Bu Resimdeki Fit mi oluyor yoksa Body Builder'mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Xaxas tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu resimdeki kişi body builder mi oluyor yoksa fitness yapmış birisi mi?Ve tahminen söyleseniz böyle bir vücuda kaç yılda sahip olunur?Genetik ile ilgili diyeceğinizi biliyorum ama kolay gelişen biriyim ve ailemin genelide kaslı kişilerden oluşuyor.Hiç vücut çalışmadığım halde bayağı güçlü biriydim ama vücudumu şekillendirmek istiyorum.Tahminen bir yıl söylerseniz böyle bir vücuda sahip olacağımı çok mutlu olurum.
    İlginize teşekkürler.
    [​IMG]Resimde burada

2. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bu bildiğin bodybuilder. Hatta bence falan değil gögüs, trapez, 6 packs, omuz hepsi belli ediyor zaten :)

Bu vücuda sahip olmak X senede olur diye bi şey söylenmesi zor olmalı. Kişiden kişiye, genetiğe, hırsa, azme, disipline, supplementine, beslenmesine hatta uyku düzenine bile göre değişir.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu body ci vucudu ve bence en ıdealı bu bazıları cok sısıyor ama kasları belırgın olmuyor ama bunda cok belırgın ve cok estetık. fit vucut bence bısıkletcıler futbolcular(tam emın degılım) yuzuculerde fıt kasları boyle belırgın degıl ama genel olarak ucgen ve hos duruyorlar

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmeyenler için adamın adı:Nick Auger.Kendisi Fitness Model.Boyu 190.1982 doğumlu.Vücuda bakarsak Fitness Model olduğu anlaşılıyor.Tabiki Fitness Model olsun olmasın hacimlenme çalışması yaptığı kesin.Biz ona kısaca Body-Classic yapmış diyelim.Böyle konularda tahmin adına çok konu açılıyor ama şunu öğrenmelisin böyle şeylerin tahmini olmaz.Ve öğreneceğin bir başka şey de bu vücudu 1-2 senede yapamazsın.Body vücudu diyenler resimden aldanıyor,resim çekildiği zaman Nick Auger boyanmış ve özel poz vermiş muhtemelen.Ayrıca Body-Classic yapması sizi bodyci olduğu yönünde yanıltıyor.Son olarak Nick auger hakkında konu açmıştım oradan geniş bilgi alabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...odel-t28197.html?t=28197&highlight=Nick+auger

Son düzenleme: 26 Haziran 2010
    Azi ve furkan1354 bunu beğendi.
  5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Pekı o zaman madem genetıgıne guvenıyorsun, azımlı ve bılınclı bır calısma ıle 3-5 yıla yaparsın buna benzer.. ;)

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Benim tahminim en az 5-10 yıl gereken bir vücut. Yağ oranı düşük çok hacimli bir vücut. Tam istediğim vücut diyebilirim. 2-3 yılda yapılması bence imkansız.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    konudaki resimlere baktım evet orda fit vuudu var sanırımm bu resımde yaglamıslar suslemısler bıraz kasları şişik gozukuyor ondan body cı sandım ama sızın konudakı resımde dogal halı fıt bır vucut ama cok guzel vucudu var ama bence 1-2 yılda olması zor yıllarca calısmak lazım ve formunu koruması lazım

8. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    önce kas kütleni artıracaksın, sonra diyet yapıcaksn, cardio ve ağırlık antremanları ile birlikte supplementler havada uçuşak o bu derken en az 5 sene. o da genetiğin iyi ise..

pastnova bunu beğendi.
  9. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki de Fit bir vücut Body Buildera örnek veriyim Flexor hoca avatarına bakın bu adamın 2 katı kadar omuz genişliği var nerdeyse :)

10. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ne 5 yılı kafayımı yediniz siz ya :)

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Sence kaç yıl?

12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    o verilen linkteki resimleri soruyorsan en fazla 2- 2.5.. adamın fit olması ve photoshop sizi aldatmasın

5 yıl sağlam çalışan birisini, 5 yıl sonra anası bile tanıyamaz

13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Al sana adamın gerçek vücudu: https://www.bodyforumtr.com/vbforum...odel-t28197.html?t=28197&highlight=Nick+auger

Böyle konuşuluyor 2 yılda 3 yılda diye ama nedense ben hiç göremedim 5 yılda bile bu kadar iyi vücut yapmış birini.Ayrıca nasıl karar verdin photoshoplu olduğuna hemen?Biraz düşünelim.HIMMMM.Acaba herkes bu adam gibi vücut yapabilse öyle 2-3 yıl çalışarak.Acaba bu adam çok sıradan olmazmıydı?Ne diye Fitness Model yapmışlar adamı?O zaman biz direk çağıralım mahalledeki gençleri başlasınlar şimdi 3 yıl sonra direk manken,model vs olsunlar.Ayrıca vücudun iyisini kötüsünü neye göre belirliyorsun da anasını bile tanımaz diyorsun?Bana göre Coleman vs gibi iri adamlar çok itici,kötü,estetik değil.İsterse 100 yıl çalışmış olsun hiç hoşuma gitmiyor.Bu adam ise çok daha uygun,zarif,atletik tam bir vücutçu bana göre.O yüzden kas kütlesine göre iriliğe göre değil hedeflere göre vücutları değerlendirmek lazım.5 kg kas kütlesi varsa kötü 20 kg kas kütlesi varsa iyi denilemez.Yani bu vücut senin dediğin gibi 3 yılda yapılacak olsa bile 5 yılda daha fazla hacimli bir vücut hiç de güzel gelmeyebilir birilerine.

Azi ve jimraynor bunu beğendi.
  14. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Adamın para kazandığı iş iyi görünmek.Onun iyi bir vücut yapsan ki bence zor,o vücudu korumak marifettir.Boşuna 3-5 yılda olur diye kandırmayın kendinizi.Öncelikle bu işi profesyonel olarak bilinçli yapmak lazım.

Şu resim gibi olmak istiyorum olayıda gerçektende baydı artık.Önce vücudunu resmini koymalısın.genetiktir bu işler.O adamda 190 cm boy var.Kaliteli de kasları olduğuna eminim.Allah aşkına ;kadınların estetik cerraha elinde Angelina Julie resmi ile gidip aynısını bana yap demesi gibi bir şey bu.

kademeli hedefler koyun.Yoksa hemen yılar ve devam edemezsiniz.Çünkü sonuç her zaman çok uzağınızda olur.

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Olayın en onemlı nokatsını es gecıyorsunuz zaten..

Ben fit olacagım dıye, bu adam fit diye seylerle tabırı caızse kendınızı kandırıp daha ılk ayından 28-30 cm kol ıle hafıf agırlık cok tekrar calısayım dıyor adam..

Yok oyle bır sey bunun gıbı olabılmek ıcın yıllarca bır bodybuılder gıbı hacım odaklı, agır calısmanız sart.. Oyle 5er kg ıle olunsaydı herkes nıye olmuyor..

Bu adam ıstedıgı kadar fıt dursun, yakından gorsenız korkarsınız..

Fotolarda bıle acık degıl mı o kolların, o omuzların, ozellıkle gogus bolgesının ne kadar hacımlı durdugu..

Bu adam senden benden agır calısır, flexor hocamıza bodybuılder dıyorsunuz evet ıste bu adamda flexor tarzında cok calısmıstır..

En basıtınden forumumuzdan ornek vereyım sıze, pumpforever ve ayaz'ın baslıklarını bastan sona okuyun vucutlarına ve kaldırdıkları agırlıklara bakın..

Azi, Berkthagar ve residente_calle bunu beğendi.
  16. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    Xaxas o foto ya bakıpta sakın adam yolda öle yürüyor sanma.. birgün yapacağım hala vaktim olmadı kafaları kesip iki tane fotomu çekeceğim birince salacam göbeği hafif kambur günlük hayat pozisyonu, omuzlar düşük.. diğerinde çekeceğim 40-50 şınav kasacam kendimi diyaframı kullanarak mideyide 90 cm den 75 e çektiğin zaman sizce bu vücut bu şekle ne kadar zamanda gelmiştir diye başlık açacağım... inan neler çıkar belki işi bilen 1-2 adam der arada 30 saniye var diye.. bu adamlar sabah yataktan böle kalkmıyorlar yani.. bu manada hiçbir şekilde böle bir vücudun olamaz hatta bay auger'in bile böle bir vücudu olamaz sadece böyle fotolar şektirebilir yada idmanlarında böle dolu görünebilir bence... eskiden bende fotolara bakar vizyon oluştururdum sonradan iyi bir fiziğe sahip olunca anladım ki vücut geliştikçe poz vermedeki fark da o oranda artıyor.. 2 aylık bir body ci kassın kassmasın aynı iken biraz büyük bir adamın sadece sıcak soğuk hali bile inanaılmaz farkediyor... ki prof. fotoğrafçılıkta neler var bu görselliği zenginleştiren şimdi bu foto da dikkat edersen adam arkadaşına cep tel.den çektirmemiş foto. yu ;)

Azi, pastnova, sylvesterstalon ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Body builder gibi çalışmakla bodybuilder olmayı karıştırmayın arkadaşlar örnek veriyim bi Amerikan Futbolu oyuncusu hacim ve kuvvet için çalışır demi ama bu onun bodybuilder olduğunu göstermez. Yeri geldiğinde Cardiosunuda yapar bu insanın spordan beklentilerine bağlıdır ben bench presste 5*5 gibi düşük tekrardan setler yaptığımı bilirim ama amacım bodybuilder gibi olmak değil o adam tarzında fit bi vücuda sahip olmak gerçi bu adam gibi düzgün bi vücut yapmak gerçektende bırakın 5 seneyi daha fazla zaman bile gerektirebilir baksanıza şu orantıya.

18. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    tamam siz başlayın şimdiden, vakit kaybetmeyin.. sizin hesaplara göre 35 - 40 yaşına geldiğinizde böyle bi vücudunuz olucaktır :) ha gayret

19. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tıpkısının aynısı olcam diye bi amaç belirlemedim ama fit bi vücut istediğimi belirtiyorum sadece.

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Iste sende benım dedıgımı anladın mı bılemıyorum..

Evet Amerıkan Futbolu oyuncusu veya bır basketbol oyuncusu bodybuılder degıldır ama body yapar fıtness degıl..

Zaten bence fıtness cok ucu acık bır kavram, oldukca hacımlı buna karsılık defıne olan kısılere hemen fıtness yapıyor dıyoruz..
    E kardesım bodybuılder da yerı gelınce defıne olmuyor mu, hep bulk mı dolasıyor..

Ben o adam pro bodybuılder demedım, bır bodybuılder gıbı calısıp hacım kazanmıs dedım..
    Oyle bu spora baslayıp, 16-18-20 tekrarlı setlerle fıtness yapacagım bunu gıbı fıt(!) olacagım dıye calısarak asama kaydedemezsınız dedım..

Tam anlasılmıyor soyle dıyeyım, bu adam pro olarak degıl ama (hangımız pro'yuz kı) amator bı bodybuılder da sayılır benım gozumde.. Neden, cunku tıpkı bır bodybuılder gıbı ıdman yapmıs, beslenmıs, hacım kazanmıs, defınasyona gırmıs..

Sayfayı Paylaş