dirty bulkta nelere dikkat etmeliyiz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve firewing tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    haklısın amacım hazirana kadar 85-90 olmak sonra definasyonla yağlardan kurtulurum heralde ekto olunca zor olmaz :)
    derdin ne biraz anlatsana dirty bulkda clean bulka göre daha fazla güç elde ettigini bilmiyorsun aptal gibi cok şey biliyor gibi birde ayakta alkışlıyorum başarılarının devamını diliyorum diyorsun daha lean le dirty nin ayrımını yapamıyorsun

Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    clean bulk yapsam 1 ayda 99 dan 108 olmazdım bence :D

3. vucutcuelaman

vucutcuelaman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Dirty bulk un cleandan tek farki su yani ben soyle yapiyorum fazla karbo aliyorum ama gun icerisi fazla protein aliyorum ve istedigim zaman tatli seyler yiyebiliyorum cok fazla olmadikca yani yine nadir ama protein karbo asiliyorum kardesim

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Güzel kardeşim senden çok daha bilgim ve tecrübem olduğu kesin. Üslubuna dikkat edersen daha sağlıklı bi diyalog kurabiliriz. Ben sporun sağlıklı yapılmasından yanayım ve bu şekilde cevaplar verilmiş.
    Israrla kendi bildiğini savunup duruyorsun. Kurduğun cümleler oldukça yanlış ve amatörce.
    Bi bakalım neler demişsin.
    Ne kadar ağırlık kaldıracağını kas kütlen belirler. Yağlanmak ile güçlü olmak arasında doğru orantı kuramazsın.
    şimdi sen 2-3 ayda ortalama 10 kilo almaktan bahsetmişsin. ayda ortalama 1 - 1,5 kg yağsız kas inşa edilebilir. o aldığın yağlar göbek ve bel çevrende güzelce birikecek. onları vermek için definasyon yapacağım demişsin. definasyon yapmak kolay değil. hele ki bu kadar boğazına düşkün biri için imkansız. yaptın diyelim kilo verirsin evet ama yarısını kastan verirsin. sonra elde kalan ne ?
    çelimsiz bir vücut. bunları zamanında yaşayıp tecrübe edindiğim için anlatıyorum. o zamanlar bilgisizdik. bize böyle oturup bilgi veren yoktu. yine de seçim senin.
    dirty bulkda güç elde etme olayı diye bir şey yok. sadece fazla kalori aldığın için glikojen depoların sürekli dolu oluyor. ayrıca kas glikojen depolarını doldurmak için o kadar büyük porsiyonlara gerek yok. ve bu depolar öyle saatlerce antrenman yapan biri değilsen kolay kolay boşalmaz.
    aptal ? bunu görmezden geliyorum.
    lean ile dirty ayrımını yaparım ama okumaz sıkılırsın. kısaca özetliyorum. dirty bulk özellikle diğer arkadaşların dediği gibi steroid kullanmıyorsan yapılmaz. steroidle alakası yok demişsin. steroid kullananlarda hormonlar tavan geziyor. adamlar kesinlikle yağ depolamıyor. yediklerini çok çok hızlı bir şekilde yakıyorlar ve kat kat fazla protein sentezi yapıyorlar. senin ise doğal olarak sentezleyebileceğin protein sınırlı, ve metabolizma hızın sınırlı. yediklerinin fazlası steroid kullanlara göre çok çabuk yağa dönüşecek.
    kolay gelsin.

GECMİSH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş