Canan Karatay ve protein tozları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nirvana007 tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam elbette doğru beslenme varsa gereksiz ancak spor sonrası kısa sürede alınması gereken proteini hangi besinden alacaksınız ya da daha basit olarak 1 gr creatine 1 kg civarı biftekte var . Forumda okumuşsundur spor yapanların 5 gr alması gerekir . 5 kg biftek hem nasıl yenir hem birde maliyeti fazla olacak .

2. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    spor yapmayan birisi peki ne kadar protein almalı? bazı yerlerde 0.8'in altına düşülmemesi gerektiği falan söyleniyor. Ama bana fazla geliyor bu oran nedense?

3. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen . Spor yapmayan biri 0.8-1.2 katı aralığında protein alabilir . 1.2 - 2 katı aralığında spor yapanlara öneriliyor ancak 1.2-1.5 daha uygun bir Aralık bence

serialno bunu beğendi.
  4. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Protein tozlarının çok da matah şeyler olmadığını bilmek için profesör olmaya gerek yok; ancak burada sabah akşam tavuk yiyin tavuk yiyin diyerek millete genetiği değiştirilmiş hayvanları yemeye teşvik eden arkadaşların da, uzun vadede pek hayra geçecek bir iş yapmadıklarını bilmelerini isterim. Herşeyin azı karar, çoğu zarar özetle. Hele ki bu devirde...

onur04 ve Atabeyler.sis bunu beğendi.
  5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozlarının zararı var-yok bir kenara bırakalım.Protein tozları gereksizdir;
    1-Protein tozları verdiğiniz paranın tam karşılığını asla vermez.
    2-Protein tozları idmandan hemen sonra ve sabah kalkar kalkmaz alındığında yarardan çok zarar verir(insülin-growth hormon ilişkisi)
    3-Protein tozları,eğer bu sporda yeniyseniz,sizde bağımlılık yapar.Bunun nedeni içindeki bir madde değil,sizin düşüncenizdir.Bir süre sonra protein tozu olmadan kas elde edemeyeceğinizi sanır ve bağımlısı olursunuz.
    4-O gördüğünüz kocaman olan ve yanında fotoğrafını gördüğünüz protein tozunu kullandığını sandığınız adamlar emin olun protein tozu filan kullanmıyorlar.(Çok zorunlu değillerse)
    Protein tozlarının ve diğer supplementlerin doğal yiyeceklerden yapıldığını ve bu yapılan yiyeceklerin kullanılmayan,atılacak tarafından yapıldığını asla unutmayın.Peynir altı suyu,peynir üretiminde çöpe atılan kısımdır,et proteinleri ise biftekten veya dana döşten yapılmıyor arkadaşlar,kemikten,kıkırdaktan,jelatinden yapılıyor.Protein tozları sadece,çok zaruri durumlarda(yurtta kalma,uzun süren tatiller vs)gibi durumlarda alın kullanın ve süreklilik yaratmayın.Sindirilmiş bir besinin,sürekli vücuda verilmesi bir süre sonra,sindirim sistemini de alıştırır ve sindirilmesi gereken besinlerde zorlanmaya başlar vücut.Protein tozuna verecek 200 liranız var ise,gidin göğüs,kırmızı et,balık alın.Yeniyseniz 100'er grama bölün,spor geçmişiniz ve kas kütleniz yüksek ise 150 grama bölün ve öğünlerde yiyin.Saygılar.

Created By Loss, doxux ve Yaver27 bunu beğendi.
  6. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Su fotodaki formu hicbisey kullanmadan mi yakaladin diyetle cagatay?

7. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Osman paşa ölelim o zaman :)

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    serhat bey, herkes doğru ya da yanlış bişeyler söylemiş, ben şahsım adına, senin de protein tozları hakkında neler düşündüğünü merak ediyorum.

9. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Mesele; yemek ya da yememek değil, abartmak. Bu da dönüp dolaşıp supplement üreticilerinin devamlı üstüne oynadığı kasların erir muhabbetine geliyor. İnsanların kafasında bu alt metin oldukça , bahsettiğim yağmurdan kaçarken doluya tutulma durumu da hep olacaktır.

10. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    İhtiyac dogrultusunda tuketildigi zaman bir zarari olacagini dusunmuyorum. Zinde kalmak icin spor yapan birinin ihtiyaci olacagini sanmiyorum. Ama kas insaa etmek icin spor yapan birisine faydali olabilir amaci dogrultusunda.

11. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Okuduğum erkek dergileri fitness dergileri takip ettiğim bir kaç yabancı sitede protein tozlu kekler kurabiyeler içeçekler hazırlıyorlar . Protein tozu işlenmiş bir ürün ancak nasıl vitaminlerin içindeki herşeyi yiyerek alamıcaksak proteinin içindekilerinde alamayız . Haa alırız nasıl alırız herşeyi doğru miktarda hazırlayıp tartıp ölçecek emek harcarım derseniz neden olmasın :) birde tüm ürünlerden piyasada bulmak için harcanacak zaman var

12. Atabeyler.sis

Atabeyler.sis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Benim bu hocanın dediklerini yapmam için köye yerleşmem lazım . yada çiftlik açmam lazım . geçen tv de izledim konserve ton balığına karşı , hazır süte ve hazır yoğurta karşı. yumurtaya da karşı . ee bu tavsiyeleri yapmak için köye yerleşmem lazım .

13. ilyas.rohat

ilyas.rohat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Toz haline gelmiş herşey zararlıdır demesini biliyor o zaman sölesin doktor arkadaşlarına reçete yazmasınlar saçmalık

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    protein tozu ile ilacı da aynı kefeye koydun ya tebrik ediyorum :)

15. neshter_90

neshter_90 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Karatay bilimsel çalışmaları kendi fikirlerine uygun olanlara göre yorumluyor yani bir nevi taraf tutuyor.Kolesterol ün kalp damar hastalıkları ile ilişkisi olmadığını savunuyor bunu da destekleyen çalışmaları sunup kendini kanıtlama derdinde.
    Bu şuna benziyor daha çok.Sigara akciğer kanserine neden olur mu? Aslında olmaz.Yani kesin bir bilgi yok buna dair.Ama akciğer kanseri olanların %99 u sigara içiyor.Bu kolesterolle kalp damar hastalıkları ilişkisi de aynı mantıkta.
    Protein tozları kalp kasını hipertrofiye uğratır dedi ayrıca ama ben bunla ilgili de hiçbir kaynak bulamadım ne türkçe ne yabancı

doxux bunu beğendi.
  16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    canan karatay çıksa, "protein tozu çok faydalıdır, ömrü uzatır, kalbi rahatlatır, kanı temizler, kanseri önler, tansiyonu düzenler, başağrısını keser, gribi tedavi eder, kasları geliştirir, beyni güçlendirir,gözleri parlatır, aha bu da bilimsel kanıtı"
    dese, gene de kullanmam.
    eğer protein tozu bu kadar faydalı ise, doğal protein kaynağı demek ki daha faydalı der, gene gider yumurta yer yoğurt peynir yerim.

Created By Loss bunu beğendi.
  17. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam doğru olan bu zaten :) gereken protein çeşidini vs bulabiliyorsan hiç sıkıntı yok . Ben o kadar Prof değilim fit ve zinde bir vücudum olsun dersen ton balığı tavuk yumurta süt yeter :)

18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tabi ki öncelikli amacım sağlık. sonra biraz da kolları şişsin omuzlar genişlesin göbek gitsin, biraz da kanat çıksın, biraz da bacak kası olsun, biraz da göğüs :rolleyes:
    o bakımdan 33 yaşımda paramı ve sağlığımı riske atmak istemem. ama profesyonel olsam, bu işten milyon dolarlar kazansam, ne bileyim gişe rekortmeni filmlerde başrol oynasam, ne varsa kullanırım takviye anlamında.
    ama şimdi görüyoruz işte, daha spora başlamadan takviyeye başlayanlar da var.. bu tozun, yattığın yerden kas yaptığını sananlar da var.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ocak 2015 ---
    zaten türkiye şartlarında profesyonel olanların da hali ortada.
    "kaslarımı fıstık ezmesine borçluyum, alın bunu kas yapın, tanesi 150 tl" diyen sporcu(!) larmız var maalesef.

19. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Bana bir soru sorulmuş sanırım,bulkta sadece kreatin,definasyonda sadece bcaa kulladım.Gerisi tamamen beslenme ve idman.Protein tozu,glutamın,gaıner,pre workout yok trıbulus fılan hıkaye

20. ilyas.rohat

ilyas.rohat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaver27 ilaçların nasıl yapıldığını araştır istersen

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş