calisthenics vs gym(normal fitness programları)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dalgarome tarafından 2 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar selam,

Ben geçen sene karın kaslarını görünür hale getirmiş fakat spora gitmeme için bahane bulup kilo almış biriyim yaş 25.

Boy:1.83
    Kilo:(karın belliyken 75-79) Mevcut: 93kg
    Yağ oranı ölçtürücem fakat şuan barfiks e girişemiyorum eskiden 20-30 tane çekebilirdim fakat ağır geliyorum anlayacağınız şişmanım göbek bölgem başta olmak üzere yağ kaplı genelim.

Calisthenics yapanlara bakıyorum genel olarak daha gelişmiş bir core a sahip oluyorlar. Her hareketin değişik açılarla yapılıyor olması buna olanak sağlıyor sanırım.

Ve benim dengem çok kötüydü biraz iyileşmişti fakat mesela iki elimi demire tutup kendimi yukarı çekemezdim alt göğüs için.

Şimdi kilo verene kadar fitness yapıp geri toparlıyım sonra calisthenics tarzı antrenmanlara başliyim diyorum.Sizce ne kadar mantıklı?
    Yapan varsa bilgilendirirse sevinirim iki arasındaki değişim sürecini.
    Saygılar,

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Calisthenics i full body workout gibi dusunebilir, onemli olan baslamak, kilo, barfiks cekememe vs bahane degil, yeter ki iki gunde bir birseyler yap yapabildigin kadar, gerisi zaten gelecek

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

Decline Dumbell Press bunu beğendi.
  3. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Rutin olarak yapabileceğim birşey gibi durmuyor. Şuan haftanın 6 günü idman ile yağ oranımı düşürüyorum bu yüzden arada kaldım. Düzenli olark ilerlerken bi anda farklı bir düzene girişmek hele ki fiziksel olarak pek hazır değilken mantıksız geliyor. Ben yanlış mı düşünüyorum?

Sayfayı Paylaş