Calisthenic çalışma sistemi nereye kadar gelişim sağlar ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Imgarum tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Imgarum

Imgarum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ve iyi forumlar, yeni bir üye olarak ilk sorum biraz beni düşündüren bir durumdan kaynaklıdır.
    - Calisthenic çalışma sisteminde temel olarak vücut ağırlığımızı kullandığımız bilinen bir gerçek, lakin aklıma takılan şey 4 yıl boyunca 64 kilo civarı kalıp hep aynı kiloda çalışacağımızdan hacimsel gelişim durur mu ?
    - Eğer duruyorsa kontrollü kilo almayla beraber calisthenic çalışarak hacimsel gelişmeyi daha mı iyi sağlarız ?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne yaparsanız yapın,düzenli bi beslenmeyle kilo almazsanız gelişiminiz milim milim olacaktır hocam.hacim almak için öncelikle kilo almanız gerekli.ve ayrıca evet,calisthenics idmanlarında sürekli kendinizi geliştirir antrenmanınıza yeni şeyler ekleyip lerledikçe zorlaştırırsanız,gayet güzel hacim yakalayabilirsiniz.sırtta ve tricepste sonucun efsane olacagından emin olun.

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Amacın sadece hipertrofi ise chalistenics yapmak seni direk bu amaca götürmez. Daha dengeli, daha hızlı , daha esnek hatta daha güçlü yapar seni , vücudunu daha efektif kullanmayı da öğrenirsin ama kas gelişimi, vücut geliştirme yaptığın zaman ki gibi olmaz. Ben de 1 ay oldu chalistenics antrenman sistemine geçeli, bazı hareketleri yapıyorum bazılarını yapamıyorum sürekli denemeler yapıyorum dışardan göründüğü gibi değilmiş, gerçekten çok zorluyor. Bu sistemle çok iyi vücutlar elde etmiş insanlar var sende bunlardan biri olabilirsin.

Sayfayı Paylaş