Definasyon Planım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve UZİKONİGRASSE tarafından 19 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    6-8 haftalik sıkı bir definasyon diyeti dusunuyorum

Bel boyun olcusu aldiltan sonra kalori ihtiyacim bazal metabolizma vs hesaplayip kg basina 2.20gr protein almaya calisicam cok yuksek protein almaya dikkat etcem 1 gr protein 4 kalori 1gr karb 4 kalori 1gr yag 9kalori seklinde ince hesaplar yapicam kalori ihtiyacini hesapladiktan sonra bundan 600 700 civarinda cikarip kalani %70protein %20karb %10 yaglardan alicam yag cok az alacagim normalde kg basina 1gr aliyorum ama kisa bir diyet olucak ondan az aliyorum 15 20gr civari yag alicam karb 100 gr felan alicam protein 200 250grami zorlamaya caliscam ve cokkkk fazlaaa suuu tukettmem gerek
    Low fat high protein sistemi uyguluycam kisacask
    Lardiyolar sabah ac karnina boks kosu veya bisiklet yapicam ve antrenman sonra ip atlama sabit hizda kardiyolar yapicam hit dusunmuyorum
    Antrenman haftada 4 gun yapicam cifter bolge seklinde
    Intermetting fasting yapicam aksam 4den 12ye kadar yemek yiyecegm hayatima daha uygun dershane vs
    Yesil cay ve kafein bol miktarda tuketmeyi dusunuyorum
    Supplement bcaa kreatin kullanicam omega3 b12 cinko kullanabilrim nakitim olursa whey ve animal pak alacagim

Bildigim olculerim suan kol sag 40 sol 39
    Bel 90 boy 190 kg 88 felan boyun 44

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Eylül 2019
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    definasyon için erken bir zaman ama uygun gördüysen bakalım sonuçlarını merak ediyorum takipteyim :)

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hormonların düzgün çalışması için yağa ihtiyacın var. %10 oldukça düşük. Sağlıklı bir ilerleme için %20-30 civarı yağ tavsiye ediliyor genelde. %70 protein ile de böbrek sıkıntısı çekersin gibi geliyor bana. Uzman değilim ama okuduğum kadarı ile bu kadarını söyleyebilirim. Biraz bilinçsiz bir plan gibi geldi. Az daha araştırmanı tavsiye ederim.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Çok doğru definasyon için yüzde 50 protein 30 yağ 20 karb iyidir

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Çok doğru definasyon için yüzde 50 protein 30 yağ 20 karb iyidir

6. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Uzun sureli diyetlerde haklisiniz ama ben kisa bir diyet yapacagim ve bol su ile bobreklere bi zarari olacagink dusunmuyorum

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O içtiğin bol su da böbrekten geçecek sonuçta. Kısa süreli şoklama yerine uzun süreli kararlı bir plan uygularsan daha mantıklı gibi ama tabi sağlık ve karar senin.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    videoyu ceken arkadas doktor kendisi

9. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
  10. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Butun vucut kg boy olculerimi aldim bayadir spor yapmiyodum olculerim ciddi anlamda kuculmus definasyonu ertelemeyi dusunuyorum

Ekli Dosyalar:

mrthr35 bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru bir karar erken farketmen güzel oldu dostum

12. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Eski olculerime gore dusunduydum ve hala yagliyim ama temiz beslenip kardiyo ile yakilabillecek miktarda yag var zaten vucudumda define olursam iyice kuculucem buyumeye devam :)

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    evet dostum yaza daha var zaten en azından 2 3 ay daha hacim odaklı yürürsen daha rahat define olursun :)

14. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Videoda protein ile ilgili %70 gibi bir bilgi var mı bilmiyorum, izlemedim. Ancak doktor diyerek güvenmeni tavsiye etmem. Keza, medyatik bazı doktorların medyadaki beslenme ile ilgili komik söylem ve açıklamaları ortada.
    Sporcu beslenmesinde uzman bir spor beslenmecisi olarak söyleyebileceğim, %70 protein şeklinde bir diyet olmaz. Prof Marie Dunford'ın Nutrition for Sports and Exercise adlı kitabında kg başına 2.5 gramdan fazla protein tüketilmemesi gerektiği kaynağıyla birlikte belirtiliyor. Bazı sporcu beslenmesi rehberlerinde de protein için tanımlanan aralık %10-35 şeklinde. %35-40 ı aşmasının hiperaminoasidüri ile sonuçlanacağını bilmende fayda var. Definisyona gireceğin zaman göz önüne alırsın umarım.
    Uygun dağılım ise;
    %50 karbonhidrat
    %25 protein
    %25 yağ şeklinde olabilir.

Diyetin enerjisinin yağdan gelen yüzdesi %15-20 nin altına düştüğünde kan lipit profilinin bozulduğunu, yağda eriyen vitaminlerde eksikliklerin oluştuğunu; düşük karbonhidratın ise ketozis ve performans/bilişsel fonksiyonlar/konsantrasyonda azalma ile sonuçlanacağını belirtmek isterim.

15. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Bilgiler icin cok tesekkur ederim suan da daha definasyona hazir degilim bence olcum vs yaptigimda farkettim bulk devam edicem kg basina 2.20gr protein almayi dusunuyorum yag ise proteinin 2/3kati kadar karb ise kalan kalori acigimi 4gr aldigimiz sekilde alacagim kalori acigim 3200 civarinda 3450 felan alarak ilerlemeyi dusundum degerleri hesapladigimda 190gr protein 390gr karb 125gr yag yapiyor buda

16. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sen beytullah kocun definasyon sırasında efedrin clen vs kullandığını biliyorsun değil mi?

17. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Kullanip kullanmamasi bir sey degistirmez yarisma zamani dogal oldugunu da dusunmuyorum adam kendi uyguladigini degil ilaclilara ve naturallere iki ayri baslik altinda ne yapmasi gerektigini anlatiyor

18. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Bahsettiğin makro dağılımı da uygulanabilir(testo-yağ ilişkisinden dolayı), ancak kalori açığı oluşturduğunda karbonhidratı performans ve güç kaybı yaşamamak için biraz daha yukarı çekip, yağı bir miktar(15-20g kadar) düşürebilirsin. Başarılar

Sayfayı Paylaş