Diyet ve Antreman programı hakkında sorum var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berkay YAŞACAN tarafından 17 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Merhabalar ufak yaşlardan beri futbol oynayan birisyim 7 yaşından 12-13 yaşına kadar oynadım ondan sonra ise bilgisayar falan derken aşırı asosyal birisi oldum bilgisayar programcılığı falan girince işin içine sürekli yaz kış demeden bilgisayardan kalkmadım mutfağa gidip su almaya bile üşenen birisiydim.
    Şuanda 17 yaşındayım ve birazda geç olsa anladım 15 gün önce 182 boy 109.2 kilo idim spora başladığımda şuanda 104,2 kiloyum Kol 40 cm
    Beslenmem biraz düzensiz onun için bir soru soracaktım bilgili arkadaşlar varsa

Sabah 1 yumurta yağsız 1kibrit kutusu kadar beyaz peynir domates salata 4 zeytin
    Öğleyinde Yulaflı biskivi yiyorum
    Akşam 300 gram tavuk
    yatmadan 1,5 saat önce 1 kase yoğurt yiyorum.

Sanırsam biraz düzensiz bir programım var öyle zaman oluyor tavuk kilo aldırır boşa gitmesin diye gidip bir çorba içip orada bitiriyorum. Yoğurtu yerken bile kafama sorular geliyor acaba kilo alır mıyım yemesem ne olur vs. gibisinden
    15 günde 5 kilo verdim kolumda incelme olmadı .
    Şuanda 6 gün spora gidip 6 günde cardio yapıyorum. 20 dakika koşu , 15 dakika bisiklet ve 15 dakika uzay yürüyüşü yapıyorum . Zamanım kalırsa 7,5 dumbell lerle hacim çalısıyorum.95-90 kilo olduktan sonra cardio yu 3-4 güne düşürüp 2 gün ağırlık çalışmayı planlıyorum.
    Evdede 4er kiloluk dumbell var eskiden kalma arada bir şeyler yapıyorum ama pek bi anlamı yok gibi ağırlığını hissetmiyorum

Bu şekilde devam mı etmeliyim yoksa tavsiyeleriniz varmı çok kararsızım

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    besinin cok yetersiz çok düşük karbonhidrat alıyorsun 15 günde 5 kilo aşırı fazla cogunluğu kas kaybıdır daha sağlıklı program yapmanı tavsiye ederim

3. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hocam işte orada kaldım yaptığım testlerde hiç kas kaybetmemişim hatta ufak bir artış bile var

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    öncelikle en doğru kararı vermişin sporla hem daha mutlu hem daha kaliteli hayat yaşamak varken insanlar neden kendini obezliğe sürükler bilmiyorum.. Konuna gelince gözüme ilk çarpan yulaflı bisküvi oldu yoğurt tüketmekten korkman ne kadar gereksizse bisküvi tüketmende gereksiz beslenme programın biraz yetersiz sabaha birkaç yumurta 1-2 dilim tam buğday ekmek ekleyebilirsin 300-400 gram tavuğun yanınada 2-3 kaşık bulgur pirinç lapası yiyebilirsin bunlar korkman gereken besinler değil.. Antrenman sistemine gelince 6 gün bence fazla 4-5 gün yeterli, günlerinide kardiyo ağırlık diye ayırma hatta birine önem vericeksen bu ağırlık antrenmanı olmalı antrenman sonlarındada 45 dk kardiyo yapabilirsin aksi taktirde evet zayıflarsın ama tabiri caizse vucudun bıngıl bıngıl olur sıkı durmaz 15 günde 5 kilo çokta fazla değil yeni başlayan için zaten çoğu kısmı su ona takılma..

5. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim.salon hocam ilk bir ay sırf cardio yapmamı söyledi ama ben yine zamanım arttıkça çalısıyorum Lys öğrencisiyim günlük 1 saat anca ayırıyorum arada 1.5 - 2 saat Verdiğin önerileri uygulayacağım içimi rahatlattın diyebilirim

6. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    karboyu
    sabah :4 kaşk yulaf
    öğle : 100gram makarna
    akşam :80gram makarna ama gitmiyor alt karın resmen şuan hacim değil alt karınla uraşıyorum gibi :mad: :) (75.500 başladım 74.100 çıktım )
    70e kadar böle devam edicem alt karın gitmesse :( bulk devam.

7. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    hocam o nasıl beslenme ya sen benden betersin ben arada sebze yemekleri falan yiyorumda sen akşama makarna yulaf insan bezer

8. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Proteinleri eklemedim 130 140 arası alıyorum günlük .

9. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    3 kasıma kadar Tartıya çıkmama kararı aldım bakalım ne olacak kaç kiloya düşeceğiz :D

WATZz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş