Boyumun uzaması hızlandı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KaraFırtına tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yeni başladığımı belirteyim. 2000 liyim 1.66boy ve 61 kiloydum bu spora 3hafta önce başladım. 2 aya yakındır forumu karıştırıyordum. Şuan 63.4 kiloya geldim ve boyum 1.67nin bir kaç milimetre yukarısına geldi. Okulda kendimi benden boyu uzun olanlara (ki çoğu 3-4 santim civarı uzun) daha yakın hissetmeye başladım. Şimdi sorum vgnin böyle bir etkisi var mıdır ? Tahminim kasların fazla çalışmasından dolayı salgılanan büyüme hormonun etkisi olduğu üstüne. Bilirsiniz bu spor boy uzamasını durdurur diye bilinir. Adında press geçen hiç bir hareketi ve squat yapmıyorum.

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kendinin de belirttiğin gibi oturarak yapılan press hareketlerine yoğunlaşmadığın sürece boy uzamasında problem olmayacaktır.

3. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumunuz için teşekkürler. Benim dikkatimi çeken hızlanma oldu. Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmenin ve metabolizmanın hızlanmasının ürünü de olabilir.

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bence yaşının ve bulunduğun dönemin etkisiyle boy uzadı bunun bodyle alakası yok . Belki yararlı yönü bodyle beraber beslenmende bir düzene girmiştir iyi beslenmişsindir kemik ergenlik döneminde istedği kalsiyumu proteini alınca uzamaya başlamıştır . Yani 16 17 yaşında uzasan sorgulanır kafada ama bunun bir alakası yok bulunduğun dönem uzamaya çok müsait zaten .

Sayfayı Paylaş