CKD (Cyclical Ketogenic Diet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Lonewolf tarafından 5 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki hiç spor yapmazsak yinede carb up yapabilirmiyiz ve sadece haftada 1 öğün yesek bişey olurmu?

2. marrythenight

marrythenight Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bugün carb up yaptım puding,krem şanti ve bal yedim acaba bunlarda basit şeker sayılır değilmi?

3. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Carb-Up'ı yapmaktaki amaç takibindeki haftada yapacağımız antremanlarda gereken enerjiyi vücutta ihtiva etmektir. Eğer spor yapmadan yağ yapmak istiyorsanız CKD yerine SKD öneririm. 1 öğün derken 1 cheat meal demek istiyorsanız herhalde o da bir yaklaşım olabilir. Gün boyu baklagiller ve meyve ve sebzelerden bolca yiyip mesela akşam arkadaşlarla 1 öğün kaçamak (waffle, pasta, pizza gibi) yapılabilir.

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:03 ----------

Hepsi olabilir ama daha ziyade meyve ve sebze, baklagiller ve protein tüketmeniz gerekiyor.

---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:07 ----------

Pazar : 62,5

Cumartesi bolca meyve ve sebze, makarna, kurabiye ve pasta yememe rağmen halen kilo düşmem ilginç. Lyle'ın kitabında okuduklarım şimdi daha anlaşılır olmaya başladı. Carb-Up sırasında alınan yiyecekler glikojen depolarını doldurmaya başlarken yağın yakıt olarak kullanılmasına devam ediliyor. Pazar sabah diyete başladım.

Pazartesi : 63,1

Burda da neden kilo aldığımı anlayamadım. Belki de glikojen sentezi sebebiyle. Akşam HIIT kardiyo ve bisiklet çalışması yapacağım nasipse. MR sonucum bugün çıkıyor, yarın doktora gidiyorum.

Son düzenleme: 24 Aralık 2012
  4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Düşük seviye boyun fıtığı teşhisi...

5. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    perşembe : 62,2 kg

6. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    cuma : 61,8

diyeti bırakıyorum. karnımı ciddi derecede inceltsem de göğüs, omuz ve koldan hacim kaybettim. belki ağırlık çalışamamam sebebiyle ve onun yerine kardiyo yapmamdan ötürü.

omuz : 109
    kol : 31
    göğüs : 86
    bel : 74
    bacak : hatırlamıyorum
    kalça : hatırlamıyorum

belki de kalori olarak 2. ay fazla aşağıya inmemdendi. belki de daha yavaş gitmeliydim.

şu anda daha ciddi bir problemim var; boyunda fıtık başlangıcı.

antremanlara bir süre ara verdim. etrafımdan hep bırak gibi olumsuz tepkiler alıyorum. tam da hacim beslenmesine geçiyordum. her ne kadar şu anda boynumda ağrı ve acı hissetmesem de istirahat yararlı olacak. ve tabii ki boynumu kuvvetlendirecek egzersizler yapacağım. belki bir süre yüzerim de. ama fitness hedeflerimin çok gerisindeyim ve moralim oldukça bozuk. aslında canımı sıkan şey boynumdaki problem, çünkü kendimi biliyorum. biliyorum ki hedeflerime önce Allah'ın izniyle genellikle ulaşmışımdır. ama endişeliyim. bu fıtığı ilerletmeden, boynumu güçlü tutarak acaba ağırlık çalışmaya devam edebilir miyim? hafif ağırlıklarla başlamak mantıklı ama hafif ağırlıklar gelişim sağlamayacak ve kapasiteyi öyle veya böyle zorlamam gerekecek. asıl hedefim olan göğüs ve kol için acaba sadece kol, göğüs ve bacak çalışıp omuz çalışmaları gibi boyuna yük bindiren hareketleri liste dışı mı bıraksam? hayat kalitemi bozmadan istediğim ölçülere ulaşabilir miyim? kol ve göğüste istediğim ölçülere ulaştıktan sonra belki tamamen yüzme dalına geçip fit bir görüntü ile hayatıma devam edebilirim. kafam çok karışık, canım çok sıkkın, bana hiç yakışmadı bu fıtık, hiç...

7. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    günlüğünü baştan sona okudum, nazar değmiştir bence. Allah acil şifalar versin, geçmiş olsun. ve tebrik ederim.

Lonewolf bunu beğendi.
  8. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuştur ve olacaktır.

FtgO bunu beğendi.
  9. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benimde kalçam 100 cm :) ama bi türlü eritemedim ama tabi hiç diyet yapmadım , kardıyo yapmadım , bugunden ıtıbaren sağlıklı beslenme , ve kardıyoya başladım yaptıgın kalça hareketlerinide bana soyleyebilirmisin

10. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    takiptyim devam

11. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Bu konuda bilgim yok.

12. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Ben de cok yakin bir zamanda bu yontemi uygulamak istiyorum. Su an basligin ilk yazisini okudum ve pek hacim beklentiniz olmasin, bu diet salt yag yakimina yonelik demissin. Ben aslinda hacim olarak da gelisim gosterilebilecegini dusunmustum. Simdi baslikta yer alan tum mesajlari okuyacagim. Referans niteliginde baslik ve post'lar icin tesekkurler.

13. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Bu diyette günlük kalori ihtiyacının altına indiğimiz için gelişim pek mümkün olmuyor. Asla olmaz da demiyorum, bu konuda elimde bilimsel kaynak yok. Fakat mantık olarak bir bulk diyetindeki gelişimle kıyaslayamayız diyebilirim.

Sayfayı Paylaş