Doğal vücut geliştirmeciler topiği -Full Motivasyon

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Kullanmıyorum ve niyetimde yok zaten. Sadece ülkemiz body sporcuları arasında bu konuya bakışı merak ettiğim için sordum. Böyle olmasına da sevindim.
    Teşekkürler.

2. gbz21

gbz21 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkürler tavsiyen için ama ben o filmi 2013 ekiminde sinemada izledim.Generation İron steroidlere pek değinmiyor, steroid konusunda favori filmim bigger stronger faster tamamiyle steroid üzerine bir film hatta belgesel

3. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Birader ozaman sana bir tavsiye, herkesin her dediğine internette her okuduğuna inanma oku, araştır bol bol araştır öğren. Bu arada bilgin olmadığı konuda fikrinde olmasın lütfen.

4. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Baya bir okudum araştırdım bu konuyu. Taş devri diyetine uygun besleniyorum hemen hemen. Lokal bölgelerdeki yağlarıda yakarak 2 kg bindirdim üstüme 21 günde. Beslenme konusunu body forumlarından değil beslenme forumlarından takip ediyorum.

5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Benim gibi protein tozlari kullanan arkadaslar..bu meleti kullaninca tabiri caizze resmen sisiyorum..haniderler ya balonmu bu...aynen balon gibi...1ay birakinca bariz iniyor kaslar ustelik gerekli proteini aldigim halde...ben icinde hormonel birseyler olduguna inaniyorum...yoksa bir tek bendemi boyle oluyor?

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Senin durumunun protein tozuyla hiçbir ilgisi yok . Protein tozunun sana ekstradan katacağı katkı minimum seviyededir. Hadi Creatin veya Kilo aldırıcı kullandım da bırakınca söndüm desen bir nebze anlayacağım da Protein tozunun böyle bir etkisi yok , olamaz da. Benden sana tavsiye , 1 aylık protein tozu parasıyla git kendine kiloyla kırmızı veya beyaz et al ve 1 Ay boyunca her gün fazladan 200 GR et ekle öğünlerine . Senin durumun tamamen psikolojik . Yazdıklarıma ek olarak : Hormonel takviyelerin tozların içinde bulunmasına imkan yok çünkü FDA onayı olmadan bu ürünler ithal-ihraç edilemez. Bence protein tozuyla ilgili endişelenilmesi gereken şey Emülgatör ( Soya lesitin) adı altında habersizce vücutlarımıza giren GDO' lu soya ve özellikle de BSN markasının yoğun olarak kullandığı Glikoz-fruktoz şurubu ile Mışır Şurubudur. Eğer uzun zamandır protein tozu da dahil olmak üzere hiçbir kimyasali kullanmıyorsam bunun sebebi GDO ve yukarıda belirttiğim şuruplardır

Son düzenleme: 23 Eylül 2014
    Akay ve telepati bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Okuduğum kadarıyla doğal vücut geliştirme şampiyonalarında bile kontrollerden yırtmak mümkünmüş. Yalnız gene de aşağı yukarı doğal olarak nereye kadar gidilebileceği belli, daha yukarısından şüphelenmek gerek. İlgilenen varsa şuradan doğal olarak aşağı yukarı ne kadar ilerleyebileceğini hesaplayabilir: http://www.weightrainer.net/bodypred.html

Jacklifter ve columbu bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi beslenme forumunda bu bilgileri edindin?

9. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme bülteni. Bilimum makalelerin olduğu, başında doktorların olduğu vs güzel bir yer.

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Colemanıda unutmuşsunuz

Zaten bir tek zyzz kullandı steroid sonra yan gelip yattı değil mi

Son düzenleme: 23 Eylül 2014
    boyka06 bunu beğendi.
  11. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Başlık çok güzel ama paylastigin sporcularinin hepsinin hakkinda cok güçlü steroid iddalari var

12. buffdudes jr

buffdudes jr Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    23
    Doğal vücut geliştirmeci denince aklıma ilk ct fletcher gelir ayrıca avrupa natural şampiyonasında derece elde etmiş kenzo karagöz ve yusuf altundağ gibi gurbetçi sporcularımızda mevcut.

boyka06, Hıfzullah ve elezar bunu beğendi.
  13. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Gülmekten yarıldım :D

Bunlar mı doğal :D

Meter steroid kullanma süresini uzattığı için 1 seferliğine yarışmaya bile katılamadığı söylentileri çatır çatır her yerde söyleniyordu hatta. Kullandığı steroidlerden birini bir röportajında kendi ağzından bile kaçırdı :) Sonra pardon filan kıvırdı. Definasyon dönemindeyken hatta.

Ayrıca sen bu adamların doğal olduklarını nereden biliyorsun ? Bunu iddia etmek için sürekli onlarla birlikte olman lazım bu iddianı doğrulaman için. Ayrıca Jay Cutler gibi adam gelip youtube natural diye video koysa bu adam doğal mı olacak :) Çok mu zor oraya o ismi yazmak video çekerken :D

Bazı insanlar steroid kullandıklarını kabul etmezler çevrelerinden tepki alacağından dolayı bunu gizlerler.
    Ayrıca o steroidler belli bir süre sonra vücuttan atılıyor yapılan testlerde pozitif çıkıyorsun böylelikle her yarışmaya girersin.
    Mesela bakın günümüzde ki baseballculara, basketçilere özellikle amerikan olanlara. Alayı dopingli eskiden golfçüler nasılmış bir bak hepsi cılızdı şimdikiler nasıl iri yarı öyle. Steroid ile ilgili bir belgesel var bence onu izle sen.

Supplement (İLAÇ) değildir ! Supplement sizi şişirmiyor. Antrenman sonrasında hızlı bir protein kaynağına ihtiyacın var ne yani sen 30 dakika ile 1 saat arasında sindirilen bir protein tozu almak yerine 6-8 saatte sindirilen katı bir madde olan tavuk veya kırmızı eti mi tercih edeceksin ? O zaman zaten kas yıkımı çoktan meydana geldi bile.

Sonuç olarak sen istediğin gelişimi yakalayamamışsın ve bahane arıyorsun. Başkalarından geri kaldığın için kendince bahane arayıp böyle saçma sapan bir şeyin arkasına saklanıyorsun. Çünkü o gelişenleri kıskanıyorsun :)

mehmet2576, boyka06 ve Mr X bunu beğendi.
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başlık motivasyon amacıyla açılmış ama neredeyse "ilaçsız bu iş olmaz"a gelecek. Arada doğal vücut geliştirmecilerden örnekler olsa iyi olur.

columbu ve sultanmehmed bunu beğendi.
  15. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Meter steroid kullansa nolur ya? Vücudunu hiç sevmiyorum o adamın estetiklik yok adamda.

LordF4T1H bunu beğendi.
  16. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Amino asit depoların dolu olduğu sürece kas yıkımı meydana gelmiyor,bol keseden atmayın bir zahmet ingilizce BİLİMSEL! makale okuyun. İnsanları yanlış yönlendirmeyin yazık günah.

M3CSL, torifonta ve doxux bunu beğendi.
  17. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen bende sevmiyorum onun vücudunu abartılıyor zaten. Şahsen ben meter'in karakterini de sevmiyorum. Çok yapmacık davranıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Eylül 2014 ---
    Kaslar proteinlede beslenir bunu en kısa sürede de karşılamak gerekir özellikle antrenmandan sonra.

İmkanımız olsa şöyle bir test yaptıralım derdim.
    2 sporcu olsun 2 aynı vücut tipinde 2 side aynı şekilde çalışacak teki sadece antrenmandan hemen sonra whey alacak. Weider antrenman sonrası hızlı sindirilen protein şart diye söylemiştir zamanında.

18. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Bilimsel olan makaleleri okursanız haklı olduğumu görüceksiniz, supplement firma sahiplerinin ya da yandaşlarının ne söylediği umrumda değil. Benim için geçerli olan bilimsel veriler. Ve bu veriler söylediğimi destekliyor lütfen araştırın.

torifonta ve doxux bunu beğendi.
  19. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Beğenen yok ki doğru düzgün Cenk Hoca dışında. :D

20. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Whey protein iyidir güzeldir ancak öyle sanıldığı kadar ahım şahım bir etkisi olduğu kanaatinde değilim. Kaldı ki, yapılan bir araştırmaya göre , antrenmandan sonra Whey protein alan birisi ile antrenmandan sonra süt,yumurta vs. gibi proteinlerin karışımından oluşan Complex protein tozlarından birini yani Syntha-6 veya Combat Powder gibi bir ürünü kullanan kişi arasında kayda değer herhangi bir farklılık saptanmamış. Weider amcamızın '' antrenman sonrası hızlı sindirilen protein şart'' söylemi de tamamen Çıkar amaçlıdır yani her zaman olduğu gibi bunun ucu da Para ya dayanıyor

technical1967, M3CSL, torifonta ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş