Bu ne olabilir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Olifoydo tarafından 26 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Olifoydo

Olifoydo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Bodyforumtr üyeleri,

Aranıza henuz bugun katildim. 42 yaşında , 1.90 cm boyunda ve 71 kg agirlindayim. Spor salonuna kayit olmaya karar verdim ve kilo almama yardimci
    olmasi icin optimum serious mass 5450 gr satın aldim. Henuz spor salonuna yazilmadan farkli gunlerde evde yaptigim egzersizlerden sonra 1 ölçeği ( 1 porsiyon degil) sütle karistirip ictim.

2 gün once dumbell ile calismistim, ertesi gün kol kasım ( biceps ) epey irilesmiş ve hafif kızariklik mevcuttu. Forumda bununla alakalı bir konu bulamadim.
    Daha onceleri de ayni seyi yasamiştim ve kızarıklık gecene kadar kolumu calistirmamiştim. Bu kızarmanin nedeni nedir olabilir ve zararli midir ? Bu hafif kızarikligin gecmesini beklemeden tekrar dumbell ile calismamin mahsuru var midir?

Hazır forumda konu acmısken sormak istedigim bir konu daha var ;
    Kilo alımı icin fazladan kalori ve protein alımı sart deniliyor..Simdi ben yıllarca hep aynı kiloda kalmiş biri olarak yine her zaman ki beslenme aliskanlarima devam edip uzerine gainer eklersem bu kilo almama sebeb olmaz mi ? Bu soruyu genellikle "sadece gainer yeterli olmaz, saglam beslenme de gerekli" dendigi icin soruyorum.

Yazimdaki Türkçe karakter sorunlarini lütfen mazur gorunuz, surekli ingilizce yazmaktan kaynaklaniyor.

Yanit ve yorumlariniz icin simdiden cok tesekkur ediyorum.

Son düzenleme: 26 Eylül 2018
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kızarıklığın dışında ağrı mevcut mu?hamlık ağrısı olma ihtimali yüksek.

yıllarca aynı ağırlıkta kaldığınızı söylediğinize göre demek ki aynı ağırlıkta kalacağınız kadar kalori alıyormuşsunuz.bunun üstüne gainer tüketmek calorie surplus anlamına gelebilir.muhtemelen işe yarayacaktır.

3. Olifoydo

Olifoydo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba zeo64,
    Yanitiniz icin tesekkur ediyorum. Foruma konuyu actigim gün kızariklik henuz gecmemişken tekrar dumbell ile calistim, ertesi gün birsey kalmamişti. Bu konularda yeterince bilgili olmadigim icin belki de sacma bulabileceginiz bir tahminim var; kas fazla sistigi icin ( optimum icindeki creatin sebeb olmus olaiblir ) deri fazlaca gerilmiş ve kızarmiş olabilir diye dusunuyorum :rolleyes:. kolumda herhangi bir agri yoktu.

1,90 boyunda ve 71 kilo agirliginda olan birinin kolu ne kadar sisebilir ki dusunulebilir, foto ekledim.

Yanitiniz icin tekrar tesekkur ediyorum.

Ekli Dosyalar:

• 34535.jpg
      34535.jpg
      Dosya Boyutu:
      44,8 KB
      Görüntüleme:
      314

Sayfayı Paylaş