dirty bulkta nelere dikkat etmeliyiz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve firewing tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    dirty bulk denemek istiyorum kısacası ne bulsan ye fast food falan farketmez ama fast food vb yiyerek nasıl protein ihtiyacımızı karşılıyabiliriz ? lean bulktaki gibi makarna pilav tavuk gögüsü gibi degil sonuçta konu hakkında bilgisi olan varmı ? dirty bulk yapan ve sonuç alan

2. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    soru çok iyi ama hakkaten.

3. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ama sanirim yine cevap veren olmiyicak :)

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Abur cubur yiyerek protein ihtiyacımı nasıl karşılayabilirim diye sorsan daha mantıklı olurdu sanki.

5. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    anlamadın sanırım ne demek istedigimi bildigin gibi clean bulkta belli bir programın olur şu kadar protein şu kadar karbonhidrat diye, sonuç olarak vücuduna gereken proteini tam olarak karşılamış olursun ama dirty bulkta ne bulsan yiyorsun kalori protein hesabı yapmıyorsun amacın olabildigince kilo almak kaç gr karbonhidrat kaç gr protein aldıgını hesaplamadan dirty bulkta yeteri kadar proteini karşılayıp karşılamadıgını nasıl anlarsın ? yada tutup pilav tavuk gögüsü yersek clean bulkdaki gibi dirty bulktan cıkmaz mı ?

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Dirty bulk'ı sen kafanda yanlış kurgulamışsın. Dirty bulk demek, kaliteli karbonhidrat, protein ve yağlardan ölçüyü kaçırarak beslenmeye denir. Yani bir oturuşta 100 gr pirinç yemen gerekiyorken 200 yemen gibi. Bu.mantıkla zaten protein açığın kalmaz. O dediğin fast foodlar cheat meal'e giriyor. Her gün cheat meal yaparsan istediğin vücuda değil istediğin kiloya ulaşırsın. (yağ olarak)

7. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmene değil antrenmanının şiddetini biraz yüksek tutmaya bak.Süresini de biraz daha uzun tutarsan fazla yağlanmayı engellersin.Antrenmanda kullandığım teknikleri ara sıra değiştir dur.Ağırlığı sürekli takip et az az artırarak gitmeye çalış.Beslenme çok dikkat edilmesi gereken kompleks bişey değildir.birbirine fazla yakın olmayan zamanlarda günde 3-4 öğün yedikten sonra Fast food veya hayvansal bişeyler içeren herhangi bir yemek protein ihtiyacını fazlasıyla karşılar gayet de güzel gelişirsin.İnsan vücudunun protein ihtiyacı çok fazla değildir.Zaten günlük hayatta spor yapmayan çoğu kişi gereğinden çok fazla protein alır.Önemli olan definasyonda kasın suyunu glikojenini fazla boşaltmadan minimum zararla maksimum yağ yakımını sağlamaktır.Tabi buna bulkta eklenen yağın miktarının da etkisi vardır.Fakat abartmadıkça çok kompleks bişey değildir beslenme.Şu kadar proteini nasıl alıcam diye kendinizi depresyona sokmayın.O kadar protein gıda takviyesi sektörünün pazarlama stratejilerinin bir ürünüdür.

deejayhuLe bunu beğendi.
  8. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    zaten amaçda bu yağ da alıcan bunun sayesinde daha ağır idmanlara girebiliceksin daha güclü olucaksın , ne istedigini yiyebildigin için dirty bulk adı cheat meal gibi ayrımlar yok

bulkdaki vücuduna baksana amaç yağda almak

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu adamlar fast food yiyerek yağlanmıyor. Gereğinden fazla yiyerek yağlanıyor. Sonuçta proteinin de fazlası yağ olacaktır fakat hiç olmazsa acaba eksik mi aldım derdin olmaz.

10. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Dirty bulk önermem eğer steroid Vs kullanmıyorsan yoksa kas yapıyım derken aşırı bi yağlanma olur vücudunda lean bulk devam etmeni öneririm

11. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Steroid kullanıyorsan Dirty bulk yapabilirsin tabi

elite35 bunu beğendi.
  12. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    belkide yiyordur ? yiyebildigi için dirty bulk adını alıyor zaten bence daha fazla uzatmıyalım uzman biri gelip açıklasın bize :)
    8 ay boyunca spor yaptım 60 kilodan 74 e cıktım 2-3 ay bıraktım şuan kilom 75-76 arası vücut tipim ektomorf amacım şubatın sonuna kadar sporla birlikte 85 olmak dirty bulk yaparak hazirana kadar ne olursa artık hazirandada definasyona girmeyi düşünüyorum ekto olunca zor olmaz sanırım kilo vermek :) dirty bulkın steroidle alakası yok bence natural olan insanlarda bunu yapıyor

13. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bazal metabolizman çok hızlı olması lazım ve alakası var sen olimpia değilsin transyağ alarak kesin yağlanırsın

14. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28

mesela bu arkadaşlar steroid kullanmıyor ve dirty bulkla iyi sonuçlar almışlar ve steroidle ne alakası var anlıyamadım amacım bulk dönemimde daha ağır idmanlara girmek bunun içinde yağ gerek lean bulka göre daha cok kas kazanıyorsun bunun yanında yağ da birikiyor elbet definasyonda kurtulursun yağlarından, steroidsiz olmaz diye bişey yok yani :)

15. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Karın bölgesini eritmen çok zor olur bide anladığım kadarıyla profesyonel değilsin çok düzgün beslenmeyle olur bu steroidle olan etkisine gelirsek steroid kullanırken vücudun kürüne göre yağ tutmaz yersin yani böyle şeyleri bence gırtlak zevkini unut işine bak ;)

16. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    spor yaptıgım süre az evet ama baya araştırma yaptım yapıyorum biliyorum steroid de definasyon kürü ve hacimlenme kürü oldugunu dirty bulku bu kadar araştırmamın sebebi öğrenci olmam spora haftaya tekrar başlıyıcam amino asit ve protein aldım beslenmeye gelicek olursak evimdeki gibi bana yemek hazırlıyıcak kimse yok bende dışardan yiyorum ( fast food degil) pilav tavuk salata yoğurt tıkanana kadar yiyorum ama kaç gram tavuk kaç gram pilav bilmedigim için aynı menünün sayısını arttırmayı ve aralara fast food eklemeyi düşünüyorum ve dirty bulk hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve böyle gelişim gösterebilirmiyim bunu ögrenmek için uğraşıyorum :)

17. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim öncelikle bende öğrenciyim sabahtan 5 öğünlük yemeği yapıyorum çantamda taşıyorum bu bahane değil bu sporda kademe kaydetmek istiyorsan fedakarlık etmesini biliceksin :)

18. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 1 yıldır dirty bulktayım güzel sonuçlar,belki görmüşsündür 20 aylık gelişim adlı başlığımı,dirty bulkta yapman gereken sabah kahvaltıyla başlıyosun hayvan gibi yemeye sonra her 2 saatte bi yiyosun, ama yine her zamanki gibi kötü yağ almak yasak (kuruyemiş balık yağı gibi güzel yağlar alman lazım) ve tabiki yine şeker yasak,sadece karb proteine abancan dirty bulk mantığı bu,sen yanlış düşünmüşsün

elite35 bunu beğendi.
  19. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    BulkHulk noktayı koymuş. Tartışmaya gerek yok.
    Seni ayakta alkışlıyorum başarılarının devamını diliyorum.

20. kaan.tufekci.14

kaan.tufekci.14 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sen clean bulk yapmıssın Dirty bulk değil bahsettiğin

Sayfayı Paylaş