bugün spor salonuna yazıldım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aronfabia tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar boyu 1.80 kilom 95 90 civarı bugun spor salonuna yazıldım yarın başlıyorum önce kilo vermekle başlayacağım sonrada vücut geliştirmeye geçeceğim sizce ne kadar sürer 17 yaşındayım hedefim 75 80 kg ve program olarak ne yapmalıyım ek olarak karnitin multipower alıcağım

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    4 ay önce 92 kilo başladığım ağırlık antrenmanları sayesinde 84 kiloyum şu anda yaşımda 40. 17 yaşa göre kilon fazla ama gelişme çağında olduğundan ve metabolizman zaten hızlı olduğundan kilo verirsin. ancak diyerek bir sağlık personeli olarak şu uyarıda bulunayım 17 yaşa göre 95 kilo çok fazla ve vücudun kan dolaşımı sistemin bu kiloda ağır sporda sana çok ağır bir bedel ödetebilir daha da kötüsü olabilir. öncelikle en az 85 kiloya düşene kadar hafif ağırlık çok tekrar çalış hızlı yürüme koşma ve bisiklet yüzme(havuz varsa) kalbi güçlendirici damar yollarını açıcı şeyler yapmalısın. bunu önemse. sporu sağlık için yapıyoruz. başarılar dilerim.

3. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ama ben yaklaşık 7 8 aydır şınav çekiyorum son 3 aydır günde 100 ile 150 arası şınav çekiyorum en son kilom 95ti şuan 90 kusürdür ilk defa spor salonuna yazıldım günde ne kadar ne yapmalıyım haftada 4 gün yüzme yok :) evde şınav çekiyorum mekik çekiyorum ve eskiden 10. şınavda pes ederken sabah 50 gece 50 çekiyorum canım sıkıldıkçada çekmeye devam ediyorum :)

alpaslanözden bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yaza kalmaz best model fizigine ulasirsin.6 li karinkasi 40 cm define kol v.s olur.

Balboa7 ve Şafak Bilgili bunu beğendi.
  5. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bu şeyler o kadar kolay olsa :) 25 dakika koşu yapıyorum 25 dakika ağırlık çalışıyorum haftada 4 gün umarım iyi gider

6. Avukat38

Avukat38 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun planın 1/2sini tamamladın zaten.Sonuçta başlamak bitirmenin yarısıdır :) Öncelikle ne kadar süreceği sana bağlı olacaktır.Programını kendin şekillendirmelisin.Öncelikli olarak kardiyo yapılması gerekir.kilo vermek için ilk dikkat etmen gereken nokta diyetin olmalı.Protein agırlıklı düşük karbonhidratlı besinler tüketmen gerekir temel olarak.Spor olarak cardio'da agırlık kardiyovasküler çalışma değil fat burn dedigimiz seviye'de devam etmen gerekir.Fat burn için bölgesel calısmalardan daha çok bütün vücut çalışan kalp atısını yükselten antremanla yapmakta yarar var.(Koşu-yürüyüş-yüzme-bisiklet vs.) Aynı zamanda sıkılaşma için agırlık takviyeside gerekecektir.Ancak çok yüklenmemek gergek.Sonuçta hacim azaltmaya çalışıyoruz yağla beraber kütlelenmeye değil :) Son olarakta L-carnitine etkisi bilimsel olarak kanıtlansada gözle görülür bir sonuç veya muhteşem bir enerji vermiyor.Kullandım ve tamamen faydasızlık abidesi olarak görüyorum.Onun yerine yağ yakımını hızlandırı tamamen dogal gıda ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim.(Bunun için Kırmızı biber-yeşil çay-yeşil kahve ve sade filtre kahvenin vs. etkileri yağ yakımını arttıran besinler arasında gösteriliyor.) ilk amacın zayıflamak değil SAĞLIKLI BİR HAYATA KAVUŞMAK olsun.Eğer yardım edebileceğim birşey olursa pm'den ulaşabilirsin.Şimdiden kolay gelsin

7. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim yağları yakana kadar ağırlıkta kendimi yormuyorum :) 25 dakika koşu yapıyorum kalan 25 30 dakika ilede yavaş yavaş ağırlık çalışıp barfiks çekiyorum mekik çekiyorum ekmeği tamamen kestim sabah okulda 1 adet poğaça yiyorum öğle yemeği ve akşam yemeğide nuggetle besleniyorum yağda kızartmadan tost makinesinde yapıyorum bi zararı olur mu acaba istediğim kiloya düşünce 15 20 dakika cardio yapıpta ağırlık çalışmasına geçiceğim 4/3ü ağırlık 4/1i cardio olarak yapmayı düşünüyorum L-Karnitin multipower alıcağım bir işe yaramazsa senin dediğin gibi doğal yolları deniyeceğim :)

8. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Diyet yap adam gibi bu arada 25 dk ağırliknçalisarak kilo ver kas kaybin azalsın. Karnitin falan hikaye adam gibi beslenirsen yeter. Bisiklet ve abdominale önem ver göbeklisindir abdominal yap

9. Avukat38

Avukat38 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ekmeği kesip pogaça yemek dahada içler acısı.İçinde tereyağı ve tuz var bir kere tamamen uzak durulması gerek.Tavuk'tan kasıt nugger değil.Göğüs kısmı olmalı nuggetın içinde ne oldugu bile belli degil tamamen zarar.Onun yerine Göğüs alıp kalori hesabına göre haşlama yemen gerekir.Hayatına sebze ve baklagilleri kat.25 dakika koşu yapıyorsan bunu HIIT yap.Yani 5 dkka depar at dinlenirken 1 dka normalde koş.böyle böyle 25 dkkayı tamamla.Vücuda yapılan ani ataklarda yağ yakımının hızlandığı gözleniyor.

10. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ev salona biraz uzak olduğu için koşu bandını bıraktım ağırlığa geçtim ekmeği fast foodu tamamen kestim. Bol bol su içiyorum koşu bandında koştuğum süre ediyor zaten burdan oraya gidiş kendimi kol geliştirmeye yönelttim orda daha çok ter atıyorum :)

11. konsi

konsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dün " koşuyorum koşuyorum istediğim kadar kilo veremiyorum " diyerek ten polar nabız ölçer aldım, koşu bantı nabzı otomatik göstermeye başladı sanırım aralarında bilmediğim bir bağ var. Yeni ölçerin de etkisiyle biraz gaza gelmişim 13100 mt koştum 88 dakikada. Daha önceki koşulardaki nabız sayımı merak ediyordum onu öğrenmiş olduk, yaklaşık 30 dakika nabız 152 nin üzerine çıkmadı son 20 dakika 160 ın altına inmedi. Yaş 37 , dinlenirken ki nabzım 41. Haftada 4 gün koşuyorum, her birinden en az 5.000 metre koşuyorum. Ekmek yemiyorum, çay kahvede şeker kullanmıyorum, 110 kilodan 18 ayda 94 kiloya düştüm ama son 4 aydır kilo veremiyorum,

12. aronfabia

aronfabia Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    18 ayda 110dan 94e çok arkadaşım 18 kilo verdi 3 ayda ya :)q

Sayfayı Paylaş