Dik durmak ve Sıkı bir Vücut

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 1stwarrior tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar benim boyum 1.80 , kilom 65 . Yaşım 19 . 3 sene öncesine kadar ortaokuldan beri basketbol oynuyordum ve bıraktım . 6-7 sene oynadım heralde yani spor yapıyordum . 3 senedir adam akıllı spor yapmayışıma ragmen kilo almadım şişko olmadım . Ancak 6-7 senedir hergün bilgisayara baktığım ve 3 senedir spor yapmadığım için , kısaca bilgisayara aşırı baktığım için kambur oldum , otururken dik durmakta zorlanıyorum . 2 sene önce doktora gitmiştim hafif skrolyoz var demişti yüzmemi söyledi 6 ay ama ben yüzmedim :D Belki dahada ilerlemiştir bilmiyorum orasını . Şuan hem skrolyoz ve kamburum ama öyle ileri derece değil hafif . Size sormak istediğim ben evde hangi hareketlerle , ne kadar sürede omuzlarımı azda olsa genişletebilir , 3 sene spor yapmadığım için güçsüzüm tekrar güçlü olabilir ve dik durabilen biri olabilirim . Yani güç dediyim kaslarım sıkı olsun falan formda olıyım . Aslında güçlü olmasamda olur tek dik dursam bile olur :D Nasıl bir program yapmalıyım kendime yazarsanız sevinirim arkadaşlar baya uzattım heralde kusura bakmayın .

2. semih95

semih95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    barfiks demirine asılı kalmanın faydalı olcağını düşünüyorum senin için bi dene istersen kemiklerinin daha dik durmasına yardımcı olur

3. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    3 ay önce barfiks demiri aldım zaten . Televizyonda görmüştüm bir doktor 10 saniye asılın falan sırtınıza iyi gelir demişti . Bende 3 aydır her bilgisayardan kalktığımda evde antrede asılıyorum sırtımı falan çıtlatıyorum asılı kalarak geriyorum sırtımı dediyin gibi . Ama bana program lazım evde yapacağım düzenli hareketler lazım .

4. BaD BoY

BaD BoY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dik durma konusunda ben de sıkıntı çekiyorum ki dik durmak üzerine konu açmak için uzun aradan sonra siteye giriş yaptım.

Sanırım ortaokul-lise döneminde fazla bilgisayar oynadığımdan omuzlar düşük ve biraz kambur durma durumu var. Dans öğreniyorum ve dansta dik durmak çok önemli. Vücut geliştirme sporuyla ilgilenmediğim için barfiks çekemem. O yüzden dik durma üzerine evde yapabileceğim basit egzersizler gerekiyor. Bir de dik durma aparatları var, onlar işe yarar mı ki?

5. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Güncel arkadaşlar . Yardımcı olucak yok mu ?

6. Kadir Arslan

Kadir Arslan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hemşire
    dik durus korselerını onerırım zamanla alısırsınız

7. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Doktora 2 sene önce gittiğim zaman bana korseyi önermemişti . Korseyle ilgili açıklamalar yapmıştı . Baya iyi bi doktora gitmiştim yani korse kötü yönde etkiliyor karslar tutmuyor heralde sonra falan . Doktor bana 6 ay yüzmemi söyledi ama yüzecek imkanım yok . Bu nedenle evde yapacağım bir program istiyorum . Yazın belki yüzmeye başlarım ama şuan için çok zor . Şimdilik bir program hazırlasam güzel olurdu.

8. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler bu arada omurgamdaki sorunun adını yanlış yazmışım . "Skrolyoz" degilde " Skolyoz " doğrusu . İleri derecede degil hafif .

Sayfayı Paylaş