bu sporu yapanlar bencil olmak zorunda mı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kocakobra1 tarafından 3 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kocakobra1

kocakobra1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bu sporu yıllardır yapıp çok iyi vûcut yapan insanlar neden hicbir zaman bu işim püf noktasını(şu hareketi şöyle yap şu kadar tekrar yap,şu suplementi kullan)demezler hiç anlamiş değilim

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bence siz böyle olmayan yardımsever bilinçli tecrübeli insanlarla karsilasmamissiniz ancak sozlerinizde haklisiniz bu sporda ego cok ön planda ve anlattiginiz biçimde insanlar hic yoksa yüzde 80 85 civarı

Alfonso_ bunu beğendi.
  3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bizim ülkemizde karşılaştıysan yüzde 90 egodur zaten.Öyle yardımsever insan bu devirde zor bulursun sadece bu spor dahilinde değil hangi konuda olursa olsun.Yabancı ülkelerde böyle ego durumu olmaz bizim ülkemizdeki gibi.Jeff,Lazar vs. gibi modellerde neyi nasıl yaptığını paylaşmaz zaten.Çünkü adamlar bu işlerden paralar kazanıyor.Ufak bir tüyo vermezler bu konularda tabi.Naturel olduklarını iddia ediyorlar mesela.Naturelmidir değilmidir orasını bilemem ama değillersede zaten açıklamazlar.Çünkü insanların gözünden düşmek istemezler :)

kocakobra1 bunu beğendi.
  4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bizim ülkemizde yardimseverlik en büyük artimiz fakat @Alfonso_ nun da dedigi gibi giderek azalıyor

Aynı zamanda araştırıp bilgiyi ogrenmeyide ulkece hic sevmediğimiz için hazir bekliyoruz önümüze bu da ne yazikki bu müstesna spor dalının "amele sporu" gibi çirkin isimlendirilmesine yol açıyor

kocakobra1 ve Alfonso_ bunu beğendi.
  5. kocakobra1

kocakobra1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    aynen dostum hatta en son konuştuğum aramızın iyi olduğu biri vardı ona abi bu vücudu nasıl yaptın steroid falan kullandın mı diye sorduğumda adam aynen şöyle cevap verdi,niye anlatıyım ki bu benim hözelim,tamam anlatmazsın anlarım ama böyle de bir cevap verip karşındaki kişiyi kırmazsın en azından bilmiyprum belki yanllıs ama ben böyle düsünüyorum..

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Yani birde böyle bir durum olmasaydı her vücut yapan PT olmazdı.İşi paraya dökmek kolay.Önüne gelen PT oluyor.

kocakobra1 bunu beğendi.
  7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Steroid gibi herkesin kullanana öcü muamelesi yaptığı ve kullananlarin sanki aşağılık insanlarmis gibi lanse edildiği bir zamanda steroidle mi yaptin sorusu bence en son sorulmalı bir hal hatir antrenman nasil gidiyor falan bunlar once sorulmali bence bu ayni seye benziyor naber nasılsın demeden
    alo
    efendim
    Falanca dersin notunu ver !

kocakobra1 bunu beğendi.
  8. VollMonD

VollMonD Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Ben hareketler konusunda soran olursa yardım ediyorum yoksa gidipte kimseye yanlış yapıyorsun demiyorum ters bir şey söyler diye, Ayrıca kahvaltımdan gece yatana kadar yediğimi içtiğimi kullandığım supplementleri her şeyi söylüyorum bence sana öyleleri denk geliyor yoksa paylaşan kişide çok. Suplementler konusu biraz değişik konudur çünkü her supplement her kişide aynı etkiyi göstermez bu yüzden sana önerene gidipte hiç bir işe yaramadı deme diye söylemiyor olabilirler.

zeo64, atraksiyonlu, kocakobra1 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. kocakobra1

kocakobra1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    haklısın belki ama ben bu işten para kazanan insanların ör.lazar vb.ben onların naturel olduklarını düşünmüyorum,istisnalar her zaman vardır tabi

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bende inanmıyorum naturel olduklarına zaten.Ama bu camiada her türlü şey olur.Zamanında bir tv kanalında Ronnie Coleman 'steroidle asla işim olmaz' demişti :)

kocakobra1 bunu beğendi.
  11. kocakobra1

kocakobra1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    en önemli nokta da bu,kahvaltıdan yatana kadar yediğini,içtiğini,kullandığı suplementleri vs soylemek,inan bana bunu yapan ender kişilerdensin
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ekim 2015 ---
    yoo hayır tabiki õyle olmadı,konuyu uzatmamak için söylemedim,haklısın belki senin söylediklerinden dolayı inkar ediyorlardır,şöyle de birşeye şahit oldum;bu sporu yıllardır yapan biri ama asla bilincsiz değil,ilk defa primabolan,sustanon kürü yapacağını söyledi ki o zamana kadar kesinlikle steroidlere karşı olduğunu bildiğim biriydi,ben de bunlar steroid değil mi diye sorduğumda kesin bir dille reddetti,ama bu kesinlikle bilgisizliğinden değil,ama ya kullandığını reddediyolar yada steroid olduklarını

Son düzenleme: 4 Ekim 2015
  12. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    İşte red etmelerinin sebebi bizim yaptığımız baskılar halbuki kendi hallerine biraksak ama onlar da gerçeği söyleseler dobra dobra ortada hiçbir sıkıntı kalmaz

Alfonso_ ve kocakobra1 bunu beğendi.
  13. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bence de bu en büyük sebeplerden bi tanesi.çok ters tepki veren insanlar oluyor.çok nadir salonda insanlarla iletişim kurarım ama o nadir sayılarda bile ters tepkiler aldığım oldu.ben de kimse bir şey sormadıkça bir şey söylemiyorum.ama soran olursa bir şeyler ögrenmek isteyen benim nacizane bir şeyler anlatabileceğim birileri olursa da telefon numarama kadar da veririm.

14. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Nasıl ters tepki alıyorsunuz mesela?

kocakobra1 bunu beğendi.
  15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bu tür tepkilerimizdede biraz azalsa veya yokedebilsek bizim ülkemizde vg'de baya bir yol katedebilir diye düşünüyorum

16. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben böyle biliyorum diyen oldu,dediğimi dikkate almayanlar oldu,sen bilmiyorsun diyen oldu,direk sanane diyen oldu.birileri benchin altında kalmadıkça karışmama yolunu tercih ediyorum :)

kocakobra1 bunu beğendi.
  17. VollMonD

VollMonD Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    - K.gelsin dostum bu hareketi yanlış yapıyorsun veya daha yavaş yapmalısın
    + sanane kardeş hoca mısın işine bak
    - tamam kardeş k.gelsin

Şuana kadar başıma hiç gelmedi ama geleni gördüm :)

elezar bunu beğendi.
  18. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Birde su versiyonu var.

Salondaki insan: Goguse tam degdirmiyorsan bench yapma.

Ben: Omzum sakat 1 cm cok fark yaratmaz sagligim daha onemli.

Salondaki insan: Bana hareketimi ogreteceksin dogru duzgun yap.

19. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Buna benzer bir diyalogta şu

Salon hocası: O deadlifti yer birakma (deadlifiti yere birakmak bari degil ? ) birakirsan hicbir yararı olmaz

Herhalde ana maksadı anlayabilmissinizdir

Alfonso_ bunu beğendi.
  20. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Neredeyse her soruya cevap veriyorum, özellikle duruş bozukluğuyla ilgili bir sürü soru var mesaj kutumda hepside cevaplandı. Kendim sorunu düzelttiğim programımıda açıklamasıyla paylaştım, ama maalesef şuan editleyemiyorum, bir kaç birsey eklemek isterdim.
    Onun haricinde Calisthenics ve İf hakkında da sorular geliyor onlarada cevap veriyorum. Deneyip tecrübe ettiklerimi herkesle paylaşırım, denemeden okuyup öğrendiklerimi ezbere paylaşmaya veya önermeye çekiniyorum.. Mesela @zeo64 bu forumda benim en çok takip ettiğim arkadaş, çoğu konuda aynı şekilde düşünüyoruz, onun yazılarından birşeyler alıp denediğim oluyor. @Elit35 abimide takip ediyorum. Forumda insan çok ama hergün aynı sorulara cevap vermek sıkıcı olabiliyor, yeni üyeler'e tavsiyem; okumayı sevmiyorsanız; Savaş Cebeci, Ağırsağlam gibi kanallarda ki videoları sıraya koyup izleyin, aklınıza takılan soruları buraya yazın, böylece hergün daha kaliteli başlıklar okuruz. Yabancı dil varsa kanal çok benim favorim; Strength Camp. Birde Kırmızı Kep var ama o oyun kanalı :) Eğer forum ve Youtube kesmeyen varsa, bol sıfırlı bir rakam ödeyip, işin gerçek uzmanlarından ders alabilir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN.

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş