bulk yapmak gereksizdir

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet1414 tarafından 18 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    https://www.fitekran.com/sporcular-icin-bulk-donemi-rehberi/

şimdi herkes bana aaa uuu fln dicek ama gerçek bu kasların büyümesi için gerekli olan harcanan eforun karşılığı kadar kalori almak fazlası size kas deği yağ olarak dönücek şöyle düşünün siz bulk yapınca 9 ay 3 ay yazın definasyonda hem yağ hem kas kaybı yaşıyorsunuz 3 ay çöp.ama bulk yapmasanız o 3 ayda da kas kazanıcaksınız cünkü definasyonla uğraşmıcaksınız
    ayriyetten bulk % 4-5 -6 yağ oranında paranparça adamların off sezonda yaptığı bir şeydir bakıyorum adam %15-20yağ oranında bulka giriyor sonuç obezlik
    şimdi herkes bana karşı çıkıcak ama şunu diyim hiç bulk yapmadım zararınıda görmedim
    dirty bulka zaten hayır peki clean bulk hiç fark etmez fazla kalori = yağ demek sonuçta
    peki ne yapmalı basit
    günlük kalori ihtiyacı +100 kcal ee şimdi bu bulk değil mi hayır bulk +300 500 kcaldir ayda 1.5 kg yağ demek benimki ise 0 yağ + yağ yakımı çünkü bu beslenme ile beraber ağırlıklarınızda artıcak formul basit kahve deneyin görün memnun kalıcaksınız çevremde bir çok kişi önerilerimi dinledi pişman olmadı

2. verseca

verseca Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bak dostum bu bodybulding öyle bir şeydirki kişiye ASLA indirgenemez. Allah veya Tanrı bizi çeşit çeşit yaratmış. İki tane aynı yapıda el kol bacak kas yapısı herneyse veya karaciğer dalak böbrek beyinden aynı bulamazsın. Herkesin egzersiz yaparken yapması gereken acılar bile farklıdır cünkü fibrillerin boyu yerleşimi aynı değil. Hatta sağ kolunla sol kolun bile aynı değilken tüm insanlık nasıl aynı olur. Bana bulk yarar sana yaramaz. Kimine clean bulk yarat kimine hayvani bulk yarar.

Ama şuda var genelde aşırı bulk kimseye yaramaz ama yarayanlar var mesela jay cutler. Benim ingilizcem iyi. Adamı dinledim ben diyor bulk yaptığımda topa benzerim tusyuvarlak olurum diyor. Bu eskilerden ronnie colemanda adam 12 ayın 12 si süper define maşallah

Blues_harmonica, mrthr35 ve CompLex1Life bunu beğendi.
  3. CompLex1Life

CompLex1Life Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci

Çok güzel özetlemişsiniz. İki kolumuz bile aynı olamıyorken her insan nasıl aynı olsun? 50 kg 1.75 boyundaki insan +100 kcal ile 5-10 senede ancak kavuşur ideal vücut ağırlığına. Savaş hoca çok faydalı bir insandır ama her görüşünede katılmamak gerekir. Herkes kendi vücudunu tanısın ona göre hareket etsin.

Sent from my iPhone 5C using Tapatalk

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    clean bulk frover der geçerim :D

Zizxy bunu beğendi.
  5. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Hem sana hemde hocaya çok teşekkür ederim

mehmet1414 bunu beğendi.
  6. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yeni basladim da gunluk ihtiyacim 2850 oldugunu söylüyor sitelerin bir cogu. Bende 2940 2950 2900 gibi aliyorum fakat cok agirlik cokuyor ustume. Sence yaglanir miyim ? Haftalik 5 gun antrenman ve kardiyom duzenli var

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kalorileri tamamladığın besinler boş besinler değil de kaliteli besinlerse , kardiyoda yapıyorsun ne güzel. olsa bile çok takılmıcak seviyede olur devam et

8. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yedigim en kalitesiz besin kepekli ekmek fistik ezmesi ve kuru üzüm diyebilirim. Cikolata gofret kek cips toz şeker hiç tüketmiyorum. Yorumun için çok saol ^_^

9. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    dotum üstte ne yazdım ne yersen ye fazla kalori yağdır
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2017 ---
    dalgamı buo_O haftalık 5000mg dan fazla steroid alan adamla kendinimi kıyaslıyon ronie collaman off sezonda 160 180 kg yarışmada 140 kg adam 40 kg yi 2 3 ay da veriyor neyin kafası bu jay cutlerde öyle adamlar 40 kg yağ yakıp bide 3 ayda 6 kg kas yapıyorlar neyin kafası bu bulk diyorsun % 20 yağ oranında bulka girsen ne sonuç %30 yağ oranı
    fazla kalori yağlandırır
    offf sezon ronie bi izle
    buda off sezon ronie

Son düzenleme: 18 Ağustos 2017
  10. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    buda yarışma hali diyosun bide ronie her zaman define şu farka bak

11. verseca

verseca Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Sen burayı kızlarsoruyor.com sandın galiba. Polemiğe gerek yok. Haklısın der gecerim bye

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kas gelişimi için ilk yıl içerisinde kalori miktarı düşükken bile kas gelişimi olabilir ama bir yerden sonra o miktarı arttırmazsan gelişemezsin.
    Dirty Bulking nedir?
    Bu bulking çeşidini uygulayan vücut geliştirmeciler aldıkları besinlerin kalori oranlarına dikkat etmezler.Onlar için amaç bu dönemde maksimum oranda hacim olarak büyümektir.Dirty bulking sistemini uygulayan sporcuların vücutlarına aldıkları karbonhidrat miktarları Clean Bulking yapan vücut geliştirmecilere oranla daha fazladır.Ayrıca vücut geliştirmeciler dirty bulking yaptıklarında güçlerini daha çok hissederler.Karbonhidrat alımını fazla olarak yaptıklarından idman sırasındaki enerjileri maksimum seviyede olur.Bu kilo alma şeklinde dirty denmesinin sebebi sağlıksız besinlerinde tüketilmesine izin vermesidir.Temel amaç protein değerleri yüksek olan besinler tüketmektir fakat bu şekilde alınabilecek yağlarda dirty bulking döneminde önemli miktarda vücuda alınır.

Vücut Geliştirmecilerin Dirty Bulking dönemlerinde en çok kullandıkları besinler nelerdir?

-Pizza
    -Hamburger
    -Kek ve fazla şeker içermeyen tatlılar

Dirty Bulking Yararları
    -Maksimum güç elde edersiniz.
    -Vücudunuzu daha kısa zamanda daha çok irileştirebilirsiniz.
    -Günlük alacağınız kalori miktarını hesaplamadan bir çok besini tüketebilirsiniz.

Dirty bulking döneminde sınırsız her besini tüketebilirim gibi bir görüşte olmak çok yanlıştır.Tabi ki besinlerden miktar olarak fazla tüketeceksiniz büyümek için ama fast-food gibi besinlerin fazla tüketilmesi size sadece kilo aldırmaz kalp,damar tıkanıklıkları gibi vücudunuzda pek çok rahatsızlığa sebep olur.Bu dönemde besinlerin etkilerini incelemeniz gerekmekte.

Clean Bulking nedir?
    Bu bulking döneminde yediklerimize dirty bulking dönemine göre daha çok dikkat ederiz.Besinlerin kalori değerleri bizim için önemlidir.Clean Bulking döneminde de amaç hacim olarak büyümektir fakat bunu yaparken yağlanmanın minimum düzeye indirilmesi temel amaçtır.Clean Bulking döneminde amacınıza daha geç ulaşırsınız bu yüzden bu dönem Dirty Bulking’e göre daha uzun sürecektir.

Vücut Geliştirmecilerin Clean Bulking dönemlerinde en çok kullandıkları besinler nelerdir?

-Ton Balığı
    -Esmer Pirinç
    -Biftek

Kısacası fazla miktarda yağ içermeyen ama size kilo aldırabilecek besinler yağsız kütleyle bulk olmanızı sağlar.Ama belirttiğim gibi bu süre uzundur.

Clean Bulking Yararları
    -Vücudunuza en az düzeyde yağ alarak kas kütlenizi arttırırsınız.
    -Kilo alıp,hacimlenme konusunda daha sağlıklı bir yöntemdir.
    -Daha verimli bir uyku uyursunuz.

Vücut geliştirmeciler bu iki bulking dönemini de belirli zamanlarda mutlaka kullanmışlardır.Genelde yarışmalara katılan vücut geliştirmecilerin dirty bulking yaptıklarını pek çoğumuz biliyoruz.Jay Cutler’ın yarışma öncesindeki bulking döneminde uyguladığı beslenme programını görmüştüm ve yaklaşık olarak 7000 kalori tüketiyordu.Sonuç olarak,hangi bulking çeşidini seçeceğiniz size kalmış.
    2si arasındaki mantığı kavramayıp bulk zararlı demek saçmalıktan başka birşey değil sadece kendi gelişimizi yavaşlatırsınız

13. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    jay cutler günde 3 kere antrenman yapıyordu sen yapıyormusun
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2017 ---
    zaten haklıyım bide utanmadan artistik yapıyorsun cahillikte seviye atlamışsın haberin yok gidip jay cutleri fln örnek veriyorsun burdakiler doğal o adamlar 3 kere antrenmann yapıyor günde

14. verseca

verseca Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Sen koca bir mr olympia yı 5000 mg testo alışına bağlıyorsun. İlaçla olsaydı binlerce ilaç kullannan var. Yakında ban yersin konuşma tarzın falan kızlarsoruyor.com a cok uygun. Bura değil ama

goodfellas9 bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tmm bro sen - kaloriyle 2. 3. yılda kas alıcağını sanıp definasyon yap yıl boyu :D

verseca bunu beğendi.
  16. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bulk yapmak faydalı bir şey güç açısından en azından ayrıca 3 ay definasyon diye bir şey yok onlar plaj vücudu yapmak istiyen adamlar yarışmacılar öyle yapmaz genelde

17. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sen jay cutler değilsin
    birader ben kalori kıs demiyorum lafımı çarpıtıpda yalan söyleme ne diyorum alman harcadığından fazla aldığın kalori yağ olarak depolanır kas olmaz bu yüzden yazın definasyonla uğraşırsın diyorum laflarımı çarpıtmayı bırak sen bulk yap bakalım ne olucak sonuçta vücut senin ama ben çevremde bir çok insana bunlarda 2 kişi fln değil onlarca insana bulk tavsiye etmedim gayette iyi büyüdüler bulk yapanlar ise göbekli şekilde dolaşıyorlar haa kolları büyükmü evet benimki kadar ama diyettle hepsi sönüyor
    peki hocam yarışmacılar definasyon yapmadan nasıl %4 5 yağ oranına iniyorlar bi açıklayında herkes yapsın :D
    niye ban yiyim argom yok küfürüm yok saygılı şekilde konuşuyorum sen sırf haklı çıkmak için konu çarpıtıyorsun neydi kızlarsoruyomuydu ne ondan bahediyorsun bu tür kız işlerini ben bilmem ama sen bilirsen o başka haa bam yersem bana bir zararı olmaz ;) forumu biraz oku üyelerin bir kısmı obezler neden bulkdan adam bulk yapıo sporu bırakıyor adam zaten obez bulk yapıyor dahada obez senin mr olimpiacılar %4 yağ oranında podyuma çıkıyor yarışma bitincede sağlıklı olmak için bulk yapıyor şu formda bana bi tane %4 yağ oranında adam göstersene :)
    daha fazla cevap yazmıcam ben spora başladığımda small tişörtler bana bol geliyordu bulk yapmadan 2 sene xxl tişört giyecek hale geldim ve bana tam oturyor yani bolda değil
    hayatım başkalarının lafına kanıp 2 kere bulk yaptım bunlarda toplam 4 ay fln sürdü pişman oldum clean bulk yaptım bel bölgem 107cm cıktı 75 ken 107 ye omuz göğü fln 5 cm büyüdü bel 32 cm sporda karnımı içeri çekmekten...yaa ben bunları yaşadım isteyen istediğini desin 4 aylık bulkun acısını ben 5aylık definasyonla atlattım

Son düzenleme: 19 Ağustos 2017
  18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ev yemekleriyle sadece kaloriye dikkat edip besin kalitesine dikkat etmediysen normal. ayda 1 kg alan biri 7 ayda 7 kg aldıktan sonra yağlanma minimum olur o kiloyu en özenli ve kaliteli besinlerle almayı başarırsa. bu tamamen kişisel hatalardan kaynaklanan şey. clean bulk 200 300 kalori fazlasıdır. ama o kaloriyi abuk sabuk şeylerle tamamlarsan o dediğin şey gayet normal çünkü aynısını 7 8 ay önce hiç birşey bilmiyorken bende yaptım. 1 aydır bulk yapıyorum az ama öz besleniyorum şuana kadar 1.5 kg aldım ve yağ oranında 1 gram oynama olmadı ve hatta bel ölçüm 1 cm küçüldü sence bu nasıl oldu :/

19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen sene spora başlar başlamaz 5x5 programıyla başladım.
    57-58 kg iken 3-4 ay sonrasında 70kg oldum. Ve yağ oranım hala çok düşüktü.
    Dirty bulk yaptım ancak fast-food yemedim. Yulaf kuruyemiş gibi hazırlaması kolay yiyecekleri sürekli tüketim.
    3-4 ayda 10+ kilo aldım ve çoğunluğu kas :/ yani yağ oranı %30 olan birisi tabi bulk yapmasın ama bulk da yerine göre yapılmalı :)

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen yağ ve kas oranı önemli misal ben 4 5 ay definasyon yaptım temiz büyümek için ama kas hafızam düşük kollar 36 cm filan kaldı yağsız zaten yağ oranımı yüzde 15 altına çekmeyi planmadım ama iri bir vücut tipim olduğu için bi yerden sonra gitmedi vücut kaslanmak istediği belliydi yani. temiz olarak ayda 1 kg alıp 7 ay sonra 88 89 kg olduğumda tekrar yorum atarım bu konuya bulk gereksiz zararlı diyenlere hitaben :D

Sayfayı Paylaş