Bu Parayı Nasıl Kullanmalıyım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve StoLen tarafından 6 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar lütfen konu dısına çıkmayalım tartısma yaratmayalım..

Khepnes Günde 10 yumurta beyazı 500 gram tavuk vs tüketiyorum..
    Dediğin gibi Whey sanirim gereksiz kalacak. Kilo aldırıcı kullanmıstım önceden gerçekten pişman olmustum şekerden başka birşey değil dediğin gibi. Sanirim dediğini yapip Creatin alıcam.
    Hiç kullanmadım nasıl kullanıcağım hakkında biraz bilgilendirirmisin beni
    Ve hangi markaya yaklasmam açısından

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Skinny arkadaslar, zor kutle alan ektolar icin GOMAD adinda yurtdisinda epey yaygin bir beslenme bicimi var. Ben tamamen olmasa da kismen onu uyguluyorum, dogrusunu istersen biraz yaglandim ancak ekto degilim, yaglanmaya yatkin bir vucudum var, en azindan bir ayligina deneyebilirsin onu da.

Kabaca gunde 4 litre sut icmeye dayanan bir yaklasim. Sut hala dunyanin en iyi "kas yapici" besinlerinden biri cunku dunya uzerindeki en yuksek bioavailability ve aminoasit profiline sahip proteinleri ihtiva ediyor: %20 whey ve %80 casein.

Ben gunde 1-2 litre arasi sut tuketiyorum. Tam yagli olmasina ozen gosterilmeli, light tuketmenin bir anlami yok cunku vitamin ve minerallerden yoksun bicimde raflanan light sutlerin bizim icin pek bir degeri yok. En iyi secenek gunluk taze sutler.

Baska bir yere daha yazmistim. Rippetoe diyor ki, kutle aliminda karsilasilan temel problemlerden biri ve en onemlisi kalori alimidir ve gunluk sut bu kriteri kesinlikle kazaniyor. Ben de deneyimlerinden hareketle bunu destekliyorum. En azindan denersin.

Creatine icin ise, mutlaka baska degiskenler de vardir ancak mono creatine'ler bana pek yaramadi her nasilsa. Optimum ve Gaspari kullanmistim. Simdi MP creatine kullaniyorum ve en etkili ve keskin etkiyi su sira yasiyorum. Ama dedigim gibi baska degiskenler de vardir mutlaka, sadece buna baglamiyorum. Yine de kagit uzerinde, teoride mono daha etkili.

Benim MP Creatine bitmek uzere ve formu en ince olan monolardan biri olarak Ultimate'in 1 kilolugunu alip denemek istiyorum, suppreviews'te epey ovulmustu. Optimum da alinabilir ama benim tercihim ultimate olacak. Bence ultimate alabilirsin.

Kilon dusuk, dolayisiyla 5 gr yani bir tepeleme cay kasigi yeterli olur. Yuıklemeye gerek yok, ant oncesi ya da sonrasi fark etmeksizin goturebilirsin.

Yanina eczaneden ester c vit ekle bir de, 8 lira o da. Ant sonrasi 2 tab atarsin. Off gunlerde gerek yok. Baska supp'a, eger beslenmen soyledigin gibiyse ihtiyacin yok :)

StoLen bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    whey konusunda birşey eklemek istiyorum.whey 1 saat içinde kana karışıyor olabilir ama antreman öncesinde aldığınız öğünlerdeki casein proteinler yavaş sindirildiği için antreman sonrası dahi kasları onarmaya devam eder.ha işten güçten dolayı sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yapıp 1 saat sonra idman yapıyorsanız whey büyük etki yaratabilir.

StoLen bunu beğendi.
  4. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Kazein proteini 8-12 saat arasında sindirilir ve bu da ortalamalara bakarsak antrenman sonrası senin sindirebileceğin protein 1-2 gr bir şey olur !

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Okurken bile eğlendim broscience kaynıyor konu. :D

6. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Amacım tartışma yaratmak değil sadece bilip bilmeden yanlış bilgilendirmeler yapılmasın.
    Yediğin yumurtalar büyük ihtimal hormonlu sağlıksız yumurtalar marketten alınanlardan demi ?
    500 gr tavuk tahminimce göğüs tüketiyorsun ? Ve biraz araştırma yaparsan gerçek tavuk etinin 6 saat kadar bir süreyle piştiğini ve şuan senin yemekte olduğun tavuğun sağlıksız ve sağlığa zararlı olduğunu anlarsın.
    Ben burada olayı sanırım tam anlatamadım protein tozunu protein ihtiyacını karşılasın diye söylemiyorum.
    Sizin açınızdan bakarsak milyonlarca insan küre giriyor adam zaten kg başına kat kat fazlasıyla proteinini alıyor.1-2 kg kırmızı et tüketip creatine ihtiyaçlarını bile karşılıyorlar. Bu adamlar yinede creatine ve whey protein tozu kullanıyor ! Antrenman sonrası hızlı sindirilebilen bir proteine ihtiyaç vardır bu creatine'den bile önce gelir. Yoksa öbür türlü kas yıkımına geçer.
    Kalitesiz markalar kullandıysan şeker içeriği fazla olması gayet normal. Ve sanırım sen gainerı süt ile tükettip büyük bir hata yaptın ? Protein tozu bile su ile tüketiliyor gainer'da ki besin değerleri az yağlı süt le olan besin değeridir su ile tüketirsen o fazla dediğiniz protein oranı zaten düşüyor :)
    Creatine kullanacaksan saygı duyarım ancak benim dedikleri mi de bir araştırmanı tavsiye ederim. Sana creatine önerenlerde dahil !
    Creatine ürüne göre değişir. Ancak genel açıdan bakarsak ilk hafta yükleme yapılır. 1 servis antrenmandan hemen sonra alınır.
    Bu genelleme olarak söylüyorum her markanın creatine ürünü aynı kullanım özelliğine sahip olacağını söylemedim. Kullanım talimatını kafan takmaman gerekir zaten her üründe nasıl tüketileceği ne zaman olduğu yazar :) Bu arada cell-tech iyi bir creatine ancak şeker oranı fazla bunu da göz önünde bulundur iyi bir ürün ancak şeker oranından dolayı insanı biraz tereddütte bırakıyor.
    Genel olarak tüm creatinelerin içerikleri aynı denilebilir. Creatine verebileceğin bütçe nedir ? Ona göre öneri yapayım Hardline'nın ürünü var 40 tl Mhp'nin ürünü var 52 tl civarı fiyatları var. Bsn vb. markalar kullanırım dersen 80-90-100 tl civarları çıkıyor fiyatları.
    Ancak bana kalırsa bütçe'de sınırlı ve içerik olarak aynı denilebilir çok para harcama bence creatine ama tabi senin kararın buda.

Not:Supplement satıcısı sanmayınız. Sadece önerilerde bulunuyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:50 ----------

Süt kısmını okudumya bu bana yetti. Gülmekten yarıldım yeminle :D Karnım acıdı artık gülmekten öğlen saati bana karın kası antrenmanı yaptırdın resmen tebrik ediyorum :D
    Günde 1-2 litre süt sen ne yaptın :D Bide light sütte değil normal yağlı süt
    100 ml besin değeri 3.1 gr yağ ise
    1 litre süt 31 gr yağ içermektedir
    ve 2 litre tüketilirse 62 gr yağ :D
    Hangi kaynaklardan böyle bilgiler alıyorsunuz siz :D Kalori almak mantıklı ancak o kaloriyi yağ olarak değil karbonhidrat olarak ve çokta aşırı almaman lazım ;)
    Son olarak light süt evet normal süte göre biraz daha zararlı ancak normal ambalajlanan pakette ki sütlerinde pek bir fark yok arasında. Madem light süte bahane buluyorsun normal ambalajlı sütte içmeyip köylülerimizden alman gerekir ! Sağlıklı diye tutturacaksan.
    Bu arada 8 liraya nasıl adam gibi bir c vitamini var merak ettim :)
    Her ürün senin üzerinde işe yarayacak diye bir kaide yoktur ! Nasıl bir ürün çıktığında insanlar için test ederek deneniyorsa bazı kişilerde işe yaramadığıda görülüyor.
    Ama günde 62 gr sadece sütten alınan yağ fikrini attınya ortaya bir şey demiyorum ve fazladan alınan kalsiyumların insanlarda ne gibi bir zararlara yol açtığını bilmiyorsun herhalde ?
    Fazla alınan kalsiyumlar böbrek taşı, damarlarda ve kaslarda kireçlenmeler oluşturur.

7. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bilgileri aldigim, bunu oneren kisi Mark Rippetoe. Kendisi hem olympic weightlifting kocu, hem egzersiz teorisyeni/anatomisti, hem de starting strenght kitabinin yazari.

Sen kimsin?

Boyle insanlari rica ediyorum forumdan sutlayin.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Temmuz 2013
  8. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    fatih yeter kardeşim gözünle oku sağlıklı bir tartışma ortamı olsun.gitmiş sütteki yağ oranına kafayı takmışsın peki o beslenmeyi genelde ektoların uyguladığı kısmını okuyamadın mı?ayrıca kazeinin antreman sonrasına 1-2gram kalacağını nereden çıkardın?öyle oluyorsa biz boşuna yemek yiyoruz tabletlerle tozlarla beslenelim.tek yaptığınız muhalefet olmak.bırakın bu dikkat çekme çabalarını.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık çok karışmış..
    öncelikle doğal tavuk 6 saatte değil 90dk.da pişer..
    antremandan sonra kazein whey karışımının daha etkili olduğuna yönelik araştırmalar var..
    son olarak bcaa.sız kombinasyon olmaz..

10. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba Optimum Gold Whey Ve Optimum Creatin monohidrad. Kesin olarak alacağım 2 supllement olacak Bu kombinasyonu 3 ay kullanacağım 3. olarak birsey daha eklenebilir ama olmasada olur :). Yinede tavsiyelerinize açığım..

11. 33kerem33

33kerem33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim forumda fazla takılmıyorum . Yorum yapıp bilgilendirecek kadar bilgiye sahip değilim belki ama şöyle söyleyeyim . 1.5 aydır salonda çalışma yapıyorum . Öncesinde evimde kuvvet antrenmanları yaptım zorluk çekmemek adına . 1 kutu musclepharm creatine kullandım . Sonuç inanılmaz .

Başlangıç

Kol 29
    Göğüs 90
    Omuz 100
    Kilo : 62,6

Şuan

Kol 33
    Göğüs 99
    Omuz 105
    Kilo 70

Tabi bunun yanında düzenli beslenme ve uyku da var .

İyi forumlar ..

12. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba kerem bende oyumu Creatin ve Protein adina kullandim ve 1 hafta doldu diyebilirim ilk at bittikten sonra 1 hafta ara verip 1 ay daha devam edeceğim sanirim ölçüler su tuttuğu için artmıs olmalı çoğu kisi su tutacağını söylüyor creatinin ama bende henüz birsey yok :)

13. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Benim tavsiyem universal amino 2700 350 tablet (spordan önce 2 sonrasında 2 atarsan günde 4 adet .Gün aşırı spor yaparsan seni 160 gün idare eder)Fiyatı 118 tl

Optimum gold whey 71 servis (Spordan sonra kullanırsan gün aşırı antreman yaptığını düşünürsek) 140 gün idare eder fiyatı 150 tl

Universal Creatine 1kg 200 Servis 115tl Bunu 1 yıl kullanırsın .

Şahsi fikrim yukarıdaki 3 ürünü kullanabilirsin.

Eti Lifalif Yulaf 3.90 mopaşta 1 yıl raf ömrü var depola eve -Bimde Derya ton balığı 160grx2 5 TL Yapıştır gitsin :)-Bimde 15 li yumarta markasını unuttum al onuda tanesi 300 kuruşa geliyor-Mısır gevreği kornfleks 17 servis 2.95 tl +1 lt Dost yarım yağlı süt 1.90

Son olarak lor peynir kilosu 5 tl sabah öğlen 200 gram ye bütçen rahat rahat götürür

Sonuç hem supllement kullanırsın hem sıkı beslenirsin .

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
  14. 33kerem33

33kerem33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Genelde öyle söylüyorlar ama 25 yıldır hocalık yapan bir antrenörle özel olarak çalışıyorum . Su toplama ya da geresiz şişmelerin olmadığını söyledi . Eğer olsaydı öyle bir şey kol kısmı en az 35 i bulurdu ve yağlı görünürdü . Keza diğer kısımlar da öyle . Şuan lift kaslar inanılmaz derecede belirgin duruyorlar ( tabi kasıldığım zaman ) :) düzenli beslenip uyumana dikkat edersen ilk ay bittiğinde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın :)

15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    khephnes bahsettigi gomad yurtdışında gercekten uygulanan bir yontem. Gallon of a milk a day. Çok başarılı sonuclar alanlar var ama yaşlanma olduğu da doğru. Konu için sunu demek istiyorum. Ben oyumu creatin den yana kullandım. Profesyonel sporcular burada söylenen miktarlardan çok daha fazla kullanıyorlar. Ve evet belki psikolojik ama bench preste de diğer setlerde de gücü arttıran bir supplement. Protin tozu tabiki kullanmak artı ama creatin isin kremasi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:00 ----------

yaslanma degil yaglanma olacaktı yukarıdak measjımda :) özur

Sayfayı Paylaş