Bulk dönemi hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tosunpaşa123 tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bu yaz definasyona gireyim dedim iyi gidiyordum ama ramazan işi bozdu 3 kilo kadar aldım antrenmanımı yaptığım için hacimden düşmedim hatta hacimlenme oldu 1 ay içinde. Fakat göbek göğüste sıkıntım var biraz. Kışın bulka girsem mi yoksa definasyona devam mı etsem kışın? Kış dediğim ramazandan sonra bulka başlayacaktım.

2. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Mübarek Ramazan Ayında Kas Kütlesi Olarak 3 Veya 5 Kilo Almanın İmkansız Olduğunu Düşünüyorum Sonuçta Beslenme Düzeni Tutmuyor Her Ne Kadar Supplement Desteğide Alıyor Olsan Kas Kütleni Zar Zor Koruyabiliyorken Üstüne Kas İnşa Etmek Ramazan Ayında İmkansız Gibi Birşey Bence Sen Bu 3 Kiloyu Göbek Bölgesinden Filan Almış Olabilirsin Ramazanda Kütle Artışı Olsa Bile Bu Artışın Kaslarda Mevcutluğu İmkansız Denecek Kadar Var.

3. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kiloyu kaslardan aldım demiyorum. Genelde hacim kaybedilir ama ben hacmimi koruyup üstüne çok az da olsa ekleme yaptım. Karın bölgemde yağlanma arttı karında çalışmayı bıraktım.

4. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin

Bana Göre Üstüne Koyduğun Hacim Kas Olarak Değilde Yağ Olarak Vücuduna Girdiyse Bu Senin İçin Avantaj Değil Dezavantajdır Çünkü Yağ Üste Çıkar Hatları Kapatır Ama Kuru İnce Birşeysen Yağ Oranın Düşükse Bu Senin İçin Avantajdır Göbek Kısmında Yağlanma Olduğunu Söylediğine Göre Öyle Biri Olacağını Sanmıyorum.Fazla Kafaya Takma Sonuçta Ramazan Ayı Geçen Bir Ayın Sevabını Yıl Boyu Kapatamazsın Belki Ama Geçen Bir Ayın Spor Açığını İki Haftada Bile Sıkı Beslenme Ve Çalışma Programıyla Kapatabilirsin Sıkıntı Yapma Kendine :)

5. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi yağ ve kas olarak her türlü büyüdü :D Doğru söyledin 2 haftada çok rahat kapanır bu fark. 3 kilo aldım zaten toplamda 2 haftalık hafif kardiyo ve sıkı diyetle 2 kilo verip geçiştirebilirim.

6. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bana göre biz amatörlerin bulk-definisyon yapması mantıksız.

Amatör bir sporcunun saf mezomorf olmadığı sürece o imkanlarla yapacağı "bulk" ne kadar verimli olabilir?

Kazanılan birkaç kilo kuru kas ve en iyi ihtimalle bir o kadar belki de daha fazla yağ başarılı sayılamaz.

Yine amatörlüğün bir getirisi olarak definisyon döneminde de normalinden fazla kas kaybedileceğinden, uzun vadede olması gerekenden az gelişim kaydedilecektir.

Bu nedenle bence bu sporla uğraşan amatör kişiler yarı bulk vaziyette, bel ölçüsünü koruyarak, mütemadiyen hacimlenerek gelişmeyi hedeflemelidir.

Saygılarımla...

Extravaganza ve berkhan872 bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ramazan kilosu olmasin onlar?:)

8. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Haklısın aslında teşekkür ediyorum yorumun için. Amacım var olan kası büyütmek olsun, yaptığım diyet ile zaten yağ yakımı olacaktır definasyona gerek kalmayacaktır.

Sayfayı Paylaş