Diyet&cardio&body

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onuryazici tarafından 24 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onuryazici

onuryazici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle merhaba öncelikle 1aydır body e gidiyorum düzenli olark şuan 2. Ayımın 2. Haftası dün Grenade yağ yakıcı sipariş ettim geldi bugün kullanmaya. Başladım. Yaşım 18 Boyum 1.80cm kilom 120.1kg
    Hedefim fit bir vücuda sahip olmak ilk bir ay fitness yapmadan body yaptım kollar ayaklar falan biraz toplansın diye bu ay bugünden itibaren body&cardio&diyete başladım haftanın en az 6 günü çoğunlukla hergünü spora gidiyorum gidicem fazla hareket eden biri değilim spor dışında onun dışında hızlı sağlıklı aldığım yağ yakıcı takviyesine ve durumuma uygun olabilicek bir diyet arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim yorumlarınızı bekliyorum
    Bu arada body yi gayet profesyonel bir biçimde kafama göre olmadan haftanın her günü farklı bir bölgeyü yardım alarak çalışıyorum örn (pzt ayak salı omuz triseps çarşamba göğüs perşembe ön ve arka kol gibi )
    Aynı gün yoğun antrenman sonrası bisiklet yürüyüş yapıyorum bugün body & cardio yu ortak yaptığım ilk gün diyet ve önerilerinizi bekliyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2014 ---
    Ve ilk gün diyet aradığım için rasgele kafamdan uyguladığım diyet saat10
    Sabah grenade den sonra
    Beyaz peynir salata domated zeytin haşlanmış yumurta
    12 elma
    15 çorba bir kepek ekmek dilim
    19 sulu köfte

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    12 elma mı 1-2 elma mı :S

3. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Diyet degil harakiri yapiyorsun, beslenme gunluklerini biraz karistirip bilgilen, kendine uygun bir diyet cikar.

4. onuryazici

onuryazici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saat 12 1 elma
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2014 ---
    Doğrudur :D bir kaç yere baktımda net kendime göre birşey bulamadım ondan başlık yardımıyla bişeyler bulmaya çalışıyorum

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kendine göre net bir şey bulamazsın, kendine göre bir şey oluşturman lazım. Günlük kalori ihtiyacının %20 altı normalde iyidir ama yaklaşık kalori ihtiyacı tahmini yapabilmek için yağ oranını bilmemiz gerekir. 120 kiloda bunu kestirmek biraz zor. O yüzden şunu yapabilirsin, 180 gr civarı protein içeren 2200-2300 kalorilik bir diyete girersin. Sabah aç karna, çıplak ve tuvaletten sonra tartılman lazım. 2 hafta boyunca bu şekilde beslendikten sonra bu diyete vücut ne tepki vermiş diye tekrar tartılarak bakarsın. Eğer 2-2.5 kg kayıp varsa güzel gidiyorsun demektir. Daha az kayıp varsa veya kayıp yoksa proteini sabit tutup 200 kalori daha inersin, ta ki haftada 1 kg civarı kaybettirecek kalori miktarını bulana kadar. fatsecret.com.tr'den aldığın kalori ve proteini takip edebilirsin. Bir de mutfak tartısı alıp yediklerinin kalori miktarlarını ölçmen lazım.

Proteinlerin çoğunluğu hayvansal kaynaklardan olmalı, karbonhidratların çoğunluğu kompleks karbonhidratlar olmalı ve hem sağlık hem de daha uzun süreli tokluk için bol sebze, salata yemelisin. Meyveden öcü gibi kaçmana gerek yok, abartmamak yeterli.

Yağ yakıcıların çoğunluğu çöp, işe yarıyor gibi olanlar da verdiğin paraya değecek kadar işe yaramıyor. Ayrıca bu kiloda zaten yağ yakman çok kolay olduğu için kullanmana gerek yok.

khephnes bunu beğendi.
  6. onuryazici

onuryazici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle
    Açıklama için teşekkürler
    2 günlük diyette 2.5 kg vermişim
    Sağlıklı olmadığını düşünüyorum ama hoşumada gitmiyor değil bu arada sanırım ilaç sayesinde günde 3ve daha fazla tuvalete çıkıyorum büyük
    Normalde 1 bazen gün içinde gitmediğim oluyordu
    Şuan kafamdan yazdığım diyette
    Sabah 9 hap-beyaz peynir salata domates zeytin yumurta 1tane haşlama
    Saat 12-su yarım paket limonlu form (3tane) veya istediğim bir adet meyva
    Öğlen 3-haplar- tavuk göğsü su
    Akşam 7-su bakliyat veya çorba 1porsiyon) tavsiye edermisiniz yeterlimi sizce ilginiz için teşekkür ederim

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2 günde 2.5 kg vermek iyi bir şey değil. Öncelikle giden bu 2.5 kilonun ağırlığın çoğunluğu sudur. Vücudun günlük belli bir yağ yakımı kapasitesi vardır. Eğer ki, atıyorum kafadan, günlük kalori ihtiyacının 700 altında beslenmek bunun için yeterliyse ama 1000 kalori eksik besleniliyorsa kalan 300 kalorilik açık yağdan değil vücut için gerekli bir yerlerden karşılanacaktır. Bu da ya kas kaybı ya da hormon, enzim üretimi, yara kapanması vs gibi gerekli faaliyetlerin azaltılması, yani metabolizmanın yavaşlaması anlamına gelir. Başlarda vücut bir şekilde kalori harcamasını azaltarak idare etse bile yağ oranı azaldıkça kas kaybı kaçınılmaz olacaktır. Veya sadece şu şekilde düşünebilirsin bunu, eminim şu ana kadar birçok aklı başında kişinin hızlı kilo vermenin zararlı olduğunu söylediğini duymuşsundur. Bir bildikleri var bu insanların. O yüzden 2 kiloyu 2 günde değil de 2 haftada ver.

Kafandan yazdığın diyet de rezalet. Kafandan yapacağın bir sonraki diyet de rezalet olacak. O yüzden kafadan diyet yapmayı bırakıp yediklerinin kalori hesabını yapmaya başlarsan iyi olur.

onuryazici bunu beğendi.
  8. onuryazici

onuryazici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş