Bu Vücutla Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ahmet Dereli tarafından 15 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ahmet Dereli

Ahmet Dereli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba,
    1 ayı salonda, bir ayı evde olmak üzere 2 aydır ağırlık sporu yapmakla meşgulüm. Ama nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda en ufak bir fikrim yok. Bazen ''irileşmeliyim.'' deyip Allah ne verdiyse yiyor, bazen de ''Göbek erimeli'' deyip kalorileri azaltıyorum. Bu durum, kararsız kararsız sürüp gidiyor. Sanırım ''Skinny fat'' bir yapıya sahibim. Lütfen nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olun.

Boy: 180
    Kg: 83

Vücut ölçülerim aşağıdaki gibi:

Kol gevşek: 31
    Kol sıkı: 35
    Boyun: 41,5
    Omuz: 116
    Göğüs: 97
    Bel: 101
    Kalça: 99
    Üst bacak: 50,5

Ekli Dosyalar:

2. NeverRetreat

NeverRetreat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle şunu belirteyim burada önereceklerim kendi görüşüm. Size önerim öncelikle yağ oranınızı düşürmeniz. Bunun için de öncelikli olarak düzgün bir beslenme planı oluşturmalısınız. Ayrıca irileşmek için de her önünüze geleni yemek mantıklı değil. Temiz bir şekilde beslenip karbonhidrat alımınızı arttırmanız gerekiyor ama dediğim gibi şu anki durumunuzda bence yağ oranını düşürmek daha öncelikli bir hedef olacaktır. Tam olarak haftada kaç gününüzü spora ayırdığınızı bilmediğim için örnek olarak kendi önerimi söyleyeyim. Ben haftada 3 gün full body program yapmanız taraftarıyım. Aynı zamanda boş vakit bulduğunuzda haftada 2 gün de HIIT cardio yapmanızı öneririm. Ayrıca skinny fat görünüşünü yok etmenin en etkili yolu daha çok kas kazanmaktır. Siz kas kazandıkça kaslarınız daha çok ön plana çıkmaya başlar.

Ahmet Dereli bunu beğendi.
  3. Ahmet Dereli

Ahmet Dereli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Benim de programım haftada 3 gün full body şeklinde. İlk başta ben de yağ oranımı (göbeğimi) azaltayım dedim, fakat kollarım 34'ten 31'e inince ve göbekten neredeyse bir şey eksilmeyince moralim sıfıra indi. Neredeyse kilolarımın tamamı göbekte duruyor. Yağ yakmaya çalışırken göbeğim eriyene kadar kollarım be kadar incelecek bilemiyorum. Ama dediğiniz gibi sanırım önce şu koca göbekten kurtulmam gerekecek.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  5. Ahmet Dereli

Ahmet Dereli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrik ederim, göbekten tamamen kurtulmuşsunuz. Umarım kol ve göğüsler de istediğiniz seviyeye kısa sürede gelir. Darısı benim ve benim durumdakilerin başına.

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Önemli olan vazgeçmeden devam etmek, vücut mutlaka cevabını veriyor.

7. symbol37

symbol37 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende 38 yaşımdayım 2.5 yıldır spor yapıyorum herşeyden önemlisi istikrarlı olmak gerekiyor cardiyo antrenman sonrası yap [​IMG]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

igormami, Frightos, Ahmet Dereli ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Ahmet Dereli

Ahmet Dereli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Vay canına! Gerçekten tebrik ederim, mükemmel bir vücut yapmışsınız. Umarım gösterdiğiniz istikrarı ben de gösterebilirim. Motive ettiniz beni, teşekkür ederim.

symbol37 bunu beğendi.
  9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ooo yaşa göre gerçekten harika. azmin kanıtı olmuşsun resmen :D bravo tebrik ederim.

Sayfayı Paylaş