Bulkmu yapayım kilomu vereyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efe eren tarafından 29 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. efe eren

efe eren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar benim şuan yağ oranım %17 18 civarı ve 187 boy 80 kiloyum kilomu göstermiyorum. Bulka girme karar verdim çünkü kas kütlem az fakat şöylede bir sorun var yağ oranım biraz yüksek oldugu için daha cok yaglanırmıyım diye korkuyorum sence %14 15 civarına düşüpmü başlayayım yoksa şimdi başlayayımmı bulka ?

2. Ramazanhill3445

Ramazanhill3445 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Bulk da yağlanma olayı tamamen sana bağlı bir durum. Hayvan gibi yağı fazla olan gıdaları tüketirsen haliyle daha çok yağlanırsın.

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    bulk diye bir şey yok.
    sporcu beslenmesi tektir, ekstra powerlifting vs yapmıyorsanız
    daahd efine bir vücut fitness için gereklidir.
    önemli olan ne akdar kas gösterebildiğin ne kadar büyük olduğu değil.
    ekstradan aldığın kaloriler sana kas faydası sağlamaz sağlasa bile gözle fark edecek bir şey olmaz.
    kasların glikojen dolsun yeter kalori olarak hedef bu olmalı sana dolgun bir görüntü verir

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yani bunun anlamı, kalori açığı oluştururken karbonhidratı çok dusuk tutma şeklinde açıklanabilir mi?

5. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası başlangıç seviyesi olduğun için sabit kilo da güzel bir vücut ortaya cikarabilirsin 6 aylık bir süreçte. Bu zaman dilimin de harcadığınız kaloriye göre duzgun bir beslenme ile devam edersen ne kilo almana ne de kilo vermene gerek kalır. Yaza doğru da biraz daha vücut hatlarim belirgin olsun dersen definasyon, yok ben vücudumun biraz daha büyük olmasını istiyorsan clean Bulk yapar bitirirsin. 1 senelik surecte hem hacimli vucud hem six packlere kavuşmak biraz hayal olabilir.

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    %17-18 yağ oranı yüksek değil mi? Ben de aynı durumdayım ve göbek de var biraz. Bulk durumunda yağ oranı daha da artmaz mi? Başlangıç seviyesinde bildiğim kadarıyla ilk 3-4 ay hem yağ yakıp hem kas kazanmak mümkün ve bu da kalori açığı ile olmaz mi?

7. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğin gibi mümkün. Benim tavsiyem ise kış ayi geldiği için kilo vermek, vucudun bağışıklık sistemini zayiflatacagi için hasta olma ihtimalin artıyor. Sadece bu yüzden bile kışın kilo verip antrenman yapmak vücudu zorlayacagini antrenmanlarda geri kalacağını düşünüyorum. Sabit kilo da yağ yakıp kas kazanabilirsin. Böylece yağ kutlen azalacaktır. Eğer kilolarin çok rahatsız ediyorsa 1 2 ay yoğun bir kilo verme aşamasına girip, vücut geliştirmeyi ise daha çok sarkma ve olabilecek en az kas kaybı için yaparsın. Bu da bir ihtimal olabilir. Veya senin dedigin gibi daha düşük kilo kayıpları ile de gelistirebilirsin. Ama kilo vermenin, özellikle düzenli bir şekilde kilo vermenin yuksek ozveri gerektirdiğini dusunuyorum. Sert düşüşler kas kaybına sebebiyet vereceğini aklından cikarma. İyi karar vermelisin.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ekim 2019 ---
    Ek olarak, vücut yüksek yağ oranların da antrenmanlar ile beraber yağ yakimi konusunda yağlı bir bireye göre daha yüksektir.

8. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Bulk yaparsan tabi ki daha fazla yağlanırsın fakat bu aldığın ekstra kalori ve antrenmanına bağlı.Alman gerekenin 100-150 üstüne çıkarsan biraz daha temiz olur senin için.

Sayfayı Paylaş