bu yumurtaları nasıl yiyorsunuz?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Blackice tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    herkes yazıyor işte sabah 10 yumurta beyazı yok 6 yumurta beyazı.
    bunları napıyor da yiyorsunuz acaba? çiğ çiğ içiyor musunuz yoksa pişirme fln var mı?

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    haşlıyorum sabahları 6-7 tane
    2 si komple
    diğerlerinin sadece beyazı üstüne de hafif tuz gayet iyi gidiyor

3. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyin fazlası zarardır hergün 8-10 küsür yumurta yemek bizim gibi acemilere bi fayda sağlamaz ( geleceğin ronnie colemanı olacaz sanki:D ) hergün kahvaltıda 1-2 haşlama veya omlet yesen vücudun için yeterli olur kanımca

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ne alakası war proteın ıhtıyacını 1 2 yumurtayla karşılayacağını düşünüyorsan bilmiyorum artık. 7 gr proteinle kas yaparsın;) sonrada 2 senede vücut çıkmayınca doğal yapılmıyo deyip aynı beslenmeyle küre girersiniz sonuç felaket tabi. az araştırın sen sporcuysan dibine kadar alacaksın proteın.

Son düzenleme: 2 Aralık 2009
    Arrrrddddaaaa, joseph18, Berkthagar ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    kış için kilo sorunun yoksa yarım ekmek arasına beyaz peynir domates 5 tane de 2 tam 3 beyaz olucak sekilde koy tuz karabiber pul biber ben böyle yapıyorum yada direk haşla hafif zeytinyagı pul biber tuz götür yani günde 10yumurta yemekle ronnie coleman olunmaz bodyci merak etme:)61cm kollar zaten 10yumurtayla elde edilmiyor beslenmeye olabildigince yüklenmek lazım herkese iyi sporlar.

6. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    :D cloud sen yarım ekmek arasına peynir domates 2 tam yumurta 3 tam beyaz sığdır ben bu sporu bırakıcam :D :D:D:D:D:D

resul908, zenginuyak, NuuJacK ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bunun çeşitli yöntemleri var.Ama çiğ yeme.Hastalık yapabilir.Öncelikle beyazını yiyeceksin.ama 1 tam yumurtada yiyebilirsin.1 yumurta ihtiyaca göre takviye yumurta beyazı anlıyacağın.Muzlu sütün içine beyazları küçük küçük atıp burnunu kapayıp yut:Dveya beyazlarını bir yere koy üstüne karabiber vs koy ye koku moku kalmaz ama yediğini lastik sanarsın ona göre.ve karabibere alerjin olabilir tavsiye etmem.Sırf zevk olsun diye tuzluyarak vs de yeme.Sen spor yapıyorsan sağlık için yapıyorsun.Dengeli besleneceksin.en sağlıklı biçimde yapman lazım.o yüzden tuz dökme derim.BOŞu boşunada vücudunda su tutma.Başka yöntem gene beyazları küçük küçük suyla yutma.diğer bir yöntem:Ekmeğin arasına da koyup yiyebilirsin diye düşünüyorum ama sarışın ekmek kullanma derim:Dbaşka bir tarif şimdi aklıma geldi;tadı nasıl olur bilmiyorum ama ben yumurtasızını yemiştim gayet güzeldi,yumurta koyunca da güzel olabilir.1 domates,marul,salatalık,diyet ton balığı,4 yumurta beyazı karıştırılarak salata yapılır.Üstüne limon sirke ne koyacaksan koy ye.:DMaruldan kalsiyum alacaksın kemikler için.Yüksek kalsiyum kaynağı.Salata %99 su.suda vücuda yararlı.domates salatanın vazgeçilmezi o yüzden koy.Diyet ton balığı hem az yağlı hemde balık protein kaynağı.Yumurtada protein kaynağı.yani kısacası son tarif bence çokta lezzetli olur.ama benim görüşümden etkilenme ben herşeyi yağsız tuzsuz şekersiz yiyorum uzun zamandır.diyetteyim.O yüzden damak zevkim epey bi aşağılarda:DYanlız son tarifle bir taşta kuş katliyamı yaparsın:DHem balık hem salat****alsiyum protein.OH oh

Son düzenleme: 3 Aralık 2009
  8. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul

üzüldüm senin için sporsuz hayatında başarılar bu sabah yine yarım ekmek'e 5yumurta domates ve peynir sığdırıp yemeyi başardım cünkü thums:...

By_ZoKa bunu beğendi.
  9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Ben her sabah kaçırmaksızın 6 yumurta yemeye çalışıyorum [tabii bazı günler işe geç kalacağımı anladığımda yiyemiyorum] bazen haşlıyorum,bazen tavada peynirli veya sade omlet olarak yapıyorum,bazen yumurtaları kırıp bir kasede karıştırıp omlet gibi ama içerisine tuz atmadan pişiriyorum piştikten sonra üzerine bal veya reçel sürüp muz veya çilek [başka meyvelerde olabilir] ve ceviz içi katıyorum waffle yiyormuş gibi yiyorum çokta lezzetli oluyor...

10. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Annem sağolsun her sabah 5 yumurtamı haşlıyor :) poşete koyuyor kapının yanına bende işe giderken alıp poşetimi çıkıyorum . Ama artık oda isyan etmeye başladı çünki evde doymak bilmeyen üçtane insan var :D

Available bunu beğendi.
  11. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0

sabahları ister 10 ister 20 ister 30 tane yumurta ye vücud ihtiyacı olduğu kadar proteini alır fazlasını almaz, efendime söylim 10 20 yumurta yedin diye profesyonel sporcu olmazsın bana profesyonel sporcu ağızlarıyla ders verme...

batuhanozboz bunu beğendi.
  12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Arkadasın bahsettigi 1 yada 2 yumurta ile bir yere gelinmesinin zor olacagıydı. Gunde 20 yumurta yenmesi gerektigini iddia etmiyor zaten...

dumbelllls

Niaterim ve Cloud bunu beğendi.
  13. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul

body-ci yazım tarzın biraz sert jarhead'in mesajlarını okursan forumda vücut geliştirme konusunda boş bir insan olmadıgını görürsün zaten dedigin gibi vücut ihtiyacı oldugu kadarını alır 1-2yumurta bir body'cinin günlük ihtiyacı için cok düsük bir rakam bunu anlatmak istemiş bu forumda kimsenin kimseden fazla sey bildigini iddaa ettigini görmedim herkes birbirinden birşeyler ögreniyor iyi sporlar...

Setenay ve demir00 bunu beğendi.
  14. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    weider boşu boşuna egg amino üretmiyor. yumurta vucutcu ıcın bulunmaz nımet hem ucuz hemde cok faydalı 2 tam 3 beyaz yumurta yemenın neresı abartı ben onu anlamadım zaten normal ınsan 2 tam yumurta yıyor kahvaltıda vucutcu dedıgın tabı cok yıcek herkes kendı proteın ıhtıyacına gore yıyecegı yumurta sayısını ayarlar zaten burda herkes biliyor proteın fazlasının yag olarak depolandıgını kimse göz göre göre vucudunu yağlandırmaz:)

15. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şu verdiğin yanıt nasıl bir bilgi birikimin olduğunu gösterdi. sana söyleyeceğim 2 şey var. vücudun gereksinim duyduğu protein 2 yumurtadan karşılanabiliyorsa sana bi tavsiye günlük 10 yumurta ye ama bu yumurtaları 5 öğüne böl bu şekilde günlük protein ihtiyacını karşılayabilirsin ;) . sende gelecek görüyorum spor hayatında başarılar. bu neden bizim aklımıza gelmedi:S ahhh ahh yarın beslenme stilimi değiştiriyorum hemen.

Berkthagar bunu beğendi.
  16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    2 - 3 yumurtadan bahsedilmesi garibime gitti çok açıkçası. Günlük protein ihtiyacımı birçoğumuz gibi ben de karşılayamıyorum ancak en azından 2 - 3 yumurta gibi rakamların az geldiğinin bilincindeyim ve tam beslenebildiğim bir gün olursa 15 yumurta yiyorum.
    Yumurtaları haşlıyorum genelde. Yağsız tavaya 1 - 2 sarısıyla birlikte beyazlarını akıtıp hemen yapan arkadaşlar da mevcut ama bu şekilde pişirmek bana çok meşakatlı geldiğinden haşlamayı tercih ediyorum. Küçüklüğümden beri haşlanmış yumurtanın lastik gibi olan beyazını sevmişimdir.
    Haşlanan yumurtanın üzerine karışık baharat dökebilirsiniz. Baharatçılarda ve marketlerde satılan karma baharatlar diğer tekil satılan baharatlara göre çok daha lezzetli bence.

17. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Sarısını ihmal etmeyelim. Sarısı zararlı kolestrol yapar olayı tamamen palavra. 6 yumurta yiyorsanız 2 tane sarısını da yiyin hepsini atmayın sarısı daha besleyici. Hepsini yiyin demiyorum ama genelde insanlar 10 yumurtanın sadece beyazını yiyor sarıların tümünü atıyor. Yazık.

18. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar ben yumurta yiyemiyorum,çocuklugumda annem tarafından bana çok yedirildiği için yumurtaya karşı bi iğrenme söz konusu.hele haşlanmışının kokusuna 100 metreden tahammül edemiyorum.1 senedir bb yapıyorum ve sabahları ancak sucuklu yumurta şeklinde yağda en fazla 2 yumurta yiyebiliyorum.yumurtaların tadını ve kokusunu çok almadan tüketilebilecek başka bir yol biliyorsanız benle paylaşırsanız sevinirim.

19. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  20. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    ben daha çok doğal olarak tüketmekten bahsetmiştim fakat genede saol.

Sayfayı Paylaş