kardiyo yaptığın

mesela ben bisiklet sürüyorum salonda nefes alışımda hızlanmıyor terlemiyorumda ama yinede yağ yakarmıyım

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Terleme olayı birazda bence genetikle alakalı küçükken hatırlıyorum güneşin altında maç yapardık biz sırılsıklam ter içinde kalırdık bazı arkadaşlar bizim gibi koşmalarına rağmen bir gram ter akmazdı hepde sinir olurdum saçım bozulurdu onlarınki bozulmazdı :D

3. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ben gayet fazla terliyorum mesela 5dk 10km hıza ayarda koşsam ter içinde kalırım ama bisiklette tık yok. eliptiktede terliyorum

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bide bazı kişilerin daha fazla kalori yakmak için kalın , kapalı giyindiklerini duymuştum . Nefes alıp vermenin çok etkisi olduğunu düşünmüyorum bu sadece çabuk yorulmamaya engel oluyor . Bence olay kalp ritminde elinde varsa nabız ölçer vs kullan . Veya ben şöyle yapardım definasyon döneminde antrenmandan sonra hemen elimi kalbime götürürdüm birsüre sonra alışırdım ve belli bir ritimden düşmemeye çalışırdım düşersem gene o ritme çıkarırdım bu bile ne derece iyi bir antrenman yaptığı gösterebiliyor .

5. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    eliptikte kalp ritmini ölçen bişe var. 120-130 arasında yapıyordum sizce yeterlimi artık ne kadar doğru ölçüyor bilmiyorum

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Formül : Hedef Nabız Aralığı=(Maksimum Nabız – Dinlenme Nabzı) x Hesaplama Yüzdesi + Dinlenme Nabzı
    http://******/antrenman-esnasinda-nabiz-araliklari-h-r-t-z/
    Biraz ayrıntılı ama gerekli bilgileri alırsan yardımcı olucaktır

fbirfn bunu beğendi.
  7. egecancelik

egecancelik Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam HIIT çalışması yap ve bunu ağırlık çalışmasıyla birleştir. Ayarlanmış bir diyet de kullanırsan kısa surede cut seviyeye gelirsin

8. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    hocam evde 40dakikalık kardiyo videolarını uygulasam nasıl olur her gün. salonda koşu bandları max 10 dk kullanabiliyoruz malesef. sokakta koşmakta çok iyi bi fikir gibi gelmedi.

9. egecancelik

egecancelik Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    tabi olur evde sert HIIT programları yapabilirsin youtube de var örnekleri doğru kardiyo mu arıyorsun Molasız 100 tane burpee 100 Squat Jump ve 100 Mountain Climbers yap sadece bunu yaparken bile 150 kalori harcarsın yaklaşık 6-7 Dakka surer asıl o zaman terlemeyi gorursun. Eğer evde zamanım bol rahat rahat kardiyo yapmak istiyorum diyorsanız fitnessblender sayfasının videolarını kullanabilirsiniz. Ben kısa surede yağ sert bir şekilde yağ yakmak istiyorum diyorsanız Mike Chang 1 Minute Crazy Cardio yu deneyin. Eğer hayatınızı kardiyoya vermek istiyorsanız freeletics kardiyo programını deneyebilirsiniz. Bence mike Changi deneyin 20 dakikada 500 civarı kalori yakabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş