BULK PROGRAMİM VARMİ Bİ EKSİK FAZLA

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mrtylmz1 tarafından 26 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    sabah:2 yumurta-yulaf sut-5zeytin -2kibrit kutusu peynir-1dilim ekmek
    ara: meyve-cerez
    1ogun:pilav(makarna)-sandevic-ayran
    ara:meyve-cerez
    2ogun: pilav (makarna)-tahil(sebze)yemegi ekmek
    3ogun: buyuk kase yulaf sut fistik ezmesi ekmek
    arkadaslar boy 175 kilo 75

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Balık , tavuk , et , lor .. Bunlar nerede ? Bu beslenme programıyla hiçbir şekilde kilo alımı yapamazsınız . Neyi ne kadar tüketiyorsunuz yazar mısınız ?

3. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kardesim ilk once ilgilendigin icin tesekur ederim pilavı tabak dolusu yiyiyorum yaninda bi kase sebze yemegi veya corba ekmek olarak tam bugday kullaniyorum bulkta oldugum icin proteini fazla almiyorum sebzelerden yumurtadan fistik ezmesinden aliyorum ama kilo alamiyorum haklisin ne yapmaliyim kilo takildi daha alamiyorum

4. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bulkda oldugun için protein fazla almıyor musun ? Kas gelişimi nasıl olacak peki ? Öğünlerine tavuk göğüs 150-200 gr maddi olarak imkanın varsa 150-200 gr kırmızı yağsız et (maddi durum yetersiz ise haftada 2 gün tüketmen iyi olacaktır . ) ton balıgı veya somon .. Günde en kötü 500 gr tavuk göğüs tüketmelisiniz . En azından 200-300 gr da lor fena olmayacaktır . Haftada 2-3 gün balık 2 günde kırmızı et tüketmeniz iyi olacaktır . Yumurtayı 4 veya 5 e çıkarabilirsiniz ( 2 tam 3 beyaz) - (2 tam 2 beyaz ) .. Antreman sonrası muz , ilk ara öğünde elma + yoğurt , 2. ara öğünde badem fındık ceviz kuru üzüm gibi abartısız kuruyemişler . Fıstık ezmesi ve yulaf sabahları tüketmek en idealidir .

Ek olarak günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp çıkan sonuca +500 kal ekleyip beslenmenizi ona göre ayarlamalısınız .

5. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    yardimin icin saol kardesim son bir sorum var kilo alamamanin sebebi protein azligimi

6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Protein azlığı değil elbet . Günlük kalori ihtiyacınızın altında alıyorsunuz veya geçemiyorsunuz . Vücutta yerinde sayıyor bu durumda .. Kalori ihtiyacınızı hesaplayın üstüne + 500 kal ekleyip beslenme düzeninizi ona göre oluşturun . Şunuda eklemek isterim ;
    Beslenme programınızın %50'si temiz karbonhidratlardan - %30-35 lik kısmı proteinlerden %15-20 lik kısmıda sağlıklı yağlardan oluşmalıdır ..

Sayfayı Paylaş