bu yumurtaları nasıl yiyorsunuz?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Blackice tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir tane yumurta süzgeci aldım. Sarısı üstte kalıyor, beyazı mis gibi süzülüyor. Sonrası bu likiti yüzümü buruşturaraktan içiyorum, belki de iyi etmiyorum. Sabahları ise katı olarak yiyorum ya da az pişirip yiyorum.

Son düzenleme: 17 Ocak 2010
  2. karasahin90

karasahin90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Biraz düzensiz olduğu için ancak bu şekilde belirtebiliyorum yeri geliyor bıldırcın yumurtalarından 5-6 tane yiyorum,yine düzensiz olarak...Artık bir şekilde düzene sokmak lazım

3. ugur_m

ugur_m Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    pişmiş yumurta yemek çok mide bulandırıcı geliyor bana benim için en basiti sabahları 10 yumurta bardağa kırıp gözlerimi kapayıp içiyorum ne tad war ne koku :))) tadi 2 şer 2 şer

4. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Hepsi iyi hoş ve güzel de arkadaşlar aranızda hiç mide problemi olan yok mu?(Allah korusun.) Gastrit veya reflü şikayeti olanlar bu kadar yüklenemez yumurtaya..Ben bu şikayetlerden dolayı kahvaltıda 3 tane tüketiyorum.
    Şunu da unutmayalım,günlük protein ihtiyacımızı sadece yumurtadan karşılamıyoruz.Bu yüzden üstüne gidemeyenler işkence çektirmesin kendine..
    Afiyet olsun.

5. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    bende diyorum bu yumurta neden bu kadar pahalı 7ytl olmustu en son sayenizde:D:D
    bu arada bende çok severim ama 1 den fazla yemem oda haftada 1

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Yumurta bu kadar önemli midir bu spor için? Yani yumurta yerine whey alsa bu kişi gelişme alamayacak mı?

7. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ben sabahın bi körü kalktığım için anca 2 yumurtayı omlet yaparak yiyebiliyorum içine birazda peynir atıyorum. şimdi tatildeyim. iki gündür 3 yumurta yiyorum. hafta sonlarıda 3 yiyordum. ama o yukarda biberli domatesli peynirli bi tarif var 8 yumurta olmasada 6 tane fln atıcam içine denicem bakalım yrn.

8. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    benden bir tavsiye 1 yumurta beyazını ağzına attığında bir tane zeytin al yada kaşar peynir parçası al beraber tadı çok değişiyor lezzetli oluyo

9. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    gercekten çok net ve acıklayıcı olmus :D bu kadar detaya girmesen daha memnun kalırdım ama neyse artık a32

10. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    aynısını böreklik lor yerken yapıyorum
    mandalinin dilimimi ne deniyorsa ondan yada ufak bir muz/çilek parçasıyla yiyorum

MERAKLI bunu beğendi.
  11. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Onu denememiştim bakayım nasıl oluyor

12. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__

içine yağ atıyorus sonuçta kızarıyor bu diyeti etkilermi?

13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Dediğim gibi yağ 1 damla sadece biberler için, ben yağ oranı çok düşük biriyim o yüzden bende birşey farkettirmiyor o kadar yağ ama eğer diyetinizde hiç yağ yoksa ve çabuk yağlanan bir bünyeniz varsa bilemem.
    ama o kadar azıcık bir yağın müsabaka aşamasında- hazırlığında değilseniz vücudunuzu yağlandıracağını düşünmüyorum

14. paradisse

paradisse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtada problem yokta ,az hava kaçırırsan alttan yanında kimöse kjalmaz ama:))

15. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yumurtayı sadece antrenman günleri 5 sabah 5 antrenman sonrası tüketiyorum.Ama artık baydı beni.Tiskinmeye başladım.Sürekli aynı yemek yenmediği gibi yumurtada yenmiyor.Şimdi süt ürünlerine döndüm.3- 4 ay sonra yumurtaya tekrar dönerim sanırım.

16. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    gelişme olmaz diye bişey yok.sadece temel besin kaynağımızdır.beyazı yüksek miktarda protein içerir..bu yüzden tercih ediliyor.o zaman yemek yemeyelim whey basalım paso anlaşılmıştır sanırım kardeşim

17. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Ben küçükken hiç yiyemiyodum..nefret ederdim kokusunu tadını..hiç aklıma gelmezdi günde 8 tane yumurta yıyecegım :)

Bb yapmaya basladıımdan berı eskıden nefret ettıım bı cok seyı yıyorum oncelerı mıdem altust oluyodu kusacak gıbı oluyodum ama agzıma gelenlerı gerı yutuyodum.boole boole alıstım..

Yumurtanın bıyolojık degerı cok yuksek yanı vucut cogunu kullanıyo..bizim ıcın bulunmaz bı nımet..

gunde 10 tane yumurta 35 gr proteın yapar(sadece beyazı). Bizim gibi bb ciler için cok buyuk rakam degıl..(80 kilo bb ci gunde 160 gr proteın almalıysa yumurtadan aldıgı proteın miktarı %21 dir.)

Yumrtayı sarısıyla tuketmek: evet son bılgılere gore kolestrol yapmıyor ama bır yumurtanın ıcınde 5gr hayvansal yağ var.10 tane yersek bu da 50 gr yapar..bu bence fazla bır oran..onu ıcın ben sabah yedıgım 4 yumurtanın sadece ıkısının sarısınıda yıyorum..gece yedıgım 4 yumurtanın hepsının beyazını yıyorum..

18. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    ben yumurtayı idmandan sonra yiyorum sadece beyazı idmandan sonra sadece protein ağırlıklı beslendiğim için bana güzel geliyor...

19. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta gerçekten farkettiriyor önceden sadece sabahları yerdim yumurta ara öğünlerde de lor peyniri kullanırdım 2 aydır lor yerine ara öğünlerde de yumurta yiyorum gelişim mükemmel tek kötü tarafı durmadan marketten yumurta taşımak

20. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    arakdaslar yumurtayı haşlamayıpta omlet yapsak değer kaybına uğrarmı bide 1 tüm yumurtada ne kadar protein var net bir rakam bulamadım kimisi 6,50 diyo kimisi 7 diyo =)

Sayfayı Paylaş