Definasyon dönemi beslenmesi nasıl olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve anilbeyy tarafından 22 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. anilbeyy

anilbeyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhabalar, kolay gelsin. Forumda yeniyim, sürç ü lisan edersem affola. Bundan 3 ay önceye kadar 96 kiloydum. O dönem salonlar kapalıydı, yeni yeni açılıyordu virüs muhabbetinden. Virüs Öncesinde bir spor geçmişim var ama diyet yapmıyordum o dönem. Sadece salona gidiyordum, yemeye de devam ediyordum. Her neyse virüs döneminde Bende evde CLA ve Burner kullanmaya başladım, sıkı düşük kalorili bir diyetle çokta kasmadan 80 kiloya kadar geriledim. Şekeri bırakmak beni çok zorladı, tatlı eşiğim çok düşük. Her neyse şu anda 1 ay kadar oldu spora başlayalı tekrardan. Hala 80'im. Artık nasıl besleneceğim konusunda kararsız kaldım. İzole protein tozu kullanıyorum. Ayrıyeten spor öncesinde karnitin ve predator spor sırasında da BCAA kullanıyorum. Çevremdeki sporcu insanlara bakıyorum, videolar izliyorum çok yüksek kalorililer alıyorlar, sıkı besleniyorlar. Bende şüpheye düşmeye başladım acaba eksik mi besleniyorum hala diye. Çünkü yemeye başlarsam kilo almaktan korkuyorum tekrardan. Haftanın 4 günü spora gidiyorum. Salı perşembe, cumartesi pazar. 179 boyundayım, 80 kiloyum. Değerlerimi girdiğimde günde 2200 kalori almalıymışım ama ben daha düşükte alsam aynı kiloda kalıyorum anlamadım bu işten. Bana bir yardımcı olun nasıl beslenmem gerekiyor, hem kilo almamam lazım hemde yediğimin kaslarımın enerji ihtiyacını karşılaması lazım. Teşekkür ederim şimdiden.

2. anilbeyy

anilbeyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gerçekten yardımcı olabilecek yok mu ://

3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Günlük alman gerekenin 500 kalori eksiği ile makrolarına da dikkat ederek beslenebilirsin, açık verince kilo kaybı olacak ama hemen sonuç bekleme, protein alımı kas icin önemli.

Sayfayı Paylaş