Definasyon Diyeti Tecrübesi olanlar Yardımcı olabilirlermi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Can Askin tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşalr ben yaklaşık 1 yıl 4 aydır bu sporu yapiyorum şuan 18 yaşındayım ve ögrenciyim okul> dershane> sınavlar v.s derken zor da olsa sporuda yanında götürdüm bugüne kadar, benım yaşadıgım il fazla büyük olmadığı için Body B. önerisi alabilecegim pek kimse yok salonlardaki hocalar adeta facia ne yaptıklarından haberleri yok.

Şimdi Konuya geleyim arkadaşalar ben Definasyon yapmak istiyorum bugüne kadar pek karın calıstıgım söylenemez yag oranım zaten %15 falan oldugu için karın kası gözükmez diye çalışmadım artık Yag oranımı düşürüp kas kaybetmeden yağ yakmak istiyorum bana Definasyon tüyoları bilgileri, artık tecrübelerinizde neler varsa Diyet veya Antreman hakkında biraz bilgilendirebilirmisiniz

Yaş : 18 , boy : 179 kilo : 75 Ölçüler: Kol: 39 Bel: 87 Omuz: 124
    Fotograflar;

2. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Yardım edebilecek yok mu ya hiç

Mesut AK bunu beğendi.
  3. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim ben şahsen definisyon olarak savaş cebecinin programını onaylıyorum. Bir göz atmanı tavsiye ederim

4. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Karın kası definasyonda çalışılan bişey mi zannediyosun ? Ne saçma bi mantıktır %15te karın kasın gözükmez diye karın çalışmamak ? Bulkingte kütle koymadıysan definasyonda o karın kasları çok çok daha zor ortaya çıkar.Bence sen uzun bir süre daha clean bulk yap ve yaptığın yanlışın cezasını çek.Adam gibi karın çalış öyle 1300 tane mekikle de değil kabloda ağırlıkla çalışacaksın.cable crunch nasıl yapılıyor ona iyi bak yanlış da yapma yine bişey olmaz doğru yapmayı öğren en az 3 ay yap biraz kütle alsın karın kasların.Yaparken kayıyorsan bacaklarının üstüne 20kg ağırlık koy.Karın kasların biraz kütle alsın.kablodaki ağırlığı takip et o ağılığı zamanla artırmazsan karın kasların da büyümeyecek.Karın kasların kütle almadıysa definasyona girmen gereksiz zaten herkes bunu plajda karın kasını göstermek için yapıyor.16 aydır yaptığına göre aynı anda yağ yakarak kütle yapman da zorlaşmıştır büyük ihtimal.

Son düzenleme: 6 Mart 2015
  5. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim ben zaten cogu harekette merkezi bölge olarak karın calıstıgı ıcın calısmıyordum yani bacak hareketlerının cogunda karın calısıyor diye ve karın kaslarım hacimli gerçekten yani üzerinde yag var ama mesela salonda karın kaslı adamların yapamadıgı karın hareketlerını rahatlıkla yapabiliyorum sen güç ve hacim ayrı şeyler diyebilirsin ama gerçekten hacimli zaten karın bölgem kas olarak. tabiki tavsiyelerin için teşekkür ederim bana uygun bi diyet programı bilen veya uygulayan arkadaşlar biraz daha yardımcı olabilirlermi, zeze90 kardeşim teşekkür ederim araştırıcam dedigin programı

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    aynen dediğiniz gibi major ağırlıklara önem veriyorsanız arada da karın giriyorsanız yeterli.haftada 3-5 kere uzun uzun karın idmanları yapmak vakit kaybı zannımca.definisyon soruna da gelirsek,yaklaşık bir kalori miktarı belirlemen lazım.hangi kaloride artış yada azalış yaşamıyorsun.sonra o kaloriden 500-1000 kalori eksik alırsın,eksiği genel olarak karbolardan verirsin,yediğin karboları da olabildiğince komplex yersin.protein miktarını da biraz artırırsın.mesela 150gr protein,75gr yağ,250gr karbodan başla,yaklaşık 2250 kalori yapar.daha çok yiyeyim dersen de fazladan cardio eklersin haftada 3-4 gün 20dk civarı interval şekilde bu sayede daha fazla yiyebilme durumun ortaya çıkar,haftada 1kilo olacak şekilde her hafta tartılırsın.1 kgdan çok veriyorsan biraz kalori artırırsın kilo verimini yavaşlatırsın,az veriyorsan kalori azaltırsın.haftada 1/ayda 4kg ideal yağ yakım dönemi için.idmanlarını da değiştirmene gerek yok,çok set çok tekrar vs. çok gerekli şeyler de değil.sadece biraz kısaltıp yoğunlaştırırsın,superset/dropset ekleyebilirsin yoğunluğu biraz artırmak amacıyla,yoğunluk artınca da antrenman esnasında daha fazla kalori harcarsın yağ yakımı yaparsın,kısa süreceği için de belki alacağın düşük karbonun etkisini çok fazla hissetmezsin.

tam fotoları görmedik fakat %15 yağ oranı demek çok fazla yakılacak yağ yok demek.1-1.5 ayda verirsin 5-6 kilo,bu da sana daha fazla yağlanmadan bulka devam etmek için alan açar.sonra clean bulk şekilde ilerlersin ayda 1-1.5 kg alacak şekilde.

Son düzenleme: 7 Mart 2015
    Bekci bunu beğendi.
  7. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim kardeşim baya güzel bi açıklama oldu benım genelde karbonhidrat alımımı yulaf ezmesi ve yeşil mercimekten karşılıyorum önerdigin komplex karbonhidrat varmı ve okadar fazla proteinin tüketmem zor olabilir, önericegin protein kaynakları varmı mesela lor shake gibi maliyeti uygun ve etkili olucak birşeyler

8. abdullahozdemir4298

abdullahozdemir4298 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim merhaba öncelikle senin kolun 39 cm değil bu bi gerçek yada en azından burdan öyle gözükmüyor
    Bende sana bi tavsiye sen biraz daha bulk yap çünkü zayıfsın zaten definisyon yaparsan ince kalırsın ve kolay bişey değil gerçekten definisyon ben şuanda yarışma hazırlığındayım ve normalde çok yiyen biriyim ama birden ortaya çıktı yarışma hazırlığı ve bende definisyona girdim sana çok samimi şekilde açım diyelirim yani
    Benden sana tavsiye iyi bir beslenme programı yap 85 kg ye kadar çık ama fazla yağlanma
    Daha fazla bilgi istersen 05395074298 burdan ulaş bana
    Kolay gelsin

9. Deniz_Karaman

Deniz_Karaman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Low carb deneyebilirsiniz. Kenzo yu takip etmeni öneririm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim tavsiyeler için ama burada neden hayatımda hiç görmeyecegim insanlara yalan söyliyeyim 39 cm hatta geçen yolda bi arkadaşla karşılaştım kaç duruyo dedim 40-41 falan dedi yani fotoğraflardan kaynaklanabilir fotograflar soğuk halim çünki birde retrika daha kucuk gösteriyor, 85 kg fazla gelebilir boyum zaten 1.80 falan ben yağ oranım % 9 falan olsun istiyorum bu yeterli yarışmaya hazırlanıcak kadar katı diyet te yapmıcam zaten

11. abdullahozdemir4298

abdullahozdemir4298 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doğrudur bişey diyemem ama 85 kg kesinlikle fazla olmaz benim boyum 1.73 1.74 falan hedefim 85 ti ama zaman kalmadı yağ oranım 13 gibiydi bu sıralar 81 kg de sende biraz yağlanırsın ama düzgün beslendiğin sürece sıkıntı olmaz beslenme konusunda sana yardımcı olabilirim bence bulk a devam et

12. abdullahozdemir4298

abdullahozdemir4298 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doğrudur bişey diyemem ama 85 kg kesinlikle fazla olmaz benim boyum 1.73 1.74 falan hedefim 85 ti ama zaman kalmadı yağ oranım 13 gibiydi bu sıralar 81 kg de sende biraz yağlanırsın ama düzgün beslendiğin sürece sıkıntı olmaz beslenme konusunda sana yardımcı olabilirim bence bulk a devam et

13. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam kardeşim peki bana önerebilecegin temiz bi beslenme programı varmı yağlanmadan kilo almak için

14. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman avantajlısın bunu daha da büyük bi avantaja çevir kabloda progressive overload yaparak çalış büyük ihtimal iyi verim alırsın.

15. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim o hareket nasıl kabloda, aman yanlış anlaşılmasında namaz kılar gibi bi görüntü oluşuyor iple yapiyoruz yere çöküp omu :D

16. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    youtube cable crunch yaz çıkar çeşitleri var.

17. abdullahozdemir4298

abdullahozdemir4298 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Whatsapptan ulaş bana benim kullandığım bana yaradı sanada öneririm

18. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları: