Doğal Beslenme İle Vücut Geliştirme Sınırları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve laneth99 tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Sınırlarını sen çizersin herşey senin elinde.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz..

3. erkut17500

erkut17500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Suplementlere para vereceğime doğal beslenirim daha iyi..

4. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    @rkut17500
    arkadaşım doğal beslenmeyle bir yere kadar gelebilirsin daha sonraki seviye için mecbursun extralara yoksa belli bi yerden sonra aynı ölçü aynı kıvamda kalır vücudun.
    ama dersenki bana bu kadar yeter ozaman diyecek birşeyim yok.ama dersen vücut baya belirgin olsun hacim olsun ozaman mecbursun extraları almaya ayırca istediğin kadar doğal beslensende mesela 10tane aminoacit hap yerine belkide 1kilo muz yemen gerekicek bu sadece örnek misilleme e düşün şimdi doğal beslenmeyle kaç kilo olacağını:)
    yani demek istediğim doğal beslenme ile bi noktaya gelinir sonrası malesef olmaz.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki doğal beslenmeden kasit, yiyecek formunda bulunan gidalarsa evet bu doğru.

Ancak dogal protein kaynaklarından elde edilen, Casein proteini yumurta proteini whey protein ve benzeri gidalarda yapay maddeler değildir. bunuda unutmayalim.

Ancak söyle söyleyelim bence yüzde 50 yüzde 50 oranında dengelemek iyi olur.

Karbohidrat konusunda sıkıntı yok sıkıntı protein konusunda olduguna göre

Demekki yüzde 50 yüzde 50 yapacaz.

Baska çaresi yok.

Sonucta gunde 30 tane yumurta beyazı yiyecek vaktimiz olmayabilir.

Kesinlikle dogala özdeş urunler kullanmak gerekicektir.

6. Makoma77

Makoma77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş Bende başlayalı tam 1 ay oldu.. Ben futbol oynuyorum yazın seçmelerim war onun için güzel fit bi vücuda sahip olmak istiyorum
    Boyum 1.88
    Kilom 73
    yaşım 17
    bana yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar

Son düzenleme: 21 Aralık 2009
  7. arnoldd75

arnoldd75 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sağlık Memuru
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar muscle developer dergisinin bir sayısında yanılmıyorsam bir yazı okumuştum ve bu dergideki yazılanların hepsinde bilimsel yapılmış bir çalışma kaynak gösterilerek yazılıyor yani bana göre sadece yazarın fikirlerinden oluşmuyor, isteyen arkadaşlar olursa dergiyi rapidshareye yüklerim ve hangi sayfada olduğunuda yazarım burdan ve daha net inceleyebilirsiniz, ve oradaki araştırmaların birinde şöyle diyordu , Protein tozu kullanan ve kullanmayanlarda iki grup arasında yapılan karşılaştırmalarda protein tozu kullanan grubun %30 daha iyi kas geliştirdiklerini ve daha çok performanslı oldukları sonucuna varılmış, artık karar sizin ister kullanırsınız ister kullanmassınız sorumluluk tamamen kişiye aittir, ama ben şöyle bir tecrübemi anlatayım sizlere, ben bu sporu antrenörlüğüne varıncaya kadar tam 6 yıl yaptım ve hakkaten o dönemlerde bilgimde gittiğim salon hocasından daha fazla idi, sağlık memuru oluşumunda avantajı vardı tabiki, dediğiniz üzere doğal yollarla yaptım bu sporu ama benim istediğim yeterli bir sonuca varamadım hiçbir zaman, ama toplamda yine 6 yıl aradan sonra 2009 ocak, şubat ve mart aylarında GNC nin protein tozu ile yaptığım antremanlar sonucu doğal yollardan body yaparken ulaşamadığım ağırlıklara ulaştım ve bu hakkaten benim çok hoşuma gitti, daha sonra apandisit ameliyatı olduğum için geçen seneki bu deneme yarıda kaldı, şimdi iyileştiğim için tekrar spora başlayacağım ocak gibi ve elimde optimum nutrition'nun protein tozu var ve bunu kullanacağım çünkü neden bir 6 yıl daha boşa çalışayım daha kesin sonuç olarak gördüğüm bi sonuç var elimde, böbrek ve benzeri zararlara gelince, eğer kullanmak istiyorsanız ve kendi sağlığınızı tehlikeye atmayı düşünmüyorsanız içinde sadece protein tozu olan kutuları kullanınız, başka katkı maddeleri veya performans arttırıcılar olmasın, böylelikle kendinizi daha güvende hissedeceksiniz, ve güvenilir markaları kullanınız, ve şunuda belirtmek gerekki yaptığımı araştırmalarda protein tozunun zararlı olduğnu söyleyenlerde var olmadığınıda, ben tam olarak bunları bilimsel başlıklar altında toplayarak bunları burada sunarsam son kararı siz verirsiniz gene, ama şuna inanıyorumki bu yıllardır tartışılan bi konu, tam olarak çözülebileceğine inanmıyorum fakat kendi inancımı soracak olursanız kutuda yazan dozların üstüne çıkmassak, yeterli su alırsak, yanında daha başka diğer maddeler ve ilaçlar alıp (bu herhangi bir hastalık olduğu için alınan ilaçlarda bu gruba dahil) böbreklerin yükünü arttırmıyorsak ve yinede kendimizi daha iyi hissetmemiz için gerekirse her ay bir sağlık kuruluşuna gidip böbrek fonksiyon testleri dediğimiz testleri yaptırırsak daha iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum, İyi akşamlar herkese...

xxgkhnhscxx ve borz41 bunu beğendi.
  8. laneth99

laneth99 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yaptığım araştırmalar ve gözlemler sonucu hocamın da desteğiyle protein tozu kullanmadan devam etme kararı aldım. Doğal yollarla beslenmeye devam edeceğim. Salonda gördüğüm kadarıyla toz kullanmadan hacimli ve fit vücutlara sahip olanlar bir hayli fazla. Yapay gıdalarla, sağlığın bozulma ihtimalini ortaya çıkarmaya gerek yok fikrimce, belki gelişme daha yavaş olacak ama böyle devam edeceğim.

9. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Kaldımı dünyada organik besin acaba?Yediğimiz tavuk,süt,sebzeler,meyveler.Süt 3 ay bozulmuyor,sebzeler meyveler 1 ay çürümüyor hiç bozulma olmuyor,akla gelen herşey böyle.Zaten tv de doktorların,kimyagerlerin dedikleride ortada(Özellikle İbrahim Saraçoplu(Kimyager)).
    Bence en doğrusu suplemant kullanılsın veya kullanılmasın,doğal bitkilerle kürler ve benzeri şeyleride arada bir yapmak.
    Hastalığım hibrit domatesten olcağına,suplemanttan olsun :D

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    gerek hazir corba olsun, gerek bebe aspirinleri olsun bunlar masum gibi gorunen ama zararli seyler. yani diyecegim o ki hersey zararli arkadaslar icitigimiz kolalar falan. supplementler bunlarin yaninda cok daha faydali urunlerdir bence

11. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    geçen bi arkadaşımla oturuyoruz adam karşımda bana (kendisi kikboxçu) protozlarının yağı kasa çevirdiğini(cahil yorumu) ama bırakılınca vücutta sarkma yaptığını soledi..ayrıca protozlarının çok zararlı olsuğunu, böbrek ve karaciğerleri mahvettiği iddasında bulundu,bununla kalmadı bunların iktidarsızlık yaptığını soledi...ve adam bütün bu laflarını rakı sofrasında tekbaşına bi 70lik rakı ve 2paket sigara içerken soledi..okarşımda bunları içerken ben ne sigara ne alkol içiyordum...ve onu sabırla dinledim..
    Sonuca varmak gerekirse artık dünyada organik besin bulmak gittikçe zor olmaya başladı aldığımız kimyasallara son 50 yıldır insan bünyesi bağışıklık kazandı..bulk yapmak ve kas kazanmak suplement kullanmadan hakikaten zor...ama fit bi vücuda ulaşmak anatomik yapın müsaitse belirli bi zamanda olabilior..ama amcın kas kazanmak,bulk yapmak ise ne kadar düzgün beslenirsen beslen suplemantlarla üstüne koymalısın...ayrıca suplementları bırakınca sarkma yapıor lafı yalandır,aynı miktarda protein alman da gerekli değildir..vücudunu korumak istiorsan düzgün yaşayıp az da olsa spor yapmaya devam etmelisin..millet istyorki body yapayım,dexter jackson gibi olayım sonra bırakıyım,alemlere dalayım,kendimi salayım ama vücut aynı kalsın..yok ole bişey!!!NBA oyuncuları basketbolu bırakmalarına rağmen vücutları aynı kalıyor ama yatarak değil...ama charles barkley(9 yaşından beri spor yapıor altyapısı sağlam) çıktı geçen tvye adamın vücudu korku filmi gibi olmuş,niye çünkü adamı dinlerseniz nasıl beslenip yaşadığını duyarsanız görürsünüz...spor belli dönemlik değil yaşam boyu gittiği yere kadardır..

xxgkhnhscxx bunu beğendi.
  12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ben kendim toz kullanıyorum ama doğal beslenmeyi teşvik etmesi açısından hocanızı taktir ettim. Genelde hocalar supplement yetmez iğne vur der.

13. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    zaten asıl sorun şu doğal beslenme dediğimiz şey gerçekten doğalmı???yediğimiz tavuklar,yumurtalar,sütler,sebzeler tamamen doğal mı?yoksa artık bize doğal mı geliyor??

ayriyetten biz burda supplement kullanımına bu kadar değer verip tartışırken,bazı vücutçular bu yaşadığımız paniğe bile gülüp iğne vurdurup her türlü steroid tavsiyesi yaparlar..bu işi profesyonel yapıp bunu söyleyen bıyıkaltı gülen çok gördüm..yani supplemnt kullanımı çoğu kişiye göre zaten çocuk oyuncağı...

14. berkay3212

berkay3212 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar surede

ne kadar sürede vucut un supplementsiz olabilcen en iyisi oldu ?_

15. teo123

teo123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 23 yaşında 1:83 boyunda 81 kiloyum yaklaşık 6 aydır bu işi yapıyorum 1 ay ara verdim onnla hesaplarsak 7 aydır. ilk başladığımda 63 kilo olmama rağmen yemek listeme uyarak 81 kiloya ulaştım hiçbir katkı ve suplement almadan ve gelişimim durdu son 2 aydır hiç büyüyemiyorum hiç bi değişiklik olmuyor. zaten doğal beslenmenin yeterli olmadığınıda biliyorum. sizce protein ve amino bir arada kullanmalımıyım yoksa şuanlık sadece bitanesi yeterli olurmu. hangisi olur ? yardımcı olursanız çok sevinirim...

16. laneth99

laneth99 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Hocam eski Ankara vücut geliştirme şampiyonu, Amerika'da kurs alıp vücut geliştirme sertifikası almış biri.... Ve kendisi de zamanında supplement kullandığını (steroid kullanmamış) ve çalışmayı bıraktıktan sonra vücudunu 10 yılda anca temizleyebildiğini (supplement etkilerinden) ısrarla söylüyor ve supplement önermiyor.

17. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    steoroid tarzı şeyler kullanmamaş ise,ne kullanmış da bu kadar temizlemeye çalışmış???supplementların etkileri ne olmuş da onlardan kurtulmuş???

18. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

Onun sana suplement dedikleri steroid dir sen yanlış anlamışsındır suplementlerde düşündüğün gibi birsürü gereksiz madde yok ayrıca doğal beslenme ile müsabık olunması zor un üzerinde bir durum bence olayı daha geniş açılardan araştır öğren konuda mesaj kirliliği yaratma.

19. taner0805

taner0805 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar supplementlere karşı olmayın onlarsız belli biryere kadar vucuda zararmış oymuş buymuş safsatalara yer vermeyin yoksa evde kendi imkanlarımla besleniyim buna maddi imkanınız yetmez yok yeter diyosanız bile istediğiniz ölçüye gelemezsiniz
    body çok zor bir spor devamlı tempo yükseltmeniz lazım onun içinde vücudu besliyceksinki karşılığını alabilesin.

20. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Unutmamak gerekirki eskiler bilir zamanında streoidler yasak değildi. Zararları bilinmiyordu ve çoğu sporcu tarafından biz şu an wheyi nasıl kullanıyorsak onlarda öyle kullanıyorlardı.

Sayfayı Paylaş