Bulk ve Shake hakkında bakmanızı rıca ediyorum !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Soruceavap0 tarafından 24 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Soruceavap0

Soruceavap0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar fitness da bulk'ın önemini hepimiz biliyoruz kilo almak isteyenlerimiz var benim gibi fakat bunu hep çok zor gördük kolay yolunu biliyorum ve bunun hakkında size br kaç soru sormak istiyorum kaloriyi sıvı olarak almak mantıklı fakat bu hazırladığımız shake örneğin ;
    -YULAF
    -MUZ
    -SÜT
    -FISTIK EZMESİ
    Gibi ürünlerin mixer'da karıştırıp toz haline dediimiz kıvama getirip sütle karıştırmak çok ciddi kaloriler elde edebildiğimiz bir yol ve en güzel yanı kendi shakemizin içindeki kaloriyi kendimiz ayarlıyoruz buraya kadar herşey çok güzel günlük olarak içip güzel kaloriler alırız fakat benim sorunum şurada başlıyor beni içimi aşırı rahatsız ediyor her ne kadar toz haline getirsek de bir şekilde ağzınıza gelen parçacıklar inanılmaz kötü olan tadı ve kokusundan ötürü içemiyorum siz bu shakeleri yapıyorsanız nasıl içiyorsunuz ? kusma derecesine geliyorum içerken ve içemeyip döküyorum malesef.

2. Soruceavap0

Soruceavap0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar genelde döktüğüm kısım sondaki yulaf oluyor dibe çöken yulaf bildiğiniz çocuk maması gibi dipte duruyor ve içemeyip döküyorum.

3. Pumpingİron

Pumpingİron Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yulafı sıcak suda beklet yumuşadıktan hamurlaştıktan sonra blendera at o bogazına gelen pütür pütür yulaf olmayacak

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Pumpingİron

Pumpingİron Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı zamanda farklı lezzet alternatifleri deneyerek damak zevkine uygun bişey yapabilirsin farklı seykilde dene yada mesela tatlandırıcı ve bal falan kullanabilirsin.

5. Soruceavap0

Soruceavap0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ya boğazıma pütür pütür de gelse eyvallah da sonda birikiyor bebek maması kıvamında sonda duruyor hepsini içtikden sonra
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2020 ---
    kullandığım blender bu ; https://cdn.istanbulbilisim.com/pd/...nder-seti---murdum_234608_1491293563_8070.jpg

6. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ilk spora başladığımda( bende cok zayif olduğumdan yakindigim için spora baslamistim) sanki sporun ahenk taşıymış farzmış,olmassa olmazmis gibi ilk aylarda ilk 4 ay falan bende yulafi hertürlü yemeye çalıştım yedimde he yararı da oldu tabiki. Sonra ayni senin gibi blendirda cekmeler shakeler falan filan bende çokça kusma eşiğine geldim. Ve en sonunda ulan bu olmassa spormu olmucak deyip bıraktım.yiyemiyorum içemiyorum arkadaş zorlami.onun yerine bir tabak fazla pilav makarna yerim nedir yani. Bu kadar kasmaya gerek yok adamin midesine agzina getirdikten sonra zorlamanin manasi yok.

7. Pumpingİron

Pumpingİron Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Benim için shake öğünlerime destek olarak kalorilerimi ve makrolarımı tamamlamada büyük yardımcı. Çünkü gün içinde işten güçten dolayı bazen sürekli yemek yiyemiyoruz ama bunu tüketmek 10 saniye. Çok hızlı, tüketmesi basit, likit ve öğütülmüş olduğu için sindirimi kolay migdeyi sürekli dolu tutmuyor. Ben daha çok 2 bazen 3 normal ana oğün yiyorum genelde öğun aralarında 500 kalorilik basit bir shake yapiyorum bunu iki defa yapiyorum sabah kahvaltısından sonra bitane aksam ögünunden sonra bitane +1000 kalori yapıyor. Buda çok basit bir şekilde gainz yapmam için yeterli oluyor.

8. Pumpingİron

Pumpingİron Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bide şuan internette gördüm yulaf unu satılıyor kg ı 13 tl falan. Bunları kullanmakda bence mantıklı olabilir hazır un haline gelmis. Shake icinde daha iyi olabilir.

9. Soruceavap0

Soruceavap0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    güvenmek mesele onlarada ya

Pumpingİron bunu beğendi.
  10. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Shake'lerde yulafı sevmiyorum ben. Normalde günlük olarak yulaf tükettiğim halde shake halinde beni de rahatsız ediyor. Shake dediğimiz şeyin biraz daha ferah-rahat içimli olması lazım. Bence fıstık ezmesi de koymayın.
    200 gr lor + 200 ml süt + 200 ml soğuk su + 1 tam muz + 1 çay kaşığı tarçın.
    En kolay içimli böyle oluyor. Elinizde varsa nane de eklenebilir.

Sayfayı Paylaş