1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bulk Dönemi Bilançosu(Günlük+Foto)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zigbog tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Hacim kaybi yag yakarken kacinilmaz ama derecesi kisiden kisiye degisiyor. Whey ve caseinden kastin proteini azaltmamak olmali. Bulk'ta ne kadar protein aliyorsan o kadar proteini ayni sekilde sokacaksin vucuduna, hatta belki de daha fazlasini. Karbonhidrat miktarini azaltacagin icin antremanlari kisa ama siddetli tutmak iyi bir cozum olabilir yag yakip kas kutlesini korumak adina. Bu konuda bildigim kadari ile farkli gorusler de var.

zigbog bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler...

Öncelikle bıkmadan usanmadan sorumalarıma cevap verdiğin için teşekkürler.:D

Bulk döneminde proteine oldukça yükleniyordum, ki zaten şimdi de yediklerimin hepsini yine aynı ama light olanlarından yüklü bir şekilde stokladım. Ama bulk dönemindekinden fazla protein almam için bunların yanına whey ve casein de almayı düşünüyorum hatta Overlord arkadaşımın önerdiği BSN - Syntha-6 yı da alacağım. Antrenman şeklini de tıpkı senin söylediğin şekilde yapacağım, Terleme eşorfmanı ile kısa ama şiddetli antrenmanlar şeklinde, haftanın 3 günüde cardia ekleyeceğim(yavaş yavaş cardio süresini 40dk. olasıya kadar yükselteceğim). Bu cardio günlerine sürekli değiştreceğim. Şu anki programım bu şekilde.thums:

Bu da günlük yemeklerimdeki besinlerin listesi;
    light ton balığı
    light yoğurt
    yumurta beyazı
    peynir az yağlı
    kepekli ekmek
    sebzeler
    hindi salam
    lor
    haşlama;
    pirinç
    buğday
    bulgur
    ....
    yulaf
    patates puresi
    fındık fıstık(testo sevisinede faydası vardır diye haftada 2-3 kez 1 su bardağı yerim)
    her sabah 1 tam yumurta(testo seviyesini arttırıcı estiki yüzünden kesmiyorum mutlaka 2-3 tane yerim)
    Diğerleride her diet öğünlerinde bulunan klişe şeyler.

Saygılar....

Son düzenleme: 3 Ekim 2008
  3. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma sorunu atlamışım yeni gördümduh. elite 12nin hem sindirim süresi daha uzun hemde amino asit profili olarak optimum caseini eziyor. hemde glutamine takviyesi var, o yüzden yatmadan önce almak için on numara bir protein tozu.

zigbog bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ben yine bir araştırma yapıyım ama bu aralar yurtdışından ürün temin edemiyorum. Glutamine mı varmış Glutamic Acid mi?

Zaten olmadı optimum alacağım başka çaresi yok. Zaten 12 saat uyumam ben:D.

5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    glutamine de var glutamic acidde. ne farkederki glutamic acid glutamine dönüştürülür, glutamine de beyinde glutamic acide(ve GABA'ya) dönüştürülür. anlayacağın bir döngü var, o yüzden glutamic acid sadece beyin için yararlı, body için bir işe yaramaz diyenlere kulak asma ;)

zigbog bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Overlord, İlginden dolayı teşekkürler.thums:
    Ürünü temin etmeye çalışacağım. İnşallah herhangi bir yerden bulabilirim. Olmadı zaten mecbur Optimum alacağım.
    Ayrıca MRM Metabolic Whey ve Optimum Nutrition Whey protein arasında hangisi daha avatajli acaba ?? ikisininde 4.7kg lik olanından bahsediyorum. Fiyat/Performasn bakımından hangisi daha üstün. Gerçi aralarsında pek bir fiyat farkı yok ama Performans bakımından da ele almak gerek.

7. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    elite 12 gittigidiyorda 95 ytlden var ama o fiyata değmez, internetten getirtemeyeceksen kendini zorlama, optimum casein al. mrm metabolic wheyi syntha-6ya alternatif olarak söylemiştim, çünkü emilim hızı orta seviyede. antremandan sonra saf whey proteinin yerini hiç bir şey tutamaz, optimumda whey olarak iyi bir seçim.

zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    95ytl değmez demişsin ama Optimum Casein protein 2.2lb 140lira Elit12 95 lira. Yurt dışındna ürün getirtemediğim için Tr den alacağım. Benim için elite12 daha uygun.

9. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    süper o zaman daha ucuza daha kalitelisini kullanırsın thums:

zigbog bunu beğendi.
  10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet böyle daha iyi, ama üniversiteye gittiğim yerdeki salon kapandı eğer salon sahibi kendi için bir yer ayarladıysa oraya gideceğim açmadıysa salondaki malzemeleri alacağım o da olmazsa direk diete başlayacağım. Ve diet döneminide bu başlıkta devam ederim heralde.

11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    arkadaşım boyle bir tablo yapmanı taktir ettim. ama supplementlere bukadar kafayı takma bence.

samet43414 ve zigbog bunu beğendi.
  12. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar vücuttaki yağlardan devam edeceğim sanırım. Spor salonum kapatılmış ve başkada spor salonu yok cevrede. Bunun için diete başlıycam. Zaten 18kg. yağı vücuttan atmak 2 ayda yapılacak iş değil. Ben bunu vücudu zorlamadan daha uzun bir süreye yayarak yapmayı planlıyorum.

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sanırım açıklamada bir yanlışlık var.mrm metabolıc whey ve syntha6 birbirine alternatif olamaz.syntha6 için alternatif olarak hdt pro rated olabilir.
    optımum yerıne uadil olarak mrm alınabilir.

zigbog bunu beğendi.
  14. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    doğru söylüyorsun dikkat edersen 1. sayfamdaki ilk postumda hdt pro-rated demiştim, mrm metabolic whey nerden geldi bende anlamadım :D heralde ikisinide sen bana daha önceleri tavsiye ettiğin için bir şekilde karıştı duh

zigbog bunu beğendi.
  15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar diete başlayalı 1 hafta oldu daha cardio yapmaya başlamadım ama zaten şu sıralar tempolu bir yaşam sürüyorum. Bu gün 20dk. lık bir cardio ile başladım. Geçen haftaki ağırlığımdan 1 kilo kadar az çıktım. Su atımıdır büyük ihtimalle. Tuzu azaltınca ve creatine kesilince su atımı fazlalaştı bence. Neyse bu gün 1 kapsül Hot-Rox aldım ve birazdan antrenmana başlıyacağım. Aslında yağ yakıcı kullanmayacaktım fakat sadece merakten bu gün 1 kapsül kullanmaya karar verdim. Yağ yakıcıyı 2 . aydan sonra başlarsan başlarım bunun dışında gidişat iyi ama eve spor salonu kurma çalışmalarım yavaş 45kg. ve bir düz sehpa alabildim daha orta bar, 2kısa bar, 20kg. ve bench sehpası alacağım, kasları korumak amaçlı. Birazdan antrenmana başlıyacağım gerisini burda paylaşmaya devam ederim. Şu anda Hot-Rox etkilerinin ne olacağını merak ediyorum ve doğrusu birazda tedirginim çünkü çok kuvvetli bir yağ yakıcı olduğunu okuyorum ve biraz merak içindeyim umarım bir sorun çıkarmaz.

Son düzenleme: 18 Ekim 2008
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog tebrik ederim aynen devam et vucut yağlanabilr ama ümitsizliğe düşmemek lazım spor yapınca herşey yoluna giriyor umarım başkalarınada örnek olur bu tablo

zigbog bunu beğendi.
  17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    rockybalboa7, Yorumun içinTeşekkürler.

Bu arada antrenman çok iyi geçti, Hot-rox kullandıktan sonra güç artışı ve kalp atışında hızlanma hissetim spor esnasında vücut ısım arttı ama ev biraz soğuk bu yüzden bu kadar artması ve terlemem fena değil. Bir yan etkisini şimdilik görmedim 1 hafta sabahları sadece 1 kapsül alarak bir deniyeceğim ve sonuçları burada paylaşırım. Çok ağır bir diyet yapmıyorum sadece gereksiz yağ ve kilo yapacak yiyecekler yemiyorum. Ama çok canım çekerse 1-2 parça hamur işi yerim. Ama tabiki aşırıya kaçmam bunun dışında çeşitli ve besleyici yiyorum mutlaka protein alımı yaparım gün içinde. Bunun dışında hergün 3km yürüyüş vs.. Artık cardio yada başladım. Hayırlısı bakalım..

Bir de bu kadar erken yağ yakımı yapmamın sebebi spor salonunun olmaması bu yüzden eve gerekli malzemeleri toparlayana kadar yağ yakımı yapıyorum.thums:

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Hot-Rox yorum..

Arkadaşlar beklediğim kadar güçlü bir supplemet değil vapor bende daha fazla hararet ve kalp atışı yapıyordu. Hot-Rox alıp 1 saat sonra P90X AB Ripper antrenmanını uyguladım. Pek bir şey fark etmedi(yine acıdan bağıra bağıra yaptım:D).. Ama 1 kapsül aldım, belki arttırman gerek ama gerek görmüyorum kullanmayı kesmeyi bile düşünüyorum. Diyet iyi gidiyor hatta Bulk Dönemi hariç hayat boyu böyle beslenebilirim. Belki 2-3 ayda istediğim vücuda sahip olamam ama en azıdan uzun vadeli bir plan daha temelli bir vücut olmuş olur diye düşünüyorum. Zaten kafayı fazla takmandan normal bir iş gibi sürekli yaptığınızda bir bakıyorsunuz baya yol almışsınız. Önceden yağ yakmak benim için aşılmaz gir dağ gibiydi ama fark ettim ki herşey zaman alıyor ve aceleye gelmiyor.. Neyse boş bırakmıyım, biraz ilk izlenimlerimden oluşan yorumlarımı paylaşıyım dedim..thums:

Saygılar...

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bu gün antrenmanıma sabah koşusu ekledim. Sabah 8 de kalktım bir kapsül hot-rox ve 300ml su içtim 9:30da koşuya başladım 2 km kadar orta tempo koştum 4 km tempolu yürüyüş sonra P90X AB Ripper antrenmanı yaptım. hot-rox için şünü söyleyebilirim 1 kapsül aldım ama güç açısından bana göre sınıfta kaldı. Vapordan sonra bunun verdiği gücü, ağır antrenmanlarda hisetmiyorum desem yeridir. Birazda kas kaybı olmuş sanırım ama önemli değil toparlarım tekrar. Elite 12 Hour şipariş ettim. Optimum Whey'de alacağım. Bakalım böyle nasıl olacak. Buraya yazmaya devam edeceğim...

Saygılar.

20. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bu gün antrenmanları iptal ettim çünkü kalça kaslarım dahil bacak kaslarım çok fena ağrıyor. Hot-Rox'un çok büyük bir etkisini göremedim daha ama terletiyor bu işime yarayan bir özellik, sabah koştuğum için hava soğuk oluyor gerçi kalın giyiniyorum ama yinede Hot-Rox aldım mı daha iyi terliyorum. Bu arada söylemeyi unumuşum,
    Günlük ortalama 2.500kcal alıyorum
    10dk. orta tempo koşu
    20dk. Yürüyüş
    15dk. mekik antrenmanı yapıyorum.
    evdeki malzemeleri tamamladığımda akşamlarıda ağırlık antrenmanı ekliyeceğim.( Kas kütlesini koruma amaçlı )

Saygılar..

Sayfayı Paylaş