Bu Resimdeki Fit mi oluyor yoksa Body Builder'mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Xaxas tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Kimse kendisini kandırmasın..!

bench_OBen yıllardır bu forumu ve diğer benzer siteleri takip ederim.Bu konuya eskiden beri merakım var zamanında da bu gibi kişilerin sahip oldukları fit vucutlar gibi vucuda sahip olmak için bady salonlarına da gittim.Tabi o zamanlar suplement kullanımı bu kadar yaygın değildi bulmakta ayrı bir sorundu.Salondaki hocalarda veya tecrübelilerde bu gelişimin doğalının makbul olduğunu ama uzun zaman çaba gerektirdiğini söyler ve yönlendirirlerdi.Azimle baya bir devam ettim ama sonuç sıfır denilebilir.Sonra baya bi yabancıları tv dergi gazete ve internet vb. kaynaklardan inceledim , gördüğüm şu: 1. bu adamların genetiği müsait, 2. nerdeyse hiç spor yapmamış çoluk çocuk tabir edeceğimiz gençlerde bile özellikle karın kasları doğal baklavalı , bunlar sporla değil yağsız beslenme ile oluyor. 3. bu işe girenlerde kim ne derse desin tozla falan değil direkt steroid+ hormon kullanıyor, kimse inkar etmesin.Adam daha 18 inde bizim çogu salonda yatıp kalkan body cilerimizden daha iyi vucuda sahip.Bu şahıs bu vucudu ne zaman yaptı okula giderken mi? veya vb. Bize gelince yıllarca uğraşıcan yaşın olacak 35 sonra vucut ancak bir şeye benziyecek fit olarak, tabi hayat mücadelesi ve aile sorumluluğundan fırsat bulabilirsek.Bu işin sağlıklı ve kolay yolu var ama açıklamıyorlar...Adamların dilencileri bile bizden fit be kardeşim...

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    arnold a yakınmı alakası yok bu kolun benzeri 1-2 yıl sıkı çalışmayla yapılır diğer bölgeler için pek sözüm yok çünkü fotoğrafların çoğu profosyonel ellerden geçmiş

3. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    yeter bence yaaa....herkes bu resim gibi olmak istiyor biraz kendiniz olun yahu....yılı boşverin çalışın sağlıklı olun

4. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bu adam fazla hacim yapmaya çalışmamış bence , ben 2 ay daha çalısayım kollarım böyle olur çok abartı bisi diil yani ... simdi bunu dediğim için kesecekler beni ama gerçekten o kadar zor değil böyle vücut bence , yani 2 yılda yapılabilir ...sustum ... :S

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aynen devam, yalvarıyorum 2 ay daha calıs..

6. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hahah :D tamam tamam 3 ay olsun hadi ... fazla bi kol yapmamıs bu adam ...

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende onu dıyorum ne ki bunun kolu altı üstü baklavaları gozukurken 40ın ustune cıkmıs o kadar..

Hadı salona kos bugun 2 cm attırcaktın ya kol olcunu, unuttum deme sakın bana!..

Al bır de su lınke bak.. Boyle vasat aadmları da abartıyorlar ya cozemedım bende senın gıbı..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...odel-t28197.html?t=28197&highlight=Nick+auger

Neyse hadi salona!.. Sen antrenmanalrını aksattıkca ortalık boyle celımsızlere kalıyor.. 2 ay calısmıs, kaslıyım dıye hava atıyor adam baksana..

Son düzenleme: 30 Temmuz 2010
    Azi bunu beğendi.
  8. bisusbee

bisusbee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuya bende balıklama dalayım 5 10 seneden bahsetmiş bazı arkadaşlar yuhhh diyorum öküz gibi vücutmu yapmak istediğiniz bu 5 10 sene zaman içersinde yoksa bu adam gibi normal fit bir vücuda sahip olmakmı..beslenmene dikkat et proğramını aksatma ve azimle çalış 2 senede bu şekile sokmazsan kendini harcadığınız tüm masrafı ben geri öderim size..burda en önemli şey kendinize çok iyi bakmanız yoksa 5 10 senede bu şekile sokarım kendimi diye düşünürseniz öküz gibi çıkmış olursunuz:D

9. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

bilip bilmeden konusuyorsun 2 senede normal bir beslenme ile ister diyet git istersen günde 10 kilo tavuk ye yine bu vücuduu 2 senede yapamazsın

10. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler herkesin genetik farklıdır siz niye çene çalıyorsunuz hala anlamadım.Bazısının zaten vücudu çeviktir 2 yıla rahat yapar bunu belki de daha iyisini.. Ama genetik iyi değilse çok daha uzun zaman lazım;belki de hiç bir zaman buna benzer bir vucuda sahip olamaz..

11. bisusbee

bisusbee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herhalde resimde farklı kişiye bakmaktasın arnolddan veya kevin levroneden bahsetmiyoruz 5 10 senede vücut çalış bakalım ne oluyor vücudun takmışsınız iri vücuda öküz gibi olmak yerine bu şekilde 2 senede rahat vücut yaparsın dostum buna emin ol biraz mantıklı düşün sadece mantık ok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:16 ----------

2 senede eğer sen kol göğüs karın kası ve omuz yapamıyorsan hiç yapma bu sporu boşa vaktini harcama..bu saydıklarım zaten 1 senede şekil almaya başlıyor 1 senede daha çalışırsan şişiklik meydana çıkar bay çok bilmiş...herşeyi bu kadar büyütmenin anlamı yok araştır adamlar 2.5 senede ne vücutlar yapıyor herşey günde 10 tavuk yemekle olmaz bunu aklından çıkar önce öküz gibi olmak istiyorsan eğer dediğin doğru 5 10 sene içerisinde kevin gibi olursun

12. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

kesinlikle genetikle çok alakalı , simdi kendimi övmek için söylemiyorum yanlıs anlasılmasın lütfen , ama daha body'ye baslayalı 1 ay oldu , 2 . aya yeni girdik , arkadasımla birlikte basladık , sürekli birlikteyiz zaten , yolda birileriyle karşılaştığımızda direk bana dönüp '' oo kardesim vücut mu calısıyorsun sen '' diyorlar ... ama gariban kankama kimse bisi demiyor :) onun vücudunu da beğeniyorum ben , body'ye uygun ama genetik olarak benim vücudum çalışmaya daha çabuk cevap veriyor . özellikle de uzun süredir görüsmediğim insanlarla karsılastığımda abartısız yarım saat inceliyorlar , '' naptın laa sen '' diyorlar :)

yani konuya gelecek olursak simdi ben şakayla karısık 2 ay çalışsam kollarımı böyle yaparım diyorum , bunu derken resimdeki vatandaşa haksızlık etmek hafife almak değil de yani bizim salonda bile bunun gibi bir sürü adam var ... böyle bir vücut için çok abartı bir çalışmaya gerek olduğunu düsünmüyorum ( 3-5 yıl falan uçtunuz biraz ), en azından kendi adıma :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:48 ----------

:D:D:D iyi sen dalganı geç bakalım :p yalnız bak , ben 2 ayda böyle vücut yaparım demedim , 2 ayda böyle kol yaparım dedim ( şakayla karışık ) :) ona göre ...

Son düzenleme: 2 Ağustos 2010
  13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bu ısler yaparım ederım demekle olmuyor, 35bın uye var sorsan 20bınınden fazlası sızın gıbı hemen yapıverır ama canı ıstemedıgınden yapmıyor herhalde.. Bılmem anlatabıldım mı?.. Cok gorduk, goruyoruz, gorecegız bunları..
    ,
    1 ayda neler yapmıssın vay vay anlattıgını okuyanda 5-6 cm olcu arttırmıssında herkes farketmıs sanacak.. Neyse aynen devam dıyorum ya ustad, Allah sakatlık vermesın.. Nasıl olsa bır bır yutarsın zamanla bu dusuncelerını.. Basarılar..

14. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bence siz sürekli birilerine karşı çıkmayı , yok öyle olmaz böyle olur , sen bilmiyorsun ben biliyorum vs demeyi , tepeden tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmişsiniz :) neyse bir kaç ay sonra foto eklerim ... o zaman yine konuşuruz ...

15. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Atıp tutmayın Allah aşkına ya :) 2 yılda yok o vücudu yaparmışlar da :)Nereye yapıyorsunuz ??

Sadece hacim değil, o kasları kesmek belirginleştirmek,yağı atmak zaten başlı başına işler.

Yurdum gençleri 5 yılda Mr Olympia lık olacak :) Bu tarz konuşanların hepsi 3-5 ay gider sonra olmadığını farkedince bırakır zaten.

16. Anarchitekt

Anarchitekt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 yıla nerde yapılıyor bu vücut yahu?!.. Adamın sırt paramparça, ayrıca yanına gdip baksak korkulur o herifin hacminden, foto da durduğu gibi değil bence hacmi.. En az 3.5 yıl, en az...

17. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en az 3 yıl gerekli.Spora kendini adarsan 3 yıl bu sporla yaşarsan 3 yıla böyle olursun.Tabiki genetik v.b yatkın olucak.2 aya böyle kol yaparım diyen arkadaş daha yenisin heralde ilk zamanlar öyle gelir.

18. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Boş boş konuşuyorsunuz,aylar sonra foruma girdim gene aynı kişiler yaparım ederim diyor.Bu adam 2009 Dünya Fitness Şampiyonu(NOKTA)

19. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ''Öküz'' lafını sen yıllarca emek sarfedip o hacime ulaşan kişilere diyorsunda uslubunu düzeltmeni tavsiye ederim sana.Şimdi sen cılızsın diye onlarda sana başka bir lakapmı taksın?Demek her iri olan ya ayı ya öküz olacak?Gittiğin salonda ulu orta konuşma bence öküz falan....belki tepiverirler senikafa_

20. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    vucuda gore gogus biraz fazla olmus orantıyı tutturmak estetik olarak cok onemli

Sayfayı Paylaş