Clean Bulking Hakkında (soru)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sekretin tarafından 7 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar merhaba,
    183 boyunda 70 kiloyum 24 yasındayım. Clean bulking yapmaya basladım. gunde 3000 kalori almaya calısıyorum ve bu kalorileri
    70gr yag (1 *70 ) 350gr carb (5*70) 210 gr hayvansal protein(3*70) seklinde alıyorum. Bu 2870 kalori ediyor. Kalan 200 kalori bitkisel proteinden geliyor(ornegin badem de protein var fakat onu protein aldim diye saymıyorum)

Ev arkadasım fitness hocası. Aldıgım carb in cok oldugunu bununda gereksiz fazladan yaglanma yapıp vucudu bos yere calıstırcagını onun yerine carb dusurup yag alımını arttırmam gerektigini soyledi. Acaba nasıl bi yol izlemem gerekli ve oranlarim dogru mu yanlıs mı yorum yaparsanız sevinirim.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    aslında bu çok farklı cevapları olan konu,farklı görüşler mevcut.kilo alım veriminde en büyük etken total kalori alımı-yakımı olsa da bazı bünyelerde karbonhidratı çok yüksek tutmak sıkıntılar doğurabiliyor.bu yüzden kalori dağılımını yaparken bazılarımızın yağlara biraz daha dokunup karbodan kısması,bazılarımınız da tam tersini yapması daha iyi sonuç aldırabiliyor.eğer karbonhidratlara karşı böyle bi durumunuz varsa yağı biraz artırmak mantıklı olabilir,fakat sonuçta bulk dönemi karboyu çok fazla da azaltmamak gerekiyor.ortalamalara bakarsak diyetiniz karbo-yağ dengesi açısından bence uygun.yalnız şunu da söylemeliyim sizin durumunuzda 350gr karbo alımı kesin yağlandırır görüşüne de katılmak mümkün değil,o kadar keskin konuşamayız bu konuda.

fakat protein alımı baya fazla,ben olsam hemen hemen 3/5 seviyesine düşürürdüm.

demek istediğim yağ-karbo dengesini deneyerek kendi bünyenize göre ayarlarsanız en mantıklısını yapmış olursunuz.

3. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    cok guzel acıklama oldu cok tesekkur ederim. Protein oranı konusunda gunde 2 bolge calıstırıyorum (gogus-sırt) gibi. O yuzden protein oranını kilomun 3 katı yapmaya calıstım fakat biraz dusurebilirim sanıyorum ki.
    Genel olarak 2 tam 4 beyaz yumurta yiyorum 26gr protein ordan geliyor 200gr tavuk gogsu 2 ogun yiyorum 47+47 den 94 geliyor. 1 whey shake 24 geliyor bide casein+sut iciyorum ordanda 32 geliyor toplamda buna ekstra bisey almassam = 176gr hayvansal protein bu sekilde geliyor. Arada yogurt sut falanda eklersem 200 e 210 a cıkıyor. Hangi ogundeki protein alımından kısmalıyım hic bi fikrim yok :/

4. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Protein çok dediği gibi, yenisin muhtemelen fazla proteine gerek yok o kadar.

Kilonun iki katı derler ama bence o da yalan. Ben gün içinde sabah yumurta 5 6 tane, akşam tavuk tükettim. Spor günleri whey, her gün yatarken casein.

Bakarsan eğer senin aldığının 3'te 1'i neredeyse, tabi ekstra yoğurt, süt, et, balık ilavelerim oluyor.

Protein olayına o kadar takmaman gerektiğini 1 sene sonra anlayacaksın.

1 yıl içerisinde gelişme pat diye olmayınca insan acaba gelişmiyor muyum, hata nerede falan diyor, çözümü proteinde arıyor, 1 yıl sonunda gelişimi görünce sonrasında tecrübe sonucu zaten ince gram hesabı yapmayı bırakıyorsun.

Hızlı koşan atı şeyi seyrek düşermiş derler.
    Yeni başlayanlar çok katı kurallar belirlemeye çalışır, ama zamanla kendileri esnetmeye başlarlar kurallar.

Hızlı yapılan başlangıç ve katı kurallar, sıkılmaya sebep olur ve bırakırlar.

15 aydır her gün tavuk ve yumurta yiyorum sıkılmadım çünkü sert kurallar koymadım çünkü yarışmaya hazırlanmıyorum.

İnsan hiç sıkılmayacak gibi hissediyor başlangıçta ama işin aslı öyle olmuyor doğru yöntemler izlemedikçe.

Şu an kilonun iki katı protein masalına kesinlikle inanmıyorum çünkü iki katı gramı gramına almadım.

Kullandığım whey bile 17 gram civarında protein veriyor öyle ayarlıyorum, tam ölçek kullanmıyorum.

Ama yeni başlayanlara bunu anlatmak zor içindeki heves her yaptığı eylemin kasa dönüşmesini ister, bu yüzden işimi sağlama alayım der, bu bazen karaciğere çoğu zamanda cüzdana zarar verir. :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suskunprens74 bunu beğendi.
  5. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Yaklasık 1 yıldır spor yapıyorum ara vere vere yaptıgım icin guzel bir sonuc alamadım fakat ilk baslarda cılız bos bench bile basarken zorlanacak seviyedeyken simdi iki tarafata 45 lb koyarak bench girebilecek hale geldim. Fakat zayıf oldugum icin goruntuye vurmadı Amacım kilo alıp zaten var olan kasları belirgin yapmak. Kilo almaya calıstıgım icin gram hesabı yapıyorum yani gunde aldıgım kaloriyi 3k yapmaya calismak adına. Yoksa bende aslında senin kafandayım hani yarısmaya hazırlanmıorm 3 gram fazla pilav yedim diye ölmem. Ama dedigim gibi yag orani az olacak sekilde kilo alabilirsem amacıma ulasacagım. sonra zaten esnek devam ederim :) Yorumların icin cok sagol dikkate alacagım.

suskunprens74 bunu beğendi.
  6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ az bence. Protein fazla

Tanrı Türk'ü korusun.

Sayfayı Paylaş