Bulunduğum döneme uygun kalori alımı nasıl olmalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve herort tarafından 5 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. herort

herort Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Herkese merhaba arkadaşlar ben polisliğe hazirlaniyorum 2 aydır parkur kursuna gidiyorum(haftada 4 gün kursta 1 saat dayanıklılık antrenmanları yapıyoruz) parkur dışındaki günlerde koşu yapıyorum merdiven yapıyorum ip atlıyorum sadece haftada 1 gün dinleniyorum 6 gün aktifim ben başlarken 105 kilo idim şuan 88 90 arasiyim benim sadece 5 6 kilo fazlam kaldı ideal kiloma erişebilmek icin boyum:189 yaşım:26 kilom:88-90 arası bunlar göz önüne alındığında ben hem o fazlalık kiloyu vermek istiyorum hemde enerjimin düşmesini istemiyorum bunun için günlük almam gereken kalori miktarı ne kadar olmalıdır sizce yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Sietre

Sietre Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kalori hesabı kişiden kişiye değişir. Oylesine detaylı olmayan bir hesaplama ile Dedigin kadar aktifsen ve çabuk yaglanma problemin yoksa 2500 3000 arasi almalısın

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İnternette kalori hesaplama formülleri mevcut onlardan yararlanabilirsin. Aynı zamanda güç kaybını önlemek için beslenmeni iyi yapmalısın.Zaten dayanıklılık çalışıyorsan güç yönünden aşırı kaybın olacağını düşünmüyorum.

Sayfayı Paylaş