düz karın kası (baklava değil) yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mmehmet2003 tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben 3 ay spor salonuna gittim ilk başta 3*30 sonra 3*50 daha sonra 5*50 karın yaptım etkili olmadı.

yeniden başladım body ye 1 bucuk ay oldu. kilo almaya çalışıyorum ve 5 kiloda aldım 3 ana ogun ve 3 ara hafif ogunden besleniyorum bazen cok duzenli olmuyor ama kilo aldım daha da alacagım inş. AMA GOBEK ONDE GİTMEYE BAŞLADI COKDA KİLOLU VE YAGLI DEİLİM. GOGUS UÇLARIM FİLAN YAGLI DEİL MESELA AMA GOBEK İŞTE ONDE GİDER OLDU. 183 BOY 75 KİLOYUM.

ben karnımın baklava dilimi olmasını istyemiyorum (olsa iyi olur ama :D) sadece düz durmasını istiyorum. onun için her gün evde 3*20 yere uzanıp bacakları 90 derece havaya kaldırma haretini yapıorum adını bilmiyorum (yatarak leg raise diyeyim bari:D) hareketi yapıyorum 3* 15 te yarım mekik yapabilirsem bi kaç tanede baska hareketleri deniyorum boyle sonuc alır mıyım?

yoksa baska bi sekilde çalışma oneriniz var mı?

bide bu gobeğin onde gitmesi sadece karnımın yağlı olmasından mı yoksa karın kaslarının gevsek olmasından mı bunuda cok merak ediyorum?

formu araştırın demeyin zaten deli gibi formu okuyorum her şeyi forumdan okuyup uyguluyorum saygılar.

2. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    1)Crunches

2)
    Bent-Knee Hip Raises

3)
    Cross-Body Crunches

4)
    Flat Bench Lying Leg Raise

5)
    Flat Bench Abdominal Leg Pull Ins

Selam; ilk girdiğimde bende
    karın için böyle bir program aradım fakat bulamamıştım sonra araştırınca Flexor hocanın bir forum üyesine tavisyesini okudum yanılmıyorsam sıralamsıyla yukardaki gibiydi.ben sana yararı olacağını sanıyorum.ama şöyle bir şey var her hareketi 3 set yapacağını var sayarsak normal idman sürenide buna eklersek baya uzuyor zaman. benim tavsiyem erken saatlerde bu programı uygulaman akşam saatlerindede normal ağırlık çalışmanı yapman.tekrar sayısı yok! tekrar sayısı tükendiğini hisetiğin ana kadar devam etmen.umartım yardımcı olmuşumdur,kolay gelsin

Son düzenleme: 7 Aralık 2008
  3. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Göbeğin varsa karın çalışmak daha çok göbekli gösterir. Bölgesel çalışarak bir bölgedeki yağları da yakamazsın. 1,5 ayda 5 kg almak hızlı sayılır. Bunun hepsinin kas olması imkansız gözüküyor. O bölgede yağ birikimi olmuş. Bundan kurtulmak için idmanlarına kardio çalışmalarını eklet. Mekik vb arttırmak çözüm olamaz. txen10 un verdiği karın hareketlerini uygulamaya göbek düzelştikten sonra başlarsan estetik olursun. Zaten şu anda yapsan da belli olmaz.

4. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ''Göbeğin varsa karın çalışmak daha çok göbekli gösterir'' demişsin çalışmazsam nasıl düz bir karın yapacagım kardio yagları eritecek anladım ama kaslar sıkılasınca düz ve içerde bi görüntü olmaz mı ? kafam karıştı şimdi

5. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Sıkı kasların üzerinde yağ tabakası varsa düz bir görüntü olmaz. Yağ tabakasının altında oluşturulan kas kütlesi karnı daha da göbekli gösterir. Sonuçta kas külesi oluştğundan şişkinlik oluyor. Düz karın için kilo vermek gerekli.

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kasları da göbekli gösterebiliyor. Göbek var diye karın çalışıp düzleştirmek istemek yanlış düşünce.

caladvwch ve DeL PotRo bunu beğendi.
  7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    burdaki olayin karin kasi ile alakasi yok tamamen gh olayi.
    ayrica twist ve dumbell la yana egilmeler beli kalinlastirir.
    onceden de uyari vermemize ragmen(en az 3 kere) devamli yanlis biligler veridigi icin jevric forumdan uzaklastirildin.

OKİ, pastnova, dubtis ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    mmehmet2003,

Eğer göbek önde gitmeye başladı diyorsan, kas olarak değil de yağ olarak kilo almışsın demektir.

Erkeklerde yağlanma ilk önce karın kısmında kendini gösterir.

Bence kilo almaya fazla takmışsın. Sporun ilk zamanlarında fazla kaslanmayı beklemek yanlış bir düşünce. Yağ olarak aldığın kilonun sana hiçbir getirisi olmaz. 5 kilo alacağına 1 kilo alsaydın ama bu kas olsaydı keşke. Tabiki yağlanacaksın da ama bu fazla olmamalı.

2 olarak düz bir karın istediğini söylemişsin. Bunun için diyafram duvarını (sanıyorum isimde hata yok) düzleştirmen gerekiyor. Forumda "diyafram" diye arama yaparsan bunun ile ilgili egzersizleri bulabilirsin.

Swiss Ball ile yapılan bir egzersiz var. 3 haftadan beri uygulamaktayım ve çok memnunum. Sana da tavsiye ederim.

İyi sporlar...

DeL PotRo bunu beğendi.
  9. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bi gelişme var karın kaslarımda ama dediginiz gibi derinin altından hissediyorum (dıştan belli degil). txen10 arkadaşın verdiği programıda uyguluyorum ama sıklıgı ne olsun fazla çalışmayım mı? haftada 3 gun yapıyodum şimdi bayram tatili evdeyim o yuzden her gece yapıyorum.ne önerirsiniz? kardiyoda yapmam gerekecek galiba hem kilo (kas olarak) almak hemde az yağ için.aydınlattığınız için teşekkürler

DeL PotRo bunu beğendi.
  10. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim,hayır bir sakıncası yok karın kaslarını hergün çalıştırabilirsin,kolay gelsin

DeL PotRo bunu beğendi.
  11. Nightrain

Nightrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Muhtemelen bendede diyafram problemi var....Karın bölgesinde çok az yağ var...daha çok sert ve göbekli diye nitelendiriyodum..Zannediyorum bira diyarfamı baya bi genişletiyo...

DeL PotRo bunu beğendi.
  12. acemix

acemix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    izmir
    karın kaslarının tamamının görünmesi cok zor bir iş
    birçok arkadaşım gayet zayıf olmasına rağmen göbek belli oluyordu.
    düz bir karın için kararlı bir diyet yapman lazım.
    kas kütleni arttırırken yağ yakmak imkansız gibi.bu yüzden biraz daha hacim yaptıktan sonra sağlam bir diyete başlamalısın (kardio ile birlikte)

DeL PotRo bunu beğendi.
  13. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    acemix galiba dediğin gibi devam etcem çünkü kilo alırken yağ almamak çok zor

DeL PotRo bunu beğendi.
  14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo alırken yağ almayabilirsin. Hatta yağ yakabilirsin.

Bu tamamen senin beslenmenle alakalı. Genelde bulk dönemindeki (hacimlenme dönemi) insanlar "ne bulursam yiyim, aman karbonhidratsız kalmayim..." şeklinde düşünerek kasın yanında yağ olarak da kilo alırlar.

İyi bir beslenme programıyla kilo almadan kaslanmak mümkün.

Vücut zaten enerjisinin %20 sini yağlardan karşılıyor.

DeL PotRo bunu beğendi.
  15. acemix

acemix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    izmir
    haklısın bu bir gerçek ama yağlanmadan kilo almayı başaran dünya üstünde kaç kişi var acaba merak ediyorum

DeL PotRo bunu beğendi.
  16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Karın kasları bakla bakladır.

Karın kası düz olmaz, karın bölgesi düz olur.

Karın kaslarının üzeri çok değil, biraz örtülürse düzgün bir postürde karın bölgesi oldukça düz görünür. Tabii ki diğer bölgelerle (başta göğüs) orantıya da bağlıdır bu düz görünüm.

DeL PotRo ve Morphling bunu beğendi.
  17. mmehmet2003

mmehmet2003 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    düzgün bir postür genetik bir olay mı yoksa çalışarak yapabilir miyiz çalışarak yapabilirsek hangi hareketler var

DeL PotRo bunu beğendi.
  18. Cavs

Cavs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1)Crunches
    2)Bent-Knee Hip Raises
    Yaw bu hareketlerde sanki karnımdan çok boynum çalışıo gibi.Acaip ağrıo boynum bi süre sonra.Normal mi bu??

DeL PotRo bunu beğendi.
  19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Vücudunuzu öne kaldırmak için istem dışı olarak boyun kaslarınızı kullanıyorsunuz.

Sonraki idmanlarınızda mide kaslarınızı kullanmaya, elinizi ensenizde birleştirmek ve ellerinizle kendinizi öne itmeye çalışmak yerine, ellerinizi kafa hizanızda serbest tutmaya özen gösterebilirsiniz.

mhett, matiasdelgado, DeL PotRo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Postür demek basit olarak "duruş" demektir. Estetik görünüm duruşumuza bağlıdır. Aynı zamanda her pozisyonda (Ayakta durma, yürüme, oturma vb.) sağlıklı postürleri tercih etmek gerekir. Bozuk postürler uzun vadede kamburluk ve bel soruları da olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Sırt, boyun ve omuz sorunları da yanlış postür alışkanlığından kaynaklanabiliyor. Aynı zamanda ağırlık çalışmalarında da doğru postürlerde çalışılmalıdır.

Gerekli kaslar ve mekanizmalar yeterince geliştiğinde doğru postürler çok az zorlanmayla kişi kendini kasıp zorlamadan oluşur.

Ayaktayken ideal postür kabaca; Omuzlar ve göğüs çökük görünmeyecek şekilde dik başta buna uygun olarak ne ilerde ne geride olmalıdır. Yani omurga ideal sağlıklı pozisyonunu alabilmelidir. Karın da ne ilerde ne de çok geride olmalıdır, bu hem karnın görünüşünü etkiler daha önemlisi bel çukurluğunun ideal seviyesini bozabilir.

Gelişmiş ve sağlıklı kaslar ve eklem yapılarıyla ideal postürü yakalamak daha kolay olur. Fazla kilo ve gelişmemiş kaslar ise postür bozukluğuna zemin hazırlar ve doğru postürü yakalamayı güçleştirir.

mhett ve DeL PotRo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş