düz karın kası (baklava değil) yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mmehmet2003 tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    caladwvch sorunca ben de merak ettim... Ben de kambur durunca göbeğim çıkıyor ama dik düzgün durunca dümdüz oluyor. Şimdi bende göbek var mı yok mu? Ne sonuç çıkar bundan? :)

ayrıca ben de içimi salınca göbek çıkar gibi oluyor bunun nedeni diyaframım mıdır? Buna önlem alınabilir mi? yoksa midem mi büyüktür?

2. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin bahsettiğiniz mide sorunu insanların çoğunda olan birşey. Hele bir de body yaptığımızda midemizi normal insanlardan daha fazla doldurduğumuz için mide şişebiliyor. Ama bizdekine mide denmez, çünkü sıktığımız zaman kontrol edebiliyoruz. Esas göbek ve mide sıkıldığı zaman da geçmeyendir. Ama beslenmemizi bozarsak o mide sıkıldığı zaman bile geçmez.

Colemandaki mide ayrı bir durum. Bu sporcular max büyümeyi hedefledikleri için büyüme hormonu alıyorlar. Ama max büyüme, ne kadart hormon alınırsa alınsın max protein almadan olamaz. Normal bir insan sindirim sisteminin bir kerede sindirebileciği protein miktarı 45 gramdır. Oysa bu miktar şampiyon olmaya yetmez:) Ve sporcular gene hormon takviyeleriyle sindirim sistemlerini de(mide, bağırsak...) büyütüyorlar. Bu da kalıcı olarak mideli görüntüsü yaratıyor.

caladvwch bunu beğendi.
  3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Hacimlenmek beslenmeyle yapılır. Örn: İyi beslenmedikten sonra ne kadar çok bench press yaparsanız göğüsleriniz o kadar güçsüzleşir. Twist te buna benzer. Biz iyi besleniyorsak belimizde yağ birikmez zaten, ama belli bir birikmiş yağ varsa twist gibi kas gelişimini arka planda tutan hareketlerle yağ yakarız. Twist bir bel harekettir, ama illa bel bölgesindeki yağları yakar diyemeyiz; çünkü bölgesel yağ yakımı yoktur. Bu durumlara göre şu bir gerçek ki; twist yağ yakımına yardımcı olur, yağ yakımına yardımcı olan birşey beli kalınlaştırmaz. Bel etrafındaki obliklerin 2-3cm kalınlaşması ise yıllar alabilir. Bu yüzden bu harekette rahat olun.

gfb_zorba bunu beğendi.
  4. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Yani kısaca karın egzersizlerinde twist kullanabilirsin diyorsun :) Bende teşekkür ediyorum bunun için. Ayrıca bi yerde twistin yağ yakımına yardımcı olduğunu özelliklede bu yakımı karın bölgesine biraz daha yönlendirdiğini okumuştum. Sanırım diğer kardio hareketleriyle beraber yapılırsa karın bölgesinde daha etkili olur yada kardiodan hemen sonra

5. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    benim bildiğim yağların en yoğun karında birikmesi dolayısıyla o karındaki yağ atılmadıkça karın kasları gözükmeyecektir. yağı atmanın en iyi yoluda kardiyo çalışması olduğu bölgesel olarak yağların yakılamadığı forumda en çok söylenen söz. karnın düz görünmesi veya sixpackların ortaya çıkması vucuttaki yağın azaltılması ile ilgili değilmidir?. şu an içinde yazdığımız konuda genelde karın kası çalışmalarından bahsedilmiş. Konuda uzman arkadaşlarımız ve adminlerimizden konu hakkında bilgilendirilmeliyiz
    şimdiden teşekkürler

gfb_zorba bunu beğendi.
  6. adanali

adanali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Ben forumda da bb de yeniyim. Karın kası konusunda sitedeki çoğu yazıyı okudum fakat tam olarak anlayamadığım bir nokta kaldı hocalarımızdan ve tecrübelilerimizden bu konuda yardım isteyecektim. Kısa bir süredir body yapıyorum fakat 6 senedir lisanslı basketbol oynadığımdan kilo problemim pek yok ve vücudum hacim arttırmaya karın hariç müsait. Fakat göbeğimde bir miktar yağlanma var ve yoğun bir şekilde karın çalışmama rağmen sonuç alamamak şevkimi kırıyordu. Daha sonra siteden okuduklarıma göre bu işin çaresi kardiyoyla yağ eritmek ve diyet yapmakmış. Vücudun diğer bölgelerini de çalışırken yani body programıma devam ederken nasıl bir kardiyo programı ve diyet uygulamalıyım? Hem kardiyo hem kas yapma çalışmaları bir arada yürür mü? Ayrıca hacim kazanma ve yağ yakma diyetleri arasında pek çok fark var. Bana tavsiyede bulunursanız çok sevinirim, şimdiden herkese teşekkürler

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu sorularınızın cevapları için forumda ayrı ayrı başlıklar var..lütfen arama yaparak o başlıkları inceleyiniz..

bu linke de bakınız..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

8. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyla ilgili benimde bir sorunum var benim gobegim ne onde gidiyor nede kaslı bir haraket etsem nerdeyse tamamen yag yorumları okudum kasta gobek gibi durabiliyor gibi yorumlar olmus ben ne yapmaliyimda gobegım cıkmadan kas yapabilirim?

9. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18

sana tavsiyem şu dostum kardiyo çalışması yap koşu, bisiklet, ip, komando dansı gibi. bu hareketlerle 45 dakika geçir ama bunun 30 dakikası koşu olsun

gargey bunu beğendi.
  10. sporcu93

sporcu93 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet dogru söylüyo

11. gokalpx

gokalpx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim de normal durunca göbeğim öne çıkıyor neredeyse göğüslerimle aynı hizaya geliyor sıkınca baklavalar ortaya çıkıyor. Okuduğum kadarıyla karında yağ varken karın kası çalışmayın demişsiniz. Kış aylarına giriyoruz dolayısıyla ben de bulk yapıyorum yani şimdi ne yapıcam karın kasları için?

12. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Bu konuda forumda başlıklar var ever,ama insanın kafası daha da karışıyor.Kimisi hacimlenme ile definasyon aynı dönemde olmaz derken,kimisi de off günlerde haf,f kard,yo yaparak yağ yakmayı hızlandırabilirsin diyor.1 aydır forumda bu konuda net bir bilgi bulamadım.

Sayfayı Paylaş